Modifikace těžební (mining) sestavy Sapphire RX 5700 XT na platformě Hive OS

V minulém článku jsme si ukázali těžební sestavu Sapphire NITRO+ RX 5700 XT bez modifikace biosu. Dnes se podíváme na podobnou sestavu, která má upravený bios grafických karet a ukážeme si i nastavení CORE a MEM v platformě HIVE OS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení, kde získáme stabilní výkon (MHs) v těžbě Ethereum.

Platforma Hive OS (Linux) – PhoenixMiner 5.4c

Jak můžete vidět na obrázku v názvu: nastavení HIVE OS, tak zde jsem použil úsporné takty, díky kterým jsem získal výkon kolem 53 – 54 MHs a to při teplotě: CORE 46 – 54C a MEM 62 – 74C. Otáčky větráčku je nastaveno v rozmezí 15% až 55% při maximální teplotě 65C. Možná si říkáte, proč jsem zvolil k těžbě právě platformu Hive OS. Co jsem testoval platformu Rave OS a Windows 10, tak oba systémy bohužel neměli možnost snižovat napětí (MVDD) u pamětí. Díky tomuto nastavení jsem mohl více snížit mV u pamětí a tím získat úspornou těžbu na těžební sestavy osazenou Sapphire RX 5700 XT.

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Grafická karta si bere z PCIE 8/6pin = 2.49A/2.48A, při úsporném taktu má celý rig spotřebu 689W o celkovém výkonu 324.8 MHs. Rig je velice tichý při použití 1000W zdroje od značky EVGA. Tato těžební (mining) sestava se řešila 6-ti kusy redukcí o délce 15 cm pro napájení konektorů PCIE.

Ziskovost těžební (mining) sestavy

Určitě vás bude zajímat, kolik rig vydělá denně, týdně či měsíčně. Jeho aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 8 až 10 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska se zvyšující hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr testu na těžební (mining) sestavě

Jestli se rozhodujete mezi MSI, ASUS, nebo GIGABYTE, tak mohu doporučit, že grafické karta Sapphire RX 5700 XT se opravdu povedly. Hlavně tato těžební sestava, která má paměti Samsung, jelikož mají o 20W menší spotřebu než paměti Micron. Jinak chci upozornit, že je velice složité koupit grafické karty, které mají osazené paměti Samsung. Je to GPU loterie a proto Kryptoguru vám přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Nechci skončit za přepážkou v nějaké bance

Další článek

Těžba kryptoměn je efektivní i bez vlastního hardwaru