AMD: Test boxované (Lianli) sestavy Sapphire Nitro plus RX 6800 XT v HiveOS

Dnes jsem pro vás otestoval box značky Lianli. Do boxu byly vloženy grafické karty značky Sapphire Nitro+ RX 6800 XT. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE a MEM v platformě HIVE OS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě Ethereum.

Platforma HiveOS (Linux): Phoenixminer verze 5.9d

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty pro paměti Samsung o výkonu až 378,68 MH/s. Teplota CORE udává 44°C60°C, MEM je 68°C80°C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20% až 55% pro maximální teplotu CORE 60°C a MEM 86°C.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Spotřeba a hlučnost box sestavy: Sapphire Nitro+ RX 6800 XT

Co se týká spotřeby grafické karty, tak při úsporném taktování si ze zásuvky jedna grafika vezme kolem 130,3W. Výše uvedený obrázek se spotřebou 833,6W je spotřeba celkového rigu se šesti grafikami + komponenty (samotné komponenty 32,5W). Odběr jednoho RISERu za použití konektoru PCIE 6pin je 2,58A. Pro tento test byl použit zdroj LIANLI LL2500MINI (2500W). Co se týče hlučnosti, když se sníží větráky na minimum, což je možné centrálně pro všech 8 fan, tak pořád je hlučný samotný zdroj. Doporučuji box sestavu mít ve sklepě, nebo v samotné místnosti, jelikož za zavřenými dveřmi není moc slyšet.

Ziskovost box sestavy: Sapphire Nitro+ RX 6800 XT

Určitě vás bude zajímat, kolik grafická karta vydělá denně, týdně či měsíčně. Její aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 18 až 20 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska zvyšující se hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr testu box sestavy: Sapphire Nitro+ RX 6800 XT

Grafická karta Sapphire Nitro+ RX 6800 XT je pro hráče známá značka a proto se v budoucnu bude lépe prodávat. Grafické karty značky Biostar, Asrock nebo Gigabyte, co se týče chlazení, tak jsou na tom o něco hůře. Výhodou je, že grafické karty mají čip SAMSUNG, kde získáme lepší spotřebu. Ale pozor není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie. Proto vám Kryptoguru přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

AMD: Test těžební (mining) sestavy Biostar RX 6900 XT v HiveOS

Další článek

POZOR: Podvodné inzeráty zneužívají jména reálných společností