Audiokniha: Mastering Bitcoin od Andreas Antonopoulos

V dnešním článku se podíváme na zoubek formou namluvené audioknihy Mastering Bitcoin od Andreas Antonopoulos. Jedná se o výběr z knihy známého odborníka a evangelisty, jehož tvorba je zaměřena na vzdělávání a popularizaci Bitcoinu.

Kniha byla napsána roku 2014, a tak je potřeba brát s rezervou některá uvedená čísla, která byla v době tvorby aktuální, ale dnes s postupem adopce Bitcoinu a zvyšující se cenou za jednu minci nám mohou připadat směšně malá. I toto však již samo o sobě může ilustrovat, že vynález Bitcoinu je věc velká a rostoucí a to nejen z pohledu ceny, ale i osob a institucí, které se tento decentralizovaný projekt zajímají.

Proč se jedná jen o výběr z knihy?

Jak sám autor v úvodu uvádí, tak kniha jako celek je primárně určena programátorům. Současně ale může sloužit i pro laiky, kteří se o tom, jak funguje bitcoinová síť chtějí dozvědět více a hlouběji. Z tohoto důvodu bylo namluveno jen posluchačsky stravitelné pasáže. Přeci jen čtení příkazových řádků kódu, veřejných adres a soukromých klíčů by nebylo nejpoutavější na poslech.

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Poděkování

Velké poděkování za namluvení audioknihy našemu přispěvateli Kryptoguru: Dušan Kmetyo (zde naleznete kompletní playlist audioknihy)

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Simplecoin pomáhá

Další článek

NVIDIA: Pozor na nové grafické karty LHR!