Divoké vody tradingu – kde hledat maják?

Nevím jak Vám, ale mě jako laikovi přijde trading jako jedna z nejtěžších činností, kterou si umím představit. Umět se orientovat v záplavě nejasných a nekompletních informací a pak se rozhodnout, kam své těžce vydělané peníze vložit s tím, že možná také o všechno přijdu? Napadá mě křišťálová koule! Přesto existují lidé, kteří jsou v tom vážně dobří. Prostě umí plavat v divokých vodách finančních trhů.

Řekněme, že máte o trading zájem. Jak by se Vám líbilo, kdyby někdo vzal chaotický trh kryptoměn a uspořádal ho tak, aby pohyby dávaly smysl a bylo možné určovat další scénáře a pravděpodobné pohyby? Jednoduše abyste věděli, co od Bitcoinu i dalších altcoinů můžete v dalších dnech čekat, a při větším výkyvu ceny jste měli někoho, kdo vše vysvětlí, tím pádem jste klidnější. Přesně tohle dělá den co den dvaadvacetiletý kryptotrader z Brna, Andrej Kalvoda. Rádi bychom Vám jej trochu představili a také pořádně vyzpovídali.

Andrej se pohybuje v prostředí tradingu od roku 2015, poslední dva roky se věnuje trhu kryptoměn. V roce 2018 založil stránku Blockspace.cz. Jeho myšlenkou je pomáhat lidem orientovat se v krypto-světě a jeho trzích formou jednoduchých a přehledných analýz.

Kromě webu Blockspace Andrej často publikuje na různých místech (Youtube, Telegram, Facebook, krypto-weby atd.), kde jako zkušený kryptotrader pravidelně analyzuje situaci na trhu kryptoměn, ať už formou článků nebo videí. Jednoduše informace pro všechny a zdarma. Zaměřuje se většinou na Bitcoin, Litecoin, Ethereum. Pokud byste chtěli mít tyto informace ještě častěji např. denně u své kávy, i tohle je možné, stačí se mrknout na Blockspace.cz

Líbí se mi, že svoje zkušenosti nabízí i začátečníkům. Je autorem kurzu, kde se můžete naučit základy technické analýzy nebo dostat lekce psychologie a nastavení mysli tradera a mnoho dalšího. Kurz stále aktualizuje, nyní má již 90 videí. Je určitě vhodný i pro ty, kteří již obchodují, ale stále nepřichází takové výsledky, jaké by chtěli.

Rozhodla jsem se Andreje Kalvodu trochu vyzpovídat.

Mezi některými lidmi zabývajícími se profesionálně investičními analýzami převládá názor, že kryptoměny nejsou cestou budoucnosti. Jak vidíš jejich budoucnost Ty?

Toto je hodně těžká otázka, protože podle mého názoru si nikdo nemůže ani náznakem myslet, že na to zná odpověď. Přijde mi, že spousta krypto-nadšenců si myslí, že postupem deseti, nebo více let začne být Bitcoin více adoptovaný a začne pomalu vytlačovat fiat měny, protože lidé to budou chtít. Já nic takového nevidím. 

Jediný způsob, jak si myslím, že kryptoměny dokážou být více adoptované, je skokově – pokud (resp. až) se zhroutí finanční systém. V té chvíli budou lidé hledat alternativu a stáhnout si do mobilu Bitcoinovou peněženku je o dost snazší, než chodit do obchodu se stříbrnými mincemi. 

Pokud se ve světě nic tak zásadního nestane, tak stojím spíš za názorem, že si státy a platební firmy adoptují krypto a udělají si z toho své mazlíčky, které mají plně pod kontrolou. Něco takového už jsme viděli i u PayPalu, což měla být také konkurence celého finančního systému – a dnes je to jeho front-endové řešení.

Jak ses dostal k tradingu a spekulacím?

K tradingu jsem se dostal už na střední škole, kde se začínala projevovat moje vášeň k cestování, a já jsem hledal, jak bych se mohl uživit přes internet. Trading se mi tehdy zdál jako nejjednodušší varianta (pokud to čte někdo v podobné situaci, tak vám ušetřím čas – asi každý online příjem si vybudujete snáze, než ten z tradingu :)). Jakmile jsem tedy měl 18 let, tak už jsem měl založený účet a začal jsem “obchodovat”. Tato první zkušenost samozřejmě dopadla špatně a je jen zásluha kryptoměn, že jsem se do toho dokázal vrátit.

Proč sis zvolil k finančním analýzám právě kryptoměny? 

Ono to bylo právě spíš naopak – ke kryptu mě dovedl až neuvěřitelný řetězec náhod a když už jsem tento sektor poznal, tak jsem hltal úplně všechno, co s tím souviselo. Tedy včetně technických analýz. Vypadalo to asi tak, že mě tento nový svět asi na rok naprosto pohltil, a když jsem se vzpamatoval, tak jsem měl založenou Blockspace a stovky lidí, které bavily moje technické analýzy. 

Musel jsem tedy hodně zamakat, abych získal větší zručnost a aby analýzy nebyly jen pěkné, ale abych cítil, že komunitě i něco přináší. Tím se mi pravděpodobně vybudoval silný vztah ke kryptu a lidem kolem. K Forexu a dalším trhům nic takového necítím, takže zůstávám v kryptu, kde mě to zatím totálně naplňuje.

Jaká je Tvoje nejvíce oblíbená kryptoměna?

Nejsem úplně technologicky založený, takže nevím, jak moc to dává racionální smysl, ale osobně mi je nejbližší Stellar :).

Co Tě nejvíce baví na Tvé práci?

Asi čas :). Jsem typ člověka, který nevydrží dělat jenom jednu věc, ale mám nápady snad na desítky projektů, do kterých bych se chtěl postupně pustit. Pokud je tedy projekt, který funguje s malou časovou investicí, stále mě baví a přináší hodnotu i lidem okolo, je to to nejlepší.

Ale abych byl úplně upřímný, tak na Blockspace mě hodně baví i to, že zde je vybudovaná komunita lidí, která jednak může podporovat a inspirovat mě, ale zároveň mám médium, přes které můžu předávat dál i hodnoty, které přijdou důležité mně samotnému. Cítím, že brzy přijde čas, kdy na Blockspace začnu sdílet i jiné myšlenky, než jen o obchodování. A baví mě na tom právě to, že pokud cítím, že je to dobrý krok, tak to můžu udělat.

Chceš se tradingu a finančním analýzám věnovat i v budoucnu, myslíš, že to bude vášeň na celý život? 

Tohle je otázka, která hodně souvisí se vzděláváním, které jsem zmínil výše. Určitě bych se tomu chtěl věnovat celý život, ale chtěl bych, aby to bylo efektivní. Časem tedy doufám, že se dopracuju k tomu, abych obchodování a všemu okolo krypta věnoval maximálně hodinu denně. Pokud to vyjde, tak si umím představit, že to je pro mě dlouhodobě udržitelné.

Co bys na závěr vzkázal lidem, kteří čtou tento článek? 

Chtěl jsem se podělit o svou nejdůležitější hodnotu, kterou je neustále se rozvíjet. Ale už to, že jste si tento článek otevřeli a dočetli až na konec, o Vás říká, že tuto hodnotu v sobě máte. Keep doing it, jste super!

V názvu článku jsem položila otázku, kde hledat maják? Pravdou je, že v divokých vodách tradingu jste odpovědní za svoje rozhodnutí jen Vy sami. Ale je fajn mít nějaký záchranný bod! Andrej Vám nezaručí Vaše zbohatnutí, ale umí dobře”číst řeč” trhů a má své know-how jak pomoci všem, kdo mají odvahu plavat. Sám je důkazem, že když chcete, dokážete velké věci.

Zdroj: www.blockspace.cz

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Představení spolupráce KRYPTOGURU & BLOCKSPACE

Další článek

Bitcoin – 11 let mezi námi!