Těžba kryptoměny KASPA (KAS) na grafické kartě AMD, NVIDIA nebo CPU přes pool unMineable na platformě Hive OS.

Zdroj: freepik.com

I přesto, že mnozí věří, že lze Kaspa (KAS) těžit pouze pomocí ASIC, existuje alternativní možnost umožňující těžbu této kryptoměny prostřednictvím různých těžebních algoritmů. Dnes vám představíme, jak pomocí poolu unMineable na platformě Hive OS můžete těžit kryptoměnu Kaspa (KAS).

Ukážeme si její využití, provedeme nastavení a zhodnotíme efektivitu těžby s využitím grafických karet (GPU) nebo procesoru (CPU). Těžbu si předvedeme na rig sestavách osazených grafickými kartami AMD MSI RX 6800, MSI RX 6600 XT, NVIDIA GTX 1660 SUPER a na procesoru (CPU) AMD Ryzen 3 1200.

Proč pool unMineable?

Pool unMineable je zajímavý tím, že těžíte danou kryptoměnu v nastaveném algoritmu, ale díky poolu si můžete nastavit, že se vám kryptoměna automaticky směňuje do jiné kryptoměny. Například si ukážeme, kde těžíme kryptoměnu IronFish (IRON) v algoritmu Blake3, a zde nám pool unMineable automaticky ihned převádí Iron Fish (IRON) na Kaspa (KAS).

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Tato metoda je výhodná z hlediska toho, že vlastně nemusíte provádět složitý převod z dané kryptoměny na jinou kryptoměnu pomoci burzy. O vše se automaticky postará pool unMineable. Ušetříte za veškeré poplatky související s převodem z dané kryptoměny do jiné kryptoměny. Pool si jinak účtuje za kompletní službu pouze 1% poplatek.

Hive OS (Linux) AMD MSI RX 6800 (GPU): TeamRedMiner v.0.10.14

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty u grafické karty MSI RX 6800 na paměti Micron a Samsung o výkonu mezi 11.56 – 11.72 GH/s. Teplota CORE udává kolem 38 – 50 °C a MEM kolem 46 – 50 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20 % až 50 % pro max. teplotu CORE 60 °C a MEM 80 °C.

Hive OS (Linux) AMD MSI RX 6600 XT (GPU): TeamRedMiner v.0.10.14

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty u grafické karty MSI RX 6600 XT na paměti Micron o výkonu mezi 6.12 – 6.20 GH/s. Teplota CORE udává kolem 40 – 43 °C a MEM kolem 44 – 48 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20 % až 50 % pro max. teplotu CORE 60 °C a MEM 80 °C.

Hive OS (Linux) NVIDIA MSI GTX 1660 SUPER (GPU): Rigel v.1.9.2

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty u grafické karty MSI GTX 1660 SUPER na paměti Hynix o výkonu mezi 4.74 GH/s. Teplota CORE udává kolem 47 – 58 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20 % až 50 % pro max. teplotu CORE 60 °C a MEM 80 °C.

Hive OS (Linux) AMD Ryzen 3 1200 (CPU): Xmrig-new v.6.21.0

U procesoru AMD Ryzen 3 1200 s výkonem 2,478 kH/s a teplotou 65 °C jsou otáčky ventilátorů nastaveny v BIOSu na nejnižší úroveň.

Nastavení GPU a CPU v Hiveo OS pro pool unMineable na těžbu Kaspa

Coin Kaspa lze těžit na poolu unMineable a nastavení pro GPU a CPU v Hive OS viz horní obrázky. Aby bylo možné těžit Kaspu pomocí GPU a CPU, vybrali jsme pro tento účel algoritmy Blake3 a RandomX, kde se těží kryptoměny IronFish (IRON) a Zephyr (ZEPH). Díky poolu unMineable můžeme automaticky směňovat danou kryptoměnu ihned do Kaspa (KAS).

Pro zkušené těžaře, kteří nemusí složitě louskat obrázky, zde přikládám url + porty:

  1. GPU (AMD) miner sw TeamRedMiner: stratum+tcp://ironfish-eu.unmineable.com:3333
  2. GPU (NVIDIA) miner sw Rigel: stratum+ssl://ironfish-eu.unmineable.com:80
  3. CPU (CPU) miner sw Xmrig-new: rx.unmineable.com:3333

Zadat tento příkaz v TEMPLATE (Hive OS): KAS:kaspa:adresa-kaspa.%WORKER_NAME%#fh0u-6w5f

Doporučuji si založit peněženku wallet.kaspanet.io, kde si z poolu unMinealbe necháte odesílat natěžené coiny Kaspa.

Spotřeba grafických karet a procesoru

Bohužel jsem prováděl měření na dálku, takže zde mohu uvést pouze údaje, které monitoruje platforma Hive OS. Chci upozornit, že spotřeba může být odlišná podle toho, co uvádí Hive OS. Proto prosím vezměte tyto hodnoty s velkou rezervou a osobní měření proveďte přes zásuvku s wattmetrem.

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

GPU: AMD MSI RX 6800 s čipem Micron a Samsung. Při úsporném taktování má samotné gpu spotřebu 67 W až 81 W. Spotřeba celkového rigu je 511 W se sedmi grafikami + komponenty (23 W). Pro test byl použit zdroj EVGA 1600 G2.

GPU: AMD MSI RX 6600 XT s čipem Micron. Při úsporném taktování má samotné gpu spotřebu 38 W. Spotřeba celkového rigu je 231 W se šesti grafikami + komponenty (23 W). Pro test byl použit zdroj EVGA 1000 G2.

GPU: NVIDIA GTX 1660 SUPER s čipem Hynix. Při úsporném taktování má samotné gpu spotřebu 51 W. Spotřeba celkového rigu je 325 W se šesti grafikami + komponenty (23 W). Pro test použit zdroj EVGA 1000 G2.

CPU: AMD Ryzen 3 1200 s procesory 4x Quad-Core Processor. Při použití všech 4 jader máme spotřebu 49 W. Pro test byl použit zdroj EVGA 1000 G2.

Ziskovost grafických karet a procesoru

Podle daných výsledku se hodnoty více hodí pro lidi, kteří už mají zpět vlastní investici za grafické karty. Kvůli ukončení těžby ETH se aktuálně nevyplatí investovat do nových grafických karet, jelikož její návratnost je aktuálně v nedohledu. Ale je zde kapka naděje, že po halvingu koncem dubna 2024 se vše může změnit, a těžba kryptoměn i přes drahou elektřinu může být výnosná díky růstu Bitcoinu, který vždy za sebou táhne rostoucí cenu altcoinů.

Kalkulace ze dne 5.12.2023 / Zdroj: www.whattomine.com

Závěr kompletního testu

Ve svých testech jsem vždy kladl důraz na efektivitu a spotřebu grafických karet. Jak je vidět na horním obrázku, vždy jsem se zaměřoval na jednotky Gh/s & W (watty). Například u grafické karty AMD MSI RX 6800 se podařilo naměřit 8.9064 W. Grafické karty od značky Sapphire jsou o trochu lepší, pokud jde o chlazení, ale není to nic zásadního. Výhodou je, že grafická karta má čip od společnosti SAMSUNG, což přináší lepší spotřebu. Ale pozor není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie.

Ještě bych chtěl dodat, že jsem porovnával tradiční těžbu IronFish na klasickém poolu a těžbu Kaspa, kde se automaticky směňoval IronFish za Kaspa. Zdá se, že mezi oběma případy není velký rozdíl, a musím konstatovat, že jsou si naprosto podobné. Podle mého názoru je to skvělá možnost, protože se člověk může vyhnout mnoha poplatkům za směnu prostřednictvím burz nebo směnáren.

Kaspa je momentálně nejlepší volbou pro těžbu kryptoměn, protože po ukončení těžby ETH se výkon přesunul do všech známých coinů, což vedlo k jejich zvýšené obtížnosti. Jestli někoho zajímá více info. o Kaspa, tak zde je oficiální web.

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Kaspa: Cesta k hlavním burzám

Další článek

Těžba Bitcoinu, Ethereum, Litecoinu, Kaspa na algoritmu Karlsenhash pomocí poolu unMineable v platformě Hive OS