Co je BEAM a proč jej těžit?

V době psaní článku má Beam obchodní hodnotu 0.673 $ a tržní bilanci 6,5 mil. $, ale řekneme si pro začátek něco o samotném kryptu.

Historie vzniku kryptoměny: Beam je šifrovací měna, která demonstruje důraz na soukromí a anonymitu s implementací MimbleWimble. Tvůrci kryptoměny začali v březnu 2018 stavět implementaci v C++ a v září 2018 vypustili testnet. Podporovaný start byl založený v Izraeli, který 3. ledna 2019 zpřístupnil soukromí-zaměřenou kryptoměnu založenou na MimbleWimble protokolu.

O společnosti Beam: Společnost Beam byla schopna přejít z vývoje na trh za necelý rok právě proto, že za podpory společnosti VC honorovala práci kvalitních zaměstnanců, kteří se mohli vývoji plně věnovat. Za projektem stojí zvučná jména, která naleznete na oficiálním webu měny: www.beam.mw/team. Hlavním cílem bylo vytvoření mincí na ochranu soukromí a zaměření vývoje byl ryze komerční, tedy aby byly Beam vhodné zejména pro podnikové uživatele.

Předpokládaný vývoj: Beam předběžně do roku 2020 plánuje zahrnout “Compliance Wallet” a “Regulator interface” do své sady compliance, u které se očekává, že bude přizpůsobena specifickým nařízením pro jednotlivé země. Beam načrtl ve svém plánu z roku 2019 “Lightning Network on Beam” a řešení, jak měnu auditovat v podnicích či prostřednictvím regulátorů. U jiných měn musí podnikoví uživatelé často volit mezi platformami blockchain, které nabízejí extrémní transparentnost nebo extrémní soukromí. Ambice Beamu jsou však vysoké – chce nabídnout jedinečný soubor funkcí s možností zabudování volitelnosti platformy, čímž by vyřešil mnoho problémů podnikových uživatelů.

Technické preference kryptoměny: Beam využívá algoritmus Equihash, který vytvořili Alex Biryukov a Dmitrij Khovratovič na Univerzitě v Lucemburku. Beam tvrdí, že nastavil své parametry Equihash tak, aby poskytl CPU a GPU horníkům výhodu oproti ASIC v krátkodobém horizontu, takže počáteční distribuce mincí bude rozsáhlejší.

Uznává však, že ASIC je nevyhnutelné a v dlouhodobém horizontu dokonce žádoucí, protože investuje nemalé finanční prostředky do síly sítě, což ji činí bezpečnější proti útokům.

Proč těžit Beam: Osobně si myslím, že Beam má velký potenciál, jelikož, jak jsem uvedl výše, tržní bilance je v současnosti dost nízká. Je pravda, že Beam jde úplně jiným směrem než ostatní měny, ale když se na to podíváme z hlediska investice do budoucnosti, ziskovost může být obrovská.

Například dnešní tržní bilance LTC je 3,4 miliard $, kdežto Beam jen 6.5 mil. $. Když si to dobře spočítáme, nárůst Beam by byl až 538x větší, tím pádem hodnota za 1 Beam může činit až 362 $. Už jen kvůli těmto číslům je dobré do budoucna zvážit těžbu Beam.

Wallet a těžební software: Aktuálně si můžete stáhnout wallet i těžební software pro AMD i NVIDIA zde: www.beam.mw/downloads. Ale osobně doporučuji těžit Beam pomoci lolminer na poolu jménem “leafpool”.

Kalkulačku pro Beam naleznete zde: www.coincalculators.io. Hlavně pozor, vždy při převodu si zapněte wallet, jelikož je tu riziko, že můžete ztratit transakci.

Test těžby: Na upraveném AMD MSI 470 8GB a SAPPHIRE 570 8GB = těžební výkon u MSI 8.8 sol/s a SAPPHIRE 10.7 sol/s. Spotřeba na obou GK je 100 až 110W.

Zdroj: www.beam.mwwww.coinmarketcap.com, www.circle.com 

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Video-verifikace na Coinmate

Další článek

Lightning Network – nejočekávanější vylepšení Bitcoin sítě