NVIDIA: Test grafické karty MSI GeForce GTX 1660 SUPER v HiveOS

Dnes jsme pro vás otestoval grafickou kartu a jak už je v nadpisu od značky MSI GeForce GTX 1660 SUPER GAMING X. Pro test se povedlo získat dva druhy pamětí Hynix a Samsung. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE, MEM a PL v platformě HIVE OS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě Ethereum. Než se do toho pustíme, tak chci upozornit, že grafická karta má 6 GB paměť a to znamená, že grafická karta přestane těžit Ethereum v bloku 19,199,999 cca dne 28.3.2024.

Platforma Hive OS (Linux): T-rex 0.21.6

Jak můžete vidět na vrchním obrázku, tak zde jsem použil úsporné takty, díky kterém jsem získal u pamětí Samsung 32.49 MHs a u pamětí Hynix 31.94 MHs a to při teplotě: CORE 57-59C. Otáčky větráčku v HIVE OS je nastaveno v rozmezí 20% až 55% při maximální teplotě 60C. Pozorně se podívejte, že Samsung a Hynix mají rozdílné takty a hlavně nastavení PL (Power limit).

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Grafická karta má spotřebu při úsporném taktu: SAMSUNG / 88W ale když odečteme základní desku, cpu, ssd disk, tak jsme kolem 58 až 63W. Hynix si bral po odečtení komponentu 78W až 83W. Pro tento test byl použit zdroj EVGA G2 850W

Ziskovost těžební (mining) sestavy

Určitě vás bude zajímat, kolik grafiká karta vydělá denně, týdně či měsíčně. Jeho aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 8 až 10 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska se zvyšující hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr testu grafické karty MSI GTX 1660 SUPER

Jestli se rozhodujete mezi MSI, ASUS, nebo GIGABYTE, tak mohu doporučit, že grafické karta MSI GeForce GTX 1660 SUPER GAMING X se opravdu povedly. Hlavně tato grafická karta, která má paměti Samsung, jelikož mají 20W menší spotřebu než paměti Hynix. Upozorňuji, že je velice složité koupit grafické karty, které jsou osazené paměti Samsung. Je to GPU loterie a proto Kryptoguru vám přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

AMD: Test těžební (mining) sestavy Asrock RX 6700XT v Hive OS

Další článek

AMD: Test grafické karty MSI RX 6800 GAMING X TRIO v HiveOS