PLATFORMA: HIVE OS & RAVE OS

Zdroj: Pixabay.com

Už delší dobu jsem si chtěl ověřit, jaký je rozdíl mezi HIVE OS a RAVE OS a také hodně vás psalo a ptalo se, jaký je rozdíl mezi těmito platformami. V článku si ukážeme, jaký je rozdíl ve výkonu a hlavně ve spotřebě (watty). Při testování byly použity grafické karty typu AMD RX 5700.

PLATFORMA: HIVE OS

HIVE OS je hodně populární platforma po celém světě, která nabízí velkou škálu možností v těžbě kryptoměn jako například dobře přehledný monitoring vašich Rigů (GPU) či Minerů (ASIC).

HIVE OS má zdarma platformu pro 4 soupravy na vašem účtu. Nad 4 soupravy už platíte 3 USD měsíčně za soupravu. V případě zájmu si tuto platformu můžete stáhnout a registrovat ZDE

PLATFORMA: RAVE OS

RAVE OS je zcela nová platforma, která není moc známá ve světě miningu, ale i tak má své určité výhody jako například přehlednou mobilní aplikaci pro monitorování těžby kryptoměn.

Další výhoda je jeho cena, která zde hodně konkuruje platformě HIVE OS. V platformě RAVE OS máte možnost provozovat 3 soupravy zdarma. Při překročení tohoto počtu, platíte 2 USD měsíčně za soupravu. V případě zájmu si tuto platformu můžete stáhnout a registrovat ZDE

ZÁVĚR PLATFOREM

Jak můžete vidět podle obrázku, tak v tomto testu vyhrává HIVE OS oproti RAVE OS. HIVE OS má výhodu, že lze lépe nastavovat mV u pamětí, než v RAVE OS. Dále jsem zjistil, aby bylo možné těžit v RAVE OS, tak musíte mít minimálně 6 GB RAM. To u HIVE OS postačí minimálně 4GB RAM.

Tento mini článek je jen ve zkratce, jelikož RAVE OS a HIVE OS má další vychytávky a neustále se tyto platformy vyvíjí. To co dneska nedokáže RAVE OS, tak za měsíc může tato platforma klidně překonat HIVE OS.

Zdroj: www.hiveos.farm, www.raveos.com

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Metoda jak opravit špatně nahraný BIOS ve vaší grafické kartě

Další článek

Týdeník kryptotrhu / Čo nás na markete čaká počas jesene? – 15.09.2020