NVIDIA: Test grafické karty Gainward RTX 3070 PHOENIX 8G/LHR v HiveOS

Dnes jsme pro vás otestoval grafickou kartu a jak už je v nadpisu od značky Gainward RTX 3070 PHOENIX 8G/LHR. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE, MEM a PL (POWER LIMIT) v platformě HIVE OS (Linux). Hlavní test je zaměřen na maximální nastavení, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě Ethereum

Platforma Hive OS (Linux): NBMiner 3.91

Jak můžete vidět na vrchním obrázku, tak zde jsem použil maximální stabilní takty, díky kterým jsem získal u pamětí Samsung 45.05 MHs při teplotě CORE: 46C a otáčky větráčku 30%. V HIVE OS jsou nastavené větráčky v rozmezí 20% až 60% při maximální teplotě 60C. Určitě si všimněte, že grafická karta je LHR (Lite Hash Rate) a pomoci NBMminer, kde byla nastaveno LHR hodnota na 69 se podařilo grafickou kartu odemknout do max. výkonu.

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Grafická karta má spotřebu při úsporném taktu: SAMSUNG / 165W ale když odečteme základní desku, cpu, ssd disk, tak jsme kolem 135W. Pro tento test byl použit zdroj EVGA G2 850W

Ziskovost grafické karty Gainward RTX 3070

Určitě vás bude zajímat, kolik grafická karta vydělá denně, týdně či měsíčně. Její aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 10 až 12 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska zvyšující se hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr testu grafické karty Gainward RTX 3070

Tato grafická karta se více řadí mezi ty levné varianty, jak pro těžbu, tak hraní her. Velice mě překvapilo na pohled, že grafická karta má velký chladič a co mě ještě zaujalo, že pěkně světélkuje z rigu budete mít pěknou disco show 😀 Určitě bych grafickou kartu zařadil mezi značkou MSI a Gigabyte. Výhodou je, že grafická karta má čip SAMSUNG, kde získáme lepší spotřebu. Ale pozor není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie. Proto vám Kryptoguru přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

AMD: Test grafické karty MSI RX 6800 GAMING X TRIO v HiveOS

Další článek

Kryptoměna Callisto: To The Moon? Rozhovor s Vladimírem Vencálkem