Hongkong schválil ETF na spotový Bitcoin a Ethereum

Zdroj: pixabay.com

Včera (15.4.2024) došlo k významnému kroku na poli kryptoměn v Hongkongu. Hongkongská komise pro cenné papíry a futures (SFC) schválila žádosti o spotové Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) burzovně obchodované fondy (ETF). To znamená, že investoři v Hongkongu budou moci snadno investovat do těchto dvou největších kryptoměn.

Tři zainteresované společnosti

China Asset ManagementBosera Capital a HashKey Capital Limited, stojí za tímto průlomovým krokem. Hashkey Capital, digitální platforma pro aktiva a investiční fond v Asii, spravuje 1 miliardu dolarů a nedávno hledal financování za hodnotu přes 1 miliardu dolarůBosera Capital, jedna z prvních společností na správu fondů v Číně, spravuje 200 miliard dolarů. Zatímco China Asset Management je významnou společností pro správu aktiv, založenou v roce 1998, a spravuje jeden z největších akciových ETF produktů v Číně s celkovým spravovaným kapitálem ve výši 266 miliard dolarů.

TIP: Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Bloomberg jako první informoval o blížícím se schválení těchto ETF. Produkty by mohly být spuštěny již koncem tohoto měsíce, což představuje významný vývoj na kryptoměnovém trhu v regionu. Tato schválení také posilují Hongkong jako přední digitální centrum aktiv v Asii.

Zatímco Spojené státy již schválily spotové Bitcoin ETFEthereum ETF zatím neschválily. Hongkong se tak stává prvním regionem, který schválil oba spotové ETF pro Bitcoin i Ethereum současně. To může mít výrazný dopad na celý kryptoměnový trh.

Mezitím očekávání schválení spotových Ether ETF produktů v USA zůstává ve hvězdách kvůli nedostatečnému zapojení SEC s žadateliAnalytici JPMorganu vyjádřili šanci na schválení Ether ETF do konečného termínu v květnu na 50 %.

TIP: Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Vliv zprávy na trh

Po zprávě o schválení BTC vzrostl o 2,81 % (za posledních a obchodoval se za 66 526 dolarů, což byl nárůst oproti minulým minimům na 62 000 dolarů) nicméně dnes (16.4.2024) se znovu dostáváme na ony zmiňované hodnoty kolem 62k na BTC. ETH získal 4,88 % a obchodoval se za 3 246 dolarů. Kryptoměnové trhy zažily tvrdý prodej minulý týden po eskalujících napětích na Blízkém východě, což vyvolalo obavy z rozsáhlé války.

Zdroj: Coinmarketcap.com

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

NASA Instruována vyvinout Lunar Time Standard (LTC – Náhoda? Nemyslím si! :-) )

Další článek

Litecoin (LTC) dosáhl historického milníku: překonal pět milionů dlouhodobých držitelů