Těžba Bitcoinu, Ethereum, Litecoinu, Kaspa na algoritmu Karlsenhash pomocí poolu unMineable v platformě Hive OS

Zdroj: Pixabay.com

Pool unMineable a platforma Hive OS nám umožní těžit BTC, ETH, LTC, KAS a další kryptoměny, které máte na výběr. Zní to jako zázrak, ale aktuálně se nám otevřel svět algoritmu s názvem Karlsenhash (Karlsen), díky kterému můžeme těžit i při stále rostoucí ceně elektrické energie! Dá se téměř říct, že jde o svatý grál, protože po dlouhé době mohou malý těžaři konečně oživit své stroje a začít těžit!

Ukážeme si její využití, provedeme nastavení a zhodnotíme efektivitu těžby s využitím grafických karet (GPU), nebo procesoru (CPU). Těžbu si předvedeme na rig sestavách osazených grafickými kartami AMD MSI RX 6800, MSI RX 6600 XT, NVIDIA GTX 1660 SUPER a na procesoru AMD Ryzen 3 1200.

Proč pool unMineable?

Pool unMineable je zajímavý tím, že těžíte danou kryptoměnu v nastaveném algoritmu, ale díky poolu si můžete nastavit, že se vám kryptoměna automaticky směňuje do jiné kryptoměny. Například si ukážeme, kde těžíme kryptoměnu Karlsen (KLS) v algoritmu Karlsenhash, a zde nám pool unMineable automaticky ihned převádí Karlsen (KSL) do BTC, ETH, LTC, nebo KAS.

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Tato metoda je výhodná z hlediska toho, že vlastně nemusíte provádět složitý převod z dané kryptoměny na jinou kryptoměnu pomoci burzy. O vše se automaticky postará pool unMineable. Ušetříte za veškeré směnné poplatky související s převodem z dané kryptoměny do jiné kryptoměny. Pool si jinak účtuje za kompletní službu pouze 1% poplatek.

Hive OS (Linux) AMD MSI RX 6800 (7x GPU): lolMiner v.1.79

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty u grafické karty MSI RX 6800 na paměti Micron a Samsung o výkonu mezi 804 – 817 MH/s. Teplota CORE udává kolem 34 – 43 °C a MEM kolem 36 – 50 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v Hive OS v rozmezích 20 % až 50 % pro max. teplotu CORE 60 °C a MEM 80 °C.

Hive OS (Linux) AMD MSI RX 6600 XT (6x GPU): lolMiner v.1.79

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty u grafické karty MSI RX 6600 XT na paměti Micron o výkonu mezi 426 – 433 MH/s. Teplota CORE udává kolem 43 – 51 °C a MEM kolem 54 – 66 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v Hive OS v rozmezích 20 % až 50 % pro max. teplotu CORE 60 °C a MEM 80 °C.

Hive OS (Linux) NVIDIA MSI GTX 1660 SUPER (6x GPU): Rigel v.1.10.0

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty u grafické karty MSI GTX 1660 SUPER na paměti Hynix o výkonu mezi 334 MH/s. Teplota CORE udává kolem 48 – 57 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v Hive OS v rozmezích 20 % až 50 % pro max. teplotu CORE 60 °C a MEM 80 °C.

Hive OS (Linux) AMD Ryzen 3 1200 (CPU): Xmrig-new v.6.21.0

U procesoru AMD Ryzen 3 1200 s výkonem 2,478 kH/s a teplotou 65 °C jsou otáčky ventilátorů nastaveny v BIOSu na nejnižší úroveň. V mém případě jsem si zde vybral kryptoměnu Kaspa, jelikož v poslední době má velký potenciál pro spekulaci.

Nastavení GPU a CPU v Hive OS pro unMineable při těžbě BTC, ETH, LTC nebo KAS

Kryptoměny Bitcoin, Ethereum, nebo Litecoin lze těžit na poolu unMineable a nastavení pro GPU a CPU (zde jsem zvolil kryptoměnu Kaspa) v Hive OS viz horní obrázky. Aby bylo možné těžit zmiňované kryptoměny pomocí GPU a CPU, vybrali jsme pro tento účel algo Karlsenhash a RandomX, kde se těží kryptoměny Karlsen (KLS) a Zephyr (ZEPH). Díky poolu unMineable můžeme automaticky směňovat danou kryptoměnu ihned do Bitcoinu, Ethereum, Litecoinu, nebo Kaspa.

Pro ukázkové nastavení jsem vybral kryptoměnu (GPU těžba) Litecoin a (CPU těžba) Kaspu ale není problém si zvolit Bitcoin nebo Ethereum. Jen si změníte v kolonce “Wallets” svoji krypto adresu.

Postup pro začínající těžaře, jak nastavit těžbu v platformě Hive OS.:

  1. Jestli nemáte instalovanou platformu Hive OS, tak zde je kompletní videomanuál.
  2. Po instalaci Hive OS a vytvoření “Create New Farm” si nejprve musíte vytvořit peněženku v menu “Wallets“. Klepněte na “Add wallet“, kde vyberete kryptoměnu, ve které chcete těžit. Do pole “Address” zadejte svou adresu pro danou kryptoměnu a do pole “Name” vložte název, například: “Litecoin – Trezor“.
  3. Dále musíme vytořit spojení na pool. Klineme v horním menu na “Flight Sheets” V kolonce “Coin” vybereme např: “Litecoin” v kolonce “Wallet” vybere “Litecoin – Trezor” v kolonce “Pool” zvolíme “Configure in miner” a v poslední řadě vybereme v kolonce “Miner” váš miner software.
  4. V kolonce “Miner” je hodně důležité, kterým typem hw budete těžit. U GPU – AMD zvolit “lolMiner” u Nvidia zvolit “Rigel” a u CPU – AMD nebo INTEL zvolit “Xmrig-new“.

V tomto případě máme nastavenou peněženku a vybraný těžební software. Nyní si ukážeme, jak přesně nastavit těžební software a propojit ho se serverem pool. Pro lepší vysvětlení naleznete níže obrázky nastavení u každého těžebního softwaru.

Po kompletním nastavení kliknete níže na “Update” a tím uložíte kompletní nastavení.

Pro správný chod rigu musíte nastavit správne takty gpu, ale jak a kde, už naleznete v tomto videu. Jinak správné takty pro AMD, např. RX 6600 XT, RX 6800, nebo NVIDIA GTX 1660 Super, naleznete v tomto článku výše.

Po kompletním nastavení už jen stačí spustit těžbu a to provedene pomoci SELECT FLIGHT SHEET. Níže vysvětleno v obr.

Pro zkušené těžaře, kteří nemusí složitě louskat obrázky, zde přikládám url + porty:

  1. GPU (AMD) miner sw lolMinerstratum+ssl://karlsenhash-eu.unmineable.com:4444
  2. GPU (NVIDIA) miner sw Rigelstratum+ssl://karlsenhash-eu.unmineable.com:80
  3. CPU (CPU) miner sw Xmrig-new: rx.unmineable.com:3333 nebo stratum+ssl://rx-eu.unmineable.com:443

Zadat tento příkaz v TEMPLATE (Hive OS):  Pro GPULTC:zdenapištevašiadresultc.%WORKER_NAME%#u1lc-bmse a pro CPU – KAS:kaspa:zdenapištevašiadresukas.%WORKER_NAME%#fh0u-6w5f

Doporučuji vám poslat natěžené kryptoměny Bitcoin, Ethereum nebo Litecoin do hardwarové peněženky, kterou si můžete zakoupit přímo u výrobce zde.

Spotřeba grafických karet a procesoru

Bohužel jsem prováděl měření na dálku, takže zde mohu uvést pouze údaje, které monitoruje platforma Hive OS. Chci upozornit, že spotřeba může být odlišná podle toho, co uvádí Hive OS. Proto prosím vezměte tyto hodnoty s velkou rezervou a osobní měření proveďte přes zásuvku s wattmetrem.

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

GPU: AMD MSI RX 6800 s čipem Micron a Samsung. Při úsporném taktování má samotné gpu spotřebu 98 W. Spotřeba celkového rigu je 686 W (u tohoto rigu jsem prováděl osobní meření z wattmetru) se sedmi grafikami + komponenty deska, cpu a atd.. (+23 W). Pro test byl použit zdroj EVGA 1600 G2.

GPU: AMD MSI RX 6600 XT s čipem Micron. Při úsporném taktování má samotné gpu spotřebu 37 až 39 W. Spotřeba celkového rigu je 228 W se šesti grafikami + komponenty deska, cpu a atd.. (+23 W). Pro test byl použit zdroj EVGA 1000 G2.

GPU: NVIDIA GTX 1660 SUPER s čipem Hynix. Při úsporném taktování má samotné gpu spotřebu 47 až 51 W. Spotřeba celkového rigu je 296 W se šesti grafikami + komponenty deska, cpu a atd.. (+23 W). Pro test použit zdroj EVGA 1000 G2.

CPU: AMD Ryzen 3 1200 s procesory 4x Quad-Core Processor. Při použití všech 4 jader máme spotřebu 49 W. Pro test byl použit zdroj EVGA 1000 G2.

Ziskovost grafických karet v rigu a procesoru

Aktuálně mohu po dlouhé době říct, že tento algoritmus Karlsenhash (GPU) a RandomX (CPU) se konečně hodí i pro malé těžaře, kteří mají dražší elektřinu. Určitě vás bude zajímat, kolik grafická karta vydělá denně, týdně či měsíčně. Její aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 10 až 12 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska zvyšující se hodnoty vybrané kryptoměny, jelikož bude halvingu koncem dubna 2024.

Upozornění: Do kompletní kalkulace nejsou zahrnuty náklady za elekřinu a 1% poplatek za pool.

Kalkulace ze dne 9.12.2023 / Zdroj: www.whattomine.com

Závěr kompletního testu

Ve svých testech jsem vždy kladl důraz na efektivitu a spotřebu grafických karet. Jak je vidět na horním obrázku, vždy jsem se zaměřoval na jednotky Gh/s & W (watty). Například u rigu 7x AMD MSI RX 6800 se podařilo naměřit 125,48 W na jednotku GH/s. Nejlepší aktuální výsledky pro AMD měl miner software lolMiner a pro Nvidia Rigel. Grafické karty od značky Sapphire jsou o trochu lepší, pokud jde o chlazení, ale není to nic zásadního. Výhodou je, že grafická karta má čip od společnosti SAMSUNG, což přináší lepší spotřebu. Ale pozor není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie.

Ještě bych chtěl dodat, že jsem porovnával tradiční těžbu Karlsen (KLS) na klasickém poolu a těžbu Kaspa (KAS) na poolu unMineable, kde se automaticky směňoval Karlsen (KLS) za Kaspa (KAS). Zdá se, že mezi oběma případy není velký rozdíl, a musím konstatovat, že jsou si naprosto podobné. Podle mého názoru je to skvělá možnost, protože se člověk může vyhnout mnoha poplatkům za směnu prostřednictvím burz nebo směnáren.

Algoritmus Karlsenhash je momentálně nejlepší aktuální volbou pro těžbu kryptoměn, protože po ukončení těžby ETH se výkon přesunul do všech známých coinů, což vedlo k jejich zvýšené obtížnosti. Jestli někoho zajímá více info. o Karlsen, tak zde je oficiální web a nebo o kryptoměně Kaspa.

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Těžba kryptoměny KASPA (KAS) na grafické kartě AMD, NVIDIA nebo CPU přes pool unMineable na platformě Hive OS.

Další článek

Bitcoin na Wall streetu