NVIDIA: Pozor na nové grafické karty LHR!

Zdroj: Pixabay.com

Kvůli nedostatku karet na trhu, přisuzovanému těžařům kryptoměn (i když ti tvoří asi jen 1/4 z celkové poptávky po grafických kartách), se Nvidia rozhodla zasáhnout a to tak, že na nových řadách grafických karet RTX 30xx navíc snížila výpočetní výkon algorytmů (a to zhruba o 1/3), které jsou používány pro těžbu kryptoměn.

Tyto nové grafické karty dostaly označení LHR (Lite Hash Rate). Nicméně na první pohled nelze tyto nové karty rozeznat od těch, které toto omezení nemají, neboť krabice ani samotné grafické karty nejsou nijak označeny.

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Doporučení

Přesto však doporučuji zavolat na specializovanou prodejnu a zeptat se, zda se opravdu jedná o staré grafiky bez LHR, neboť mnohé e-shopy nemají označení aktualizované a nebo jej mají nesprávně, což pak vede k zbytečnému vracení zboží.

Závěr

Pro ty kteří mají rádi jistotu, chtějí vyhnou případnému vracení zboží nebo nechtějí zbytečně ztrácet čas zkoumáním a hledáním, doporučuji zvážit nákup grafických karet od značky AMD. U této značky se nemusíte žádného omezení v těžbě obávat, například karta RX 6800 se plně vyrovná Nvidii RTX 3070 a cena je téměř totožná.

A těm, kteří mají předsudky vůči AMD, bych jen doporučil, aby s nákupem Nvidií neotáleli, neboť grafické karty bez LHR jsou již téměř vyprodány.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Audiokniha: Mastering Bitcoin od Andreas Antonopoulos

Další článek

Danění kryptoměn aneb co o sobě píšete na sociálních sítích