Jaký bude osud 4GB GPU koncem roku 2020?

Zdroj: Pixabay.com

Co je to DAG (Directed Acyclic Graph)?

DAG je vlastně orientovaný acyklický graf, používaný v kryptoměnách jako jsou primárně Ethereum, Ethereum Classic a další., který zajišťuje ověřování pomocí proof of work. DAG se při těžbě průběžně generuje a jeho objem dat se postupně zvětšuje. Je důležité znát současnou a budoucí velikost DAG, protože má zásadní vliv na těžbu! Tento soubor je totiž umístěný přímo v paměti grafické karty a pokud dosáhne velikost DAG souboru větší kapacity než paměť v grafické kartě, tak se tato karta stane pro těžbu nepoužitelnou!

Tabulka porovnávající velikost paměti grafických karet s velikostí bloku DAG.

Jakým způsobem se zvětšuje soubor DAG

Velikost souboru DAG se průběžně zvyšuje každé těžební období. Jedno období je definované 30 000 bloky. Nárůst velikosti souboru závisí přímo na době nalezení bloku. Čas na nalezení bloku však není stabilní. Například u Etherea se čas nalezení bloku pohybuje mezi 10-60 sekundami. Těžební období tedy není definované časem, ale bloky. Obecně však platí, že pro Ethereum se blok ročně zvětšuje cca 0,72x.

Vliv DAG na grafické karty v roce 2020

V roce 2020 nám nastává další období, kdy velikost DAG souboru u Etherea a Etherea Classic překoná hranici 4GB a konkrétně od 22. prosince již nebude možné tyto měny těžit na grafických kartách s pamětí 4GB. Co tedy potom? Možnosti jsou asi víceméně dvě.

  1. HW přechod ze 4GB grafických karet na 8GB grafické karty
  2. Těžba jiné kryptoměny, jako například (Ubiq, Expanse, Soilcoin, atd.)

Zdroj: www.investoon.com

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Týdeník kryptotrhu / Bitcoin / Altcoin / USD – 10.2.2020

Další článek

Týdeník kryptotrhu / Bitcoin / Altcoin / USD – 17.2.2020