Litecoin (LTC) dosáhl historického milníku: překonal pět milionů dlouhodobých držitelů

Zdroj: pixabay.com

Tento úspěch představuje přibližně 62,5 % všech adres LTC. Zdůrazňuje širokou adopci Litecoinu a jeho dlouhodobou životaschopnost v kryptoměnové komunitě.

Nárůst dlouhodobých držitelů signalizuje rostoucí důvěru v budoucnost Litecoinu.

V posledních měsících byl pozorován výrazný nárůst počtu osob, které si vybírají LTC na delší dobu, což odráží hlubší přesvědčení o jeho dlouhodobých vyhlídkách. Zejména v únoru přibylo 170 000 nových dlouhodobých držitelů, což dále zdůrazňuje důvěru investorů v odolnost Litecoinu a jeho potenciál pro udržitelný růst.

Kromě tohoto nárůstu dlouhodobých držitelů se postupně zvyšuje počet osob, které drží LTC déle než rok a to celkem 2,54 milionu adres. Tento trend nejen hovoří o numerickém nárůstu držitelů LTC, ale také zdůrazňuje výnosnost držení LTC po delší dobu, což je pro některé atraktivní investiční volba.

TIP: Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Podrobnější analýza on-chain dat ukazuje následující rozložení mezi držiteli LTC:

  • Přibližně 67,67 % všech adres LTC jsou momentálně v zisku a drží celkem 49,76 milionu LTC.
  • Zhruba 26,8 % držitelů LTC (celkem 2,15 milionu adres) se nachází v ztrátě.
  • Menší skupina, tvořící 5,53 % držitelů, je na nule, což znamená, že nevykazují ani zisk, ani ztrátu.

Bullish sentiment obklopuje Litecoin v souvislosti s fámami o schválení burzovně obchodovaného fondu (ETF).

Přestože se Litecoin obchodoval na stabilní úrovni kolem 96,72 dolarů, (nyní čelí propadu, stejne jako drtivá většina ostatních kryptoměn) analytici předpovídají možný vzestup v nadcházejících měsících. Navzdory stabilitě ceny altcoinu analytici předpokládají možný vzestup s prognózami naznačujícími růst až na 400 dolarů. Tento bullish momentum je podporováno narůstajícím institucionálním zájmem, zejména v souvislosti s fámami o možném Litecoin Exchange-Traded Fund (ETF).

  • Nedávný vývoj: Během poslední doby Litecoin projevil relativně stabilní pohyb, s mírným nárůstem o 0,3 %, následovaným lehkým poklesem o 0,1 %. V současné době se LTC obchoduje za 79,50 dolarů.

Novinářka Fox Business, Eleanor Terrett, naznačila institucionální zájem o Litecoin ETF, přičemž jako potenciální faktor jeho schválení americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) uvádí funkční podobnosti LTC s Bitcoinem.

TIP: Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Na institucionální úrovni se šušká o možném zájmu o Litecoin ETF. Logika spočívá v tom, že kvůli funkčním podobnostem mezi $LTC a $BTC by @SECGov mohla být ochotnější jej schválit, možná dokonce více než $ETH.
Kromě toho nedávný start futures kontraktů na Litecoin ze strany Coinbase Derivatives přispívá k pověsti kolem této kryptoměny.

Zdroj: Newsbtc.com

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Hongkong schválil ETF na spotový Bitcoin a Ethereum

Další článek

Bitcoin Halving: Co to je a proč je to důležité?