Občas přemýšlím, že bych si pořídila rig, miner, těžila online, nebo aspoň obchodovala na burze. Ale svět kryptoměn je pro mě stále záhadný.
Nyní jsem objevila možnost pro lidi, jako jsem já. Nemám peníze na zakoupení těžebních strojů a už vůbec nemám čas ani znalosti, abych se jim mohla věnovat. Ale každý také nemá chuť splácet leasing, tak si auto jednoduše pronajme s tím, že pronajímatel poskytne veškerý servis a vy se jenom vozíte. Takový trend se ve světě krypto objevil už v roce 2014 a pořádně rozjel v roce 2017 – můžete si přes internet pronajmout “výkon” k těžbě, tedy konkrétní rig někde ve světě.
Tuto službu poskytuje NiceHash. Jak se na serveru orientovat, využít jednotlivé funkce k co nejefektivnějšímu těžení a jak přeměnit kryptoměnu na koruny (nebo jinou měnu) se dozvíte v návodném videotutoriálu od Kryptoguru.
Princip je takový, že do systému převedete prostředky ve formě Bitcoinu – tím si pak můžete platit pronájem “výkonu”. NiceHash vám umožní vytvořit nabídku, kolik chcete za pronájem platit, a pak čekáte, komu z pronajímatelů se vaše nabídka zalíbí. Logicky: čím víc nabídnete, tím rychleji se vás nějaký kryptohorník ujme a půjčí vám (virtuálně) svoji mašinu k těžbě. Tuto nabídku můžete po jeho přijetí měnit, ale bude se měnit i čas, jaký u něj strávíte.
Na druhou stranu – jestli máte volné rigy, můžete se do služby NiceHash zaregistrovat a sami pronajímat.
Dalším uměním, kterým v tomhle případě musíte disponovat, je schopnost najít správný pool a rozhodnout se, co vlastně těžit. Ve výše zmíněném videu je návod, jak sledovat účinnost jednotlivých poolů v čase, případně se to dočtete v menu MINING. Jak technicky ovládat jednotlivá nastavení se dozvíte z videí.
Nevýhody NiceHash:
- Kapitál lze načíst pouze v BTC
- V případě nízké nabídky dlouho čekáte na pronájem výkonu
- Platby provizí poolům
- Platby za převod měn
- Web je jen v Angličtině, Ruštině nebo Čínštině
Výhody NiceHash:
- Vhodné pro začátečníky, pro které je svět kryptoměn nepochopitelné sci-fi
- Možné velmi nízké investice od 0.005 BTC
- Zábava při sledování těžby najatého kryptohorníka
- Také můžete těžit přes vlastní software
- Lze převádět natěženou měnu na jinou
- Rovnou s natěženým obnosem můžete obchodovat na burze
- Časem si budete moct pořídit platební kartu a vytěžené jmění jednoduše rozfofrovat
- Dobré zabezpečení serveru NiceHash (po zkušenosti z roku 2017)
- Kryptoguru, který vám v případě nouze rád poradí
Zdroj: www.cs.ranking-chwilowek.net, www.blog.nicehash.com, www.nicehash.com, www.infosecurity-magazine.com, www.outage.report
Kryptoguru a jeho cesta
Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?
Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz
Rosana Zvelebilová z Brna se zajímá o všechno možné, včetně kryptoměny. Je učitelka chemie a IT na střední škole, studuje práva a má za sebou několik rádoby uměleckých děl (jak filmových, literárních, tak i malířských). Pokud se Vám článek líbil a máte zájem podpořit mou další snahu, budu Vám vděčná za příspěvek v BITCOIN: 1url.cz/FK48s a ETHEREUM: 1url.cz/SK48T