AMD: Test grafické karty MSI RX 6800 GAMING X TRIO v HiveOS

Dnes jsme pro vás otestoval grafickou kartu a jak už je v nadpisu od značky MSI RX 6800 GAMING X TRIO. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE MEM  v platformě HIVE OS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě Ethereum

Platforma Hive OS (Linux): gminer 2.64

Jak můžete vidět na vrchním obrázku, tak zde jsem použil úsporné takty, díky kterém jsem získal u pamětí Samsung 61.21 MHs62.45MHs to při teplotě: CORE 48-50C a MEM 72-74C. Otáčky větráčku v HIVE OS je nastaveno v rozmezí 20% až 60% při maximální teplotě 60C. Pozorně se podívejte, že grafické karty mají rozdílné výkony. Je to způsobeno kvalitou grafických karet, které každé jinak zvládají úsporné nastavení, přesněji VDD,VDDCI a MVDD. Když toto nastavení zvětšíte třeba na 800/800/1300, tak výkon MHs bude stabilnější ale také větší spotřeba ve Wattech (W).

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Grafická karta má spotřebu při úsporném taktu: SAMSUNG / 148W ale když odečteme základní desku, cpu, ssd disk, tak jsme kolem 123W až 128W. Pro tento test byl použit zdroj SilverStone 1500W

Ziskovost těžební (mining) sestavy

Určitě vás bude zajímat, kolik grafická karta vydělá denně, týdně či měsíčně. Jeho aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 10 až 12 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska zvyšující se hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr testu grafické karty MSI RX 6800

Jestli se rozhodujete mezi SAPPHIRE, ASUS, nebo GIGABYTE, tak mohu doporučit, že grafická karta MSI RX 6800 GAMING X TRIO se opravdu povedla. Hlavně tato grafická karta má výborně provedené chlazení. Zatím jsem narazil u mnoha nákupu jen na paměti SAMSUNG! Ale stále platí, že je to GPU loterie a proto Kryptoguru vám přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

NVIDIA: Test grafické karty MSI GeForce GTX 1660 SUPER v HiveOS

Další článek

NVIDIA: Test grafické karty Gainward RTX 3070 PHOENIX 8G/LHR v HiveOS