Těžba kryptoměn je efektivní i bez vlastního hardwaru

Aktuálně je enormní zájem o těžbu kryptoměn, ale má to háček: k dostání je naprosté minimum nových grafických karet od AMD i NVIDIA. Ještě občas nějaký rig, nebo grafické karty seženete v bazaru, ale většina lidí raději volí pořízení nového rigu ze zárukou, než aby riskovali s rigem bez záruky.

Dobrou zprávou je, že v České republice existuje společnost jménem Invictus mining s.r.o., která může být příjemnou alternativou pro mnoho začínajících těžařů, kteří nemají možnost sehnat prostory, levnou elektřinu nebo hardware.

Zakladatel spol. Invictus mining s.r.o.

Společnost založil Vladimír Vencálek v roce 2018, spolu s Invictus solutions s.r.o., která se nachází v objektu elektrárny, kde je také umístěno veškeré hardwarové vybavení. Díky umístění přímo v elektrárně dostávají jedny z nejlepších cen elektřiny na trhu a díky tomu můžou nabídnout skutečně výhodné podmínky těžby. V roce 2019, vstoupil do společnosti Invictus mining s.r.o. Karel Fillner jako jednatel a CEO (Chief Executive Officer).

Proč investovat do společnosti a cloud miningu?

Společnost se od počátku vzniku zaměřuje na profesionální a legální poskytování služeb těžařů kryptoměn. Většina výpočetního výkonu je určena pro vlastní využití, menší část je potom alokována pro retailové investory, kteří si chtějí pronajmout výpočetní výkon pro těžbu kryptoměn.

Určitě Vám nedokáži slíbit zhodnocení vaší investice ve stovkách procent, jako někteří konkurenti, ale na rozdíl od řady z nich jsou stále na trhu a rostou. Klíčoví lidé jsou u nich všem viditelní, sídlo společnosti mají v ČR a řídí se podle platné legislativy. V tento moment můžete těžit Ethereum (ETH) a Ethereum Classic (ETC). V budoucnu plánují mít k dispozici celou řadu jiných kryptoměn, ať už pro přímou těžbu, nebo formou konverze do vybrané kryptměny.

MEDIÁLNÍ ZDROJ: IDNES.TV V POŘADU ROZSTŘEL

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Co chystá společnost do budoucna

Datacentrum provozuje sesterská společnost Invictus Solutions s.r.o., v současné době probíhá upgrade o 1100 serverů se splněním všech telekomunikačních norem. Kromě těžby kryptoměn bude datacentrum připraveno také k dalšímu využití, jako je rendering, fog computing a podpora streamovacích platforem.

UPGRADE O 1100 SERVERŮ MÁ PO DOKONČENÍ TAK TO VYPADAT

Invictus mining s.r.o. kromě vlastního využití výpočetního výkonu k těžbě a jejímu částečnému pronájmu formou cloud miningu nabízí několik dalších finančních produktů. A to jak ty současné, jako jsou např. výnosové certifikáty jako forma investice do hlavního projektu, tak ty připravované, jako je vlastní směnárna, projekt pravidelného spoření v kryptoměně a další produkty zjednodušující přístup široké veřejnosti do světa decentralizovaných financí.

Vyplatí se pronájem výpočetního výkonu?

Pro tento případ určitě budete potřebovat tento odkaz: whattomine.com, kde si můžete podle pronajatého výkonu udělat samotný výpočet vaší těžby. Chci jen upozornit, že těžba se každý den mění, tak se jedná jen o výpočet orientační. Dále do kalkulace nejsou započítané další faktory, jako například: elektřina, servis, pronájem prostorů a atd. V celkovém propočtu ve WhatToMine je nutné odečíst 20 až 25 procent ze zisku, ale aktuálně je to stále výhodné.

Dne 11.1. jsem na zkoušku pronajmul výkon 100 MH/s za cenu 2178 Kč a aktuální celková těžba dne 16.1.2021 činí: 0.02178618 ETH v přečtu dle aktuálního kurzu: 26007Kč činí: 566,59 Kč. Když si to přepočítáme v průměru, tak za 30 dní činí těžba ETH: 3 399 Kč. V procentuální ziskovosti to máme kolem 55% zisk. Prosím berte na vědomí, že na těžbu má vliv obtížnost sítě a kurz Ethereum (ETH). Jedná se jen o průměrný odhad, který se ze dne na den neustále mění. Aktuální zaváděcí ceny platí do 31.1.2021.

Jak se registrovat a přihlásit do systému

Přemístíme se na hlavní web Invictus mining a stiskneme v pravém horním rohu tlačítko REGISTROVAT SE. Vyplníme registrační formulář (jméno, příjmení, email a heslo). V posledním kroku přijde na email aktivační odkaz, na který kliknete, aby registrace byla kompletní.

REGISTRACE DO INVICUS MINING

Registraci máme hotovou a teď bude potřeba se přihlásit do systému. V horním pravém rohu klikneme na PŘIHLÁSIT SE. V přihlašovacím formuláři vyplníme email adresu a zvolené heslo.

Jak zakoupit pronajatý výkon MH/s

Když se přihlásíme do systému, tak v horním menu vybereme KOUPIT HASRATE. Ve spodní části webu se nám otevře stránka, kde máte na výběr množství výkonu MH/s a dobu pronájmu. Dále si prosím povšimněte, když udáváte delší dobu pronájmu, tak se vám snižuje cena. Následně si vyberete mezi Ethereum (ETH) nebo Ethereum Classic ETC (doporučujeme ETH) a následně kliknete na políčko KOUPIT. Uvedené ceny pronájmu výpočetního výkonu jsou včetně DPH.

V krátkém čase v pracovní dobu vám dojde na email k podpisu smlouva s platebními údaji pro zaplacení objednané těžby (údaje jsou v příloze smlouvy), kterou pomocí počítačové myši elektronicky podepíšete a potvrdíte. Systém ji automaticky zašle do společnosti a nejpozději do 5 pracovních dnů vám pošlou fakturu s potvrzením o zaplacení. Pronajatý výkon pro vybranou těžbu se vám spustí nejpozději do 1 dne od připsání platby na účet Invictus mining.

Přehled pronajatého výkonu MH/s

Když se přihlásíte do systému, kde můžete sledovat přehled denní, nebo měsíční těžby. V sekci KOMPLETNÍ VÝSLEDKY TĚŽBY máte více detailnější přehled o těžbě. Dále v menu ÚPRAVA SLUŽBY si můžete změnit daný produkt (pronájem výkon MH/s). Všechny natěžené kryptoměny se ukládají v systému společnosti, ale není problém požádat o výběr na krypto peněženku, nebo bankovní učet (směna např: Ethereum na Kč).

Jak požádat o výběr natěžených kryptoměn

Na hlavní stránce máte trochu níže menu a kliknete na POŽADAVKY, zde si vyberete VÝBĚR PROSTŘEDKŮ. Otevře se vám formulář, který vyplníte s vaším požadavkem. Například zaslat natěžené kryptoměny na vaši krypto adresu (wallet, hw trezor atd.). Lze i požádat o směnu kryptoměn na Kč a zaslat na bankovní účet. Zpracování výběru trvá 5 pracovních dní a není limitováno. Jak můžete vidět v galerii, vybrat kryptoměny u Invictus mining není žádný problém.

Kvalitní podpora 

Komunikace se zákazníky probíhá online přímo na webových stránkách. V naléhavých případech si ale můžete zavolat, případně se sejít osobně. Máte tak jistotu, že vše řeší v nejkratším možném čase a pomůžou vám se vším, čemu nebudete rozumět.

V případě zdali máte další dotaz, tak můžete kontaktovat podporu a rádi vám odpoví na všechny vaše dotazy: info@tezbasnadno.cz

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Modifikace těžební (mining) sestavy Sapphire RX 5700 XT na platformě Hive OS

Další článek

Ve vývoji: ETH miner Linzhi Phoenix / Aktuální denní profit kolem 200 USD