POZOR: Podvodné inzeráty zneužívají jména reálných společností

Zdroj: Pixabay.com

SCAM! Přemýšlíte o možnosti pustit se do těžby kryptoměn? POZOR! Tohle není dobrý začátek!

Na sociální síti Facebook se začala uživatelům objevovat reklama, která se tváří jako promo antivirové společnosti AVAST, ve které se uvádí, že AVAST ve spolupráci se známou českou těžařskou společností Invictus mining s.r.o. zahajuje beta provoz jejich „unikátního řešení“, jak těžit Ehtereum pomocí stolního počítače nebo dokonce i notebooku.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Vyjádření antivirové společnosti Avast Software, s.r.o.:

Potvrzujeme, že jde skutečně o podvod, Avast se společností Invictus mining s.r.o. na žádném řešení pro těžbu kryptoměn nespolupracuje. Kyberútočníci se bohužel ve svých technikách neustále zlepšují a podvodné video, které zneužívá jméno Avastu, vypadá věrohodně, a právě  to jej činí nebezpečným. Proto apelujeme na všechny uživatele, aby byli obezřetní a na tato podvodná sdělení neklikali, ani je dále nešířili. Podvodnou inzerci už detekuje náš antivirus, takže naši uživatelé jsou proti ní chráněni. Vše jsme také nahlásili společnosti Facebook a věříme, že klamavé inzeráty zablokuje.

Vyjádření společnosti Invictus mining, s.r.o.:

Díky upozornění kryptoguru.cz jsem si dnes s velkým znepokojením přečetl podvodný inzerát, který se tváří jako vyjádření společnosti AVAST a láká na vysoké výdělky investicí do “akcií” a těžby, údajně ve spolupráci s Invictus mining s.r.o., kde jsem jednatelem. Tak jako jsem si jistý, že skutečný AVAST nemá s tímto investičním nesmyslem nic společného a jeho dobré jméno bylo zneužito, stejně tak prohlašuji, že Invictus mining s.r.o. není zapojen v této aktivitě. Důrazně varuji před jakoukoliv “registrací” vycházející z tohoto podvodného inzerátu. Po dohodě s našimi právníky budeme reagovat trestním oznámením na neznámého pachatele a oslovíme také AVAST, abychom se dohodli na společném postupu, abychom zabránili dalšímu zneužití našeho dobrého jména.

Karel Fillner, jednatel Invictus mining s.r.o.

Stačí se podívat a trochu čísel pro neznalé

Takže po scamech typu „pošli 0,1 BTC a my ti pošleme 0,2 BTC zpět“ a jiných podobných tu máme tentokrát zázračnou těžbu, kde s investicí 250 USD zahájíte těžbu s výnosem 1 ETH – pozor týdně! 😀 Osobně by mně zajímalo, kolik důvěřivců skutečně naskočí na scam tohoto typu. A při tom stačí jen trocha pozornosti a zdravého rozumu.

1. Stačí se podívat na URL stránky, na kterou se po kliknutí dostanete.

Tohle skutečně nevypadá jako oficiální stránka společnosti AVAST :-/

2. Trocha čísel pro ty, kteří se v těžbě ETH vůbec neorientují. Pro vytěžení 1 ETH za týden je, při současné složitosti potřeba výpočetní výkon o velikosti zhruba 8,7 GH/s. Když se porozhlédnete po nějakých těžařských bazarech, tak zjistíte, že stroj o výkonu cca 0,25 GH/s koupíte kolem 100 tis. Kč.

K dosažení potřebného výkonu 8,7 GH/s byste, tím pádem potřebovali investici nějakých 3,5 milionu korun a ne slibovaných 250 USD, tedy asi 5 tisíc korun. A to ještě nebereme v úvahu náklady na elektrickou energii, údržbu, pronájem prostor…

Co dodat?

Používejte zdravý rozum, nebuďte chamtiví a pamatujte na rčení o pečených holubech.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

AMD: Test boxované (Lianli) sestavy Sapphire Nitro plus RX 6800 XT v HiveOS

Další článek

AMD: Test těžebních (mining) sestav uzavřené (rack) a otevřené (rig) konstrukce