Bitcoin na Wall streetu

Zdroj: MS Edge – Copilot

Bitcoin na Wall streetu Dnes něco na téma spotového ETF na bitcoin.

Na začátek, se koukneme, co o ETF píše Wikipedia: „Burzovně obchodované fondy (angl. exchange-traded fund, zkráceně ETF), jsou stejně tak jako akcie snadno dostupné investiční nástroje kapitálového trhu, které vytvářejí a spravují specializované finanční instituce.“ Možná se k vám už dostala informace o tom, že projekt jménem Bitcoin už není jen geekovský experiment pro placení zakázaných látek na darknetu. To, že už ho začali brát vážně i velcí institucionální investoři dokládá nejedna žádost o registraci vlastního bitcoinového ETF od těchto investičních gigantů. A když říkám „gigantů“, tak to není ani trochu přehnané. Jsou to investiční společnosti spravující majetky v řádech bilionů USD. Tyto žádosti se kupí u SEC (americká komise pro cenné papíry), která bude muset v řádném termínu tyto žádosti vyřídit. A proč tolik slov o jednom z dalších finančních instrumentů? Schválení některého z bitcoin ETF fondů by mělo za následek několik věcí.

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

1) Vzhledem k tomu, že ETF fondy jsou pro investory standardním nástrojem a jejich historie je datována k začátku 90. let, tak by se zásadně otevřely možnosti investování do bitcoinu i pro subjekty, které o celém tomto unikátním projektu nic nevědí a nahlížejí na bitcoinové ETF pouze jako na investici. To sice není zrovna nic, z čeho by byli pravověrní bitcoineři nadšení, ale o předpokládaném zvýšení poptávky po bitcoinu není pochyb.

2) Se zvýšením poptávky pak souvisí i zvýšení ceny bitcoinu. Vzhledem k tomu, že uvedené žádosti jsou na tzv. spotové ETF, znamená to, že každá investice do takového fondu musí být podložena nákupem bitcoinu, neboli všechny investice musejí být podloženy skutečným bitcoinem. Nejedná se tedy u žádnou spekulaci typu futures ETF, což je „jen“ sázka na budoucí kurz nějakého aktiva, ale o reálnou investici spojenou s nákupem podkladového aktiva. O nové ceně bitcoinu, po schválení tohoto instrumentu, se spekuluje i v souvislosti s tím, že není známo, kolik mají žadatelé – institucionální investoři již bitcoinů nakoupeno předem. Oči všech zainteresovaných se upírají na 10. leden 2024, kdy se SEC musí definitivně vyjádřit k jedné z nadějných žádostí o registraci spot bitcoin ETF. Kladné vyřízení této a zřejmě i dalších žádostí ve stejný okamžik, zřejmě vystřelí cenu bitcoinu do nevídaných výšin. Pravděpodobnost je vysoká, ale nechme se překvapit.

3) I když my, co se o bitcoin zajímáme dlouhodobě, si bitcoinové ETF zcela jistě nekoupíme, protože se nejedná o držbu majetku, se kterým můžete bez ohledu na kohokoli svobodně disponovat, ale spíš o pohledávku na investiční společností, tak pozitiva tohoto ETF jsou zásadní. Zvýšení povědomí o tom, že existuje „nějaký“ bitcoin (TV reklamní kampaně do bitcoin ETF v USA již začaly). Povýšení bitcoinu na standardní druh investice v očích retailových investorů. Zvýšení adopce bitcoinu, ať už v oblasti reálného užití, tak i navýšení počtu jedinců, kteří se budou vzdělávat, aby se dozvěděli víc nejen o bitcoinu, ale i tom, jak v současném finančním světě (ne)fungují státní peníze.

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

A jaký to bude mít celé vliv na bitcoinový protokol? Žádný :-). Dál si pojede a bloky obsahující transakce v této síti se budou dál těžit rychlostí 1 blok cca za 10 min, ať už se na Wall streetu bude dít cokoli.

Takže dál už je to na vás.

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Těžba Bitcoinu, Ethereum, Litecoinu, Kaspa na algoritmu Karlsenhash pomocí poolu unMineable v platformě Hive OS

Další článek

AMD mining (těžba): Test algoritmu Karlsenhash na rig sestavě AMD MSI RX 6600 XT 8GB pomocí poolu unMineable v platformě Hive OS