AMD: Test těžební (mining) sestavy Asrock RX 6700XT v Hive OS

Zdroj: Asrock.com

Kryptoguru pro vás otestoval těžební (mining) sestavu, která je osazena 6 kusy grafických karet Asrock 6700 XT 12GB. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE MEM v platformě HIVE OS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě Ethereum.

Platforma Hive OS (Linux) – Gminer 2.64

Jak můžete vidět na vrchním obrázku, tak zde jsem použil úsporné takty, díky kterém jsem získal kolem 47 MHs a to při teplotě: CORE 63-66C a MEM 76-82C. Otáčky větráčku je nastaveno v rozmezí 20% až 60% při maximální teplotě 65C. Možná si říkáte, proč jsem zvolil k těžbě právě platformu od Hive OS. Co jsem testoval platformu Rave OS a Windows 10, tak oba systémy bohužel neměli možnost snižovat napětí (MVDD) u pamětí. Díky tomuto nastavení, jsem mohl více snížit mV u pamětí a tím získat úspornou těžbu na těžební sestavy osazenou Asrock RX 6700 XT. Upozornění: Pro možnost nastavování mV si stáhněte poslední verzi HIVE OS, která obsahovat AMD driver: 20.40 (5.11.0701) a výše.

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Při úsporném taktu má celý rig spotřebu 727W o celkovém výkonu 282.5 MHs. Rig je velice tichý při použití 1000W zdroje od značky CORSAIR. Tato těžební (mining) sestava se řešila 12 kusy redukci o délce 15 cm pro napájení konektorů PCIE.

Ziskovost těžební (mining) sestavy

Určitě vás bude zajímat, kolik rig vydělá denně, týdně či měsíčně. Jeho aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 10 až 12 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska se zvyšující hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr testu na těžební (mining) sestavě

Výhodou tohoto typu grafické karty je, že má paměti Samsung, které jak už bylo psáno mají lepší spotřebu o 20W menší než Micron či Hynix. Jinak chci upozornit, že je velice složité koupit grafické karty, které jsou osazené paměti Samsung. Jedná se tak o tak zvanou GPU loterie a proto Kryptoguru přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Danění kryptoměn aneb co o sobě píšete na sociálních sítích

Další článek

NVIDIA: Test grafické karty MSI GeForce GTX 1660 SUPER v HiveOS