Video-verifikace na Coinmate

Říká se, že nejtěžší na registraci u Coinmate je video-verifikace s operátorem. Je v angličtině nebo němčině, záleží na Vás. Pokud umíte dobře jazyk, nemáte se čeho obávat. Proces trvá cca 5 min.

Ale pokud jste angličtinář věčný začátečník jako já, je dobré připravit se na otázky operátora, které jsem právě pro Vás sepsala níže. Můžete také naposlouchat nějaké video-verifikace na youtube, do vyhledávače stačí napsat IDNow verifikace. Ale nejdůležitější je, nenechat se odradit prvním neúspěchem. Mě se povedlo dokončit verifikaci napotřetí, ale znám i případ deseti pokusů. Záleží na jakého operátora narazíte, moje zkušenost je nejlepší s mladšími lidmi.

Každopádně odměnou Vám bude možnost přímého nákupu za CZK, intuitivní prostředí a výhodnější kurzy než u konkurenčních burz, a to za trochu námahy stojí. 

Verifikace probíhá online pomoci videokonference s operátorem. Je na Vás, zda si zvolíte možnost přes webkameru počítače nebo z Vašeho chytrého telefonu, v druhém případě si musíte nainstalovat aplikaci IDNow (je zdarma). Po naistalování je třeba zadat kód z webu coinmate.io, aby vás spároval s účtem, který budete ověřovat.

Co si nachystat : doklad k Vaší identifikaci, bohužel občanky starého typu bez čipu (větší velikost) operátoři neakceptují. Také je dobré mít při ruce sluchátka, pokud Vás operátor špatně slyší, použijte je, je vždy lepší, pokud slyší jen Váš hlas a ne svůj.

Poté, co jste v prvním kroku vyplnili na Coinmate svoje osobní údaje, klikněte na START VERIFIKATION.. Je možné, že budete pár minutek čekat, pokud jsou před Vámi zájemci, kteří se přihlásili dříve. Po chvilce se v pravém horním rohu objeví operátor a přes celou obrazovku pak Váš obličej.

V mém případě verifikace přes mobilní telefon vypadala komunikace s operátorem následně :

  1. Operátor se zeptá: “Slyšíte mě”? (zde můžete použít sluchátka).
  2. “Prosím potvrďte, že se chcete verifikovat na účet pro server Coinmate a že chcete obchodovat pouze pro sebe.” Stačí říci ano. Pokud nic neodpovíte, ukončí s Vámi komunikaci, proto je lepší nechat si větu zopakovat, pokud napoprvé nerozumíte.
  3. “Řekněte mi prosím Vaše celé jméno”. Následně operátor přepne kameru Vašeho mobilu a Vy vidíte obraz ze zadní kamery a rámeček, kam musíte umístit Vaši občanku. Je nejlepší umístit doklad na stůl, protože prsty se nesmíte dotýkat dokladu, také obraz musí být ostrý. Poté si operátor pořídí fotku dokladu. Dále musí operátor vyfotit ochranné prvky dokumentu (hologram). Vše, co musíte udělat je opravdu velice pomalu pohybovat občankou zleva doprava, nahoru dolů a naklápět dle instrukcí.
  4. Dále si operátor přepne kameru na přední a vyfotí Váš obličej (bez občanky). V tu chvíli je důležité, abyste neměli mobil příliš blízko obličeje, lepší je Váš telefon držet co nejdále od sebe a tak, aby byl vidět celý Váš obličej zřetelně a bez stínů. Pozadí za Vámi by mělo být prázdné bez rušivých elementů. Máme zkušenost, že pokud operátor vidí Váš obličej příliš zblízka, může komunikaci ukončit.
  5. Pak operátor kontroluje údaje, zeptá se např. na číslo občanky a rok narození. Můžete čekat dotazy: Can you tell me your ID number? Please read out the serial number of your identification document. Can you tell me your date of birth.
  6. Následně Vám pošle operátor na mobil kód v SMS. Aby Vám SMS přišla, musíte to nejdříve povolit potvrzením tlačítka, které se objeví na Vaší obrazovce. Následně se objeví několik políček, do kterých vepíšete tento kód. Zdařilo se? Gratuluji!

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Další článek

Co je BEAM a proč jej těžit?