AMD mining (těžba): Test algoritmu Karlsenhash na rig sestavě AMD MSI RX 6600 XT 8GB pomocí poolu unMineable v platformě Hive OS

Pool unMineable a platforma Hive OS nám umožní výplatu BTC, ETH, LTC, KAS a další kryptoměny, které máte na výběr. Zní to jako zázrak, ale aktuálně se nám otevřel svět algoritmu s názvem Karlsenhash (Karlsen), díky kterému můžeme těžit i při stále rostoucí ceně elektrické energie! Dá se téměř říct, že jde o svatý grál, protože po dlouhé době mohou malý těžaři konečně oživit své stroje a začít těžit!

Ukážeme si její využití, provedeme nastavení a zhodnotíme efektivitu těžby s využitím grafických karet (GPU). Těžbu si předvedeme na rigu osazené šesti grafickými kartami MSI RX 6600 XT 8GB.

Proč pool unMineable?

Pool unMineable je zajímavý tím, že těžíte danou kryptoměnu v nastaveném algoritmu, ale díky poolu si můžete nastavit, že se vám kryptoměna automaticky směňuje do jiné kryptoměny. Například si ukážeme, kde těžíme kryptoměnu Karlsen (KLS) v algoritmu Karlsenhash, a zde nám pool unMineable automaticky ihned převádí Karlsen (KSL) do BTCETH, LTC, nebo KAS.

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Tato metoda je výhodná z hlediska toho, že vlastně nemusíte provádět složitý převod z dané kryptoměny na jinou kryptoměnu pomoci burzy. O vše se automaticky postará pool unMineable. Ušetříte za veškeré směnné poplatky související s převodem z dané kryptoměny do jiné kryptoměny. Pool si jinak účtuje za kompletní službu pouze 1% poplatek.

Hive OS (Linux) AMD MSI RX 6600 XT (6x GPU): lolMiner v.1.81

Nastavení GPU a CPU v Hive OS pro unMineable při těžbě BTC, ETH, LTC nebo KAS

Kryptoměny Bitcoin, Ethereum, nebo Litecoin lze těžit na poolu unMineable a nastavení pro GPU v Hive OS viz horní obrázky. Aby bylo možné těžit zmiňované kryptoměny pomocí GPU, vybrali jsme pro tento účel algo Karlsenhash, kde se těží kryptoměny Karlsen (KLS). Díky poolu unMineable můžeme automaticky směňovat danou kryptoměnu ihned do Bitcoinu, Ethereum, Litecoinu, nebo Kaspa.

Pro ukázkové nastavení jsem vybral kryptoměnu (GPU těžbaLitecoin, ale není problém si zvolit Bitcoin nebo Ethereum. Jen si změníte v kolonce “Wallets” svoji krypto adresu.

Postup pro začínající těžaře, jak nastavit těžbu v platformě Hive OS.:

  1. Jestli nemáte instalovanou platformu Hive OS, tak zde je kompletní videomanuál.
  2. Po instalaci Hive OS a vytvoření “Create New Farm” si nejprve musíte vytvořit peněženku v menu “Wallets“. Klepněte na “Add wallet“, kde vyberete kryptoměnu, ve které chcete těžit. Do pole “Address” zadejte svou adresu pro danou kryptoměnu a do pole “Name” vložte název, například: “Litecoin – Trezor“.
  3. Dále musíme vytořit spojení na pool. Klineme v horním menu na “Flight Sheets” V kolonce “Coin” vybereme např: “Litecoin” v kolonce “Wallet” vybere “Litecoin – Trezor” v kolonce “Pool” zvolíme “Configure in miner” a v poslední řadě vybereme v kolonce “Miner” váš miner software.
  4. V kolonce “Miner” je hodně důležité, kterým typem hw budete těžit. U GPU AMD zvolit “lolMiner”.

V tomto případě máme nastavenou peněženku a vybraný těžební software. Nyní si ukážeme, jak přesně nastavit těžební software a propojit ho se serverem pool. Pro lepší vysvětlení naleznete níže obrázky nastavení u každého těžebního softwaru.

Po kompletním nastavení kliknete níže na “Update” a tím uložíte kompletní nastavení.

Pro správný chod rigu musíte nastavit správne takty gpu, ale jak a kde, už naleznete v tomto videu. Jinak správné takty pro AMD MSI RX 6600 XT, naleznete v tomto článku výše.

Po kompletním nastavení už jen stačí spustit těžbu a to provedene pomoci SELECT FLIGHT SHEET. Níže vysvětleno v obr.

Pro zkušené těžaře, kteří nemusí složitě louskat obrázky, zde přikládám url + porty:

  1. Miner sw lolMinerstratum+ssl://karlsenhash-eu.unmineable.com:4444

Zadat tento příkaz v TEMPLATE (Hive OS):  LTC:zdenapištevašiadresultc.%WORKER_NAME%#u1lc-bmse

Doporučuji vám poslat natěžené kryptoměny Bitcoin, Ethereum nebo Litecoin do hardwarové peněženky, kterou si můžete zakoupit přímo u výrobce zde.

Spotřeba grafických karet v rigu

AMD MSI RX 6600 XT s čipem Micron. Při úsporném taktování má samotná grafiaká karta spotřebu 36,9 W. Spotřeba všech grafických karet je 221,4 W + komponenty deska, cpu a atd.. (+23 W). Celková spotřeba kompletní rig sestavy činí 244,4 W. Pro tento test byl použit zdroj značky EVGA 1000 G2.

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Ziskovost grafických karet v rigu

Aktuálně mohu po dlouhé době říct, že tento algoritmus Karlsenhash (GPU) se konečně hodí i pro malé těžaře, kteří mají dražší elektřinu. Určitě vás bude zajímat, kolik rig sestava vydělá denně, týdně či měsíčně. Upozornění: Do kompletní kalkulace nejsou zahrnuty náklady za elekřinu a ani 1% poplatek z poolu.

Bohužel nemohu uvést přesnou spotřebu, jelikož každý máme odlišné ceny elektrické energie. Doporučuji si zjistit, kolik platíte u svého dodavatele za jeden kilowatthodinu (Kč za kWh). V mém případě je cena 3,5 Kč za kWh a denní spotřeba činí 5,86 kWh, což celkem je 20,52 Kč za den. Když odečtu eletřinu, tak jsem v přepočtu (USD/CZK) v zisku 14,92 Kč.

Kalkulace ze dne 21.12.2023 / Zdroj: www.whattomine.com

Závěr kompletního testu

Ve svých testech jsem vždy kladl důraz na efektivitu a spotřebu grafických karet. Nejlepší aktuální výsledky pro AMD měl miner software lolMiner a pro Nvidia Rigel. Grafické karty od značky Sapphire jsou o trochu lepší, pokud jde o chlazení, ale není to nic zásadního. Výhodou je, že grafická karta má čip od společnosti SAMSUNG, což přináší lepší spotřebu. Ale pozor není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie.

Ještě bych chtěl dodat, že jsem porovnával tradiční těžbu Karlsen (KLS) na klasickém poolu a těžbu Kaspa (KAS) na poolu unMineable, kde se automaticky směňoval Karlsen (KLS) za Kaspa (KAS). Zdá se, že mezi oběma případy není velký rozdíl, a musím konstatovat, že jsou si naprosto podobné. Podle mého názoru je to skvělá možnost, protože se člověk může vyhnout mnoha poplatkům za směnu prostřednictvím burz nebo směnáren.

Algoritmus Karlsenhash je momentálně nejlepší aktuální volbou pro těžbu kryptoměn, protože po ukončení těžby ETH se výkon přesunul do všech známých coinů, což vedlo k jejich zvýšené obtížnosti. Jestli někoho zajímá více info. o Karlsen, tak zde je oficiální web a nebo o kryptoměně Kaspa.

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Bitcoin na Wall streetu

Další článek

Česká burza Coinmate s nejlepšími cenami kryptoměn + bonus 100 Kč