Od Bitcoinu až k dobročinnosti

Často vidíme, že média nedělají Bitcoinu a kryptoměnám příliš dobré jméno. Píše se např. o financování nelegální činnosti a ekologických dopadech. Přitom nelegální činnost se provozuje i s přispěním běžných peněz, ovšem to neslibuje tak zajímavé titulky, protože na to jsou lidé už z médií zvyklí. Vlastnost mnoha lidí, kteří se setkají s něčím novým, odlišným či nezvyklým o čem mnoho neví je být raději proti, neznám – nevěřím – nepodporuji.

Proto je dobré vědět, že kryptoměny můžeme použít i k mnoha dobrým věcem. Od začátku dubna 2016 Bitcoin začínají akceptovat české charitativní organizace. Objevili jsme jeden projekt, kdy lidé pomáhají lidem a navíc, mohou k tomu použít i kryptoměny. Je to projekt Podpořit.cz založený na začátku letošního jara.

Známe to všichni, nákupy přes internet. Před Vánoci je to vítaný způsob jak se vyhnout davům, jindy je prostě rychlejší si něco objednat, než ztrácet hodiny v kamenných obchodech. I když my ženy máme slabost pro obojí. Ale věděli jste, že díky nakupování na e-shopech můžeme někomu jinému pomoci?

Funguje to tak, že nakoupíte přes Podpořit.cz, kde si vyberete svůj oblíbený e-shop a z Vašeho nákupu přispějete od jednotek procent až po 25 procent lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí jako Vy. A Podpořit.cz se opravdu snaží, nejenže nabízí k dnešnímu dni přes 500 e-shopů, všechny jsou pěkně setříděné dle kategorií. Pokud Váš oblíbený e-shop mezi nimi není, můžete tým kontaktovat, rádi s e-shopem navážou spolupráci.

Možná si kladete stejnou otázku jako já: znamená to, že zaplatím nákupem přes Podpořit.cz stejné peníze jako přímo přes e-shop? Ondřej Machač spoluzakladatel projektu a kreativec v jedné osobě odpovědělPeníze platíte úplně stejné! Vlastně ani nepoznáte přes proklik rozdíl.”

Na otázku z čeho tedy půjde příspěvek a jak financuje provoz projektu nám Ondřej prozrazuje: “My peníze na dobrou věc dostáváme od e-shopu! Říká se tomu affiliate marketing. Takový druh spolupráce. Projekt financujeme čtyři studenti z vlastního, velké náklady nemáme, vše si snažíme dělat sami, popřípadě v komunitě studentů je spousta ochotných lidí! V případě zájmu pořádáme i prezentace projektu pro veřejnost.”

Takže v podstatě jde tedy o to, že peníze pro dobročinnost plynou z propagace internetových obchodů na stránkách Podpořit.cz. Také mě zajímá, jak vlastně vznikla tato myšlenka. Tým to prozrazuje na svém webu:

V Česku, Slovensku ale vlastně po celém světě se utratí přes internet velká spousta peněz. Jen v Česku je to asi přes 135 miliard korun. Bylo by hezké, kdyby alespoň malá část ceny, kterou zákazník na internetu zaplatí, šla na dobrou věc. Tato vidina nás přivedla k vytvoření tohoto projektu. Zjistili jsme, že v České republice existuje portál, který přesně tímto způsobem pomáhá neziskovým organizacím. Nikde na internetu jsme ale nenašli projekt, co by přímo pomáhal lidem nebo rodinám v tísni. A právě proto jsme tu my! Spojujeme ty, kteří pomoc potřebují a ty, kteří ji chtějí nabídnout.” 

A jak je vidět, projekt funguje dobře. Nejraději lidé nakupují na Aliexpress.com, Kasa.cz, Booking.com, Bonprix.cz, Datart.cz a Drmax.cz. Ovšem ještě větší část peněz se doposud podařilo vybrat právě přímou podporou. Co je přímá podpora? 

Na webu jsou různé příběhy. Pokud se Vám některý zalíbí a budete jej chtít podpořit vlastními penězi, můžete ihned a to dokonce v kryptoměně. Jak tvrdí zakladatelé komunity na facebooku: “Nejít s dobou to není náš styl! Proto nyní akceptujeme dary v kryptoměnách! Je možno přispět pomocí BTC, ETH, LTC a BCH.” Veškeré pohyby na transparentním účtu lze sledovat na odkazu, který je společně s jeho číslem na stránce zobrazený.

Poslední a nejlevnější forma jak podpořit je podpora sdílením. Pokud zrovna přes internet nepotřebujete nic koupit, nemáte navíc nějaké drobné na účtu, můžete podpořit příběh sdílením, díky jednomu sdílení se může o příběhu dozvědět více jak 300 lidí a někteří pak mohou přispět.

Komu už projekt pomohl? Sedmnáctileté Aničce, která od malička bojuje s mozkovou obrnou. Rodina je jí oporou, léčba ovšem vyžaduje mnoho rehabilitací, speciálních pomůcek, lázní a dalších terapií. Ne vše je vždy hrazeno zdravotní pojišťovnou. Věnovanou částku rodina může využít na rehabilitační pobyt v lázních a na speciální ortézy.

V současné době se vybírá pro neziskovou organizaci Mobilní hospic Olomouc. Pro kvalitní práci lékařů v terénu je třeba vybrat peníze na výkonný notebook, na který bohužel z rozpočtu hospicu nezbývají finance. Dobrá zpráva je, že k dnešnímu dni je vybráno téměř tři čtvrtě cílové částky.

A pokud víte o někom, kdo potřebuje také pomoc, můžete i Vy poslat příběh! Tak co myslíte, zkusíte také pomoci?  

Zdroj: www.podporit.cz

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Lightning Network – nejočekávanější vylepšení Bitcoin sítě

Další článek

Představení spolupráce KRYPTOGURU & BLOCKSPACE