AMD: Test těžební (mining) sestavy Biostar RX 6900 XT v HiveOS

Dnes jsem pro vás otestoval rig sestavu a jak už je v nadpisu od značky Biostar RX 6900 XT. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE MEM v platformě HIVE OS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě Ethereum.

Platforma Hive OS (Linux): Phoenixminer verze 5.9d

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty pro paměti Samsung o výkonu až 62,92 MH/s. Teplota CORE udává kolem 52°C a MEM kolem 68°C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20% až 60% pro maximální teplotu CORE 65°C a MEM 86°C.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Spotřeba a hlučnost sestavy: Biostar RX 6900 XT

Co se týká spotřeby této grafické karty, tak při úsporném taktování si ze zásuvky jedna grafika vezme kolem 120 W. Výše uvedený obrázek se spotřebou 747,2W je spotřeba celkového rigu se šesti grafikami + komponenty. Odběr ampér na jeden RISER za použití konektoru PCIE 6pin je 2,09A. Pro tento test byl použit zdroj Corsair RM1000x. Co se týče hlučnosti, tak je dostatečně nízká. Rig si klidně můžete dát do kanceláře a nebude nějak obtěžovat při vaši práci.

Ziskovost sestavy: Biostar RX 6900 XT

Určitě vás bude zajímat, kolik grafická karta vydělá denně, týdně či měsíčně. Její aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 18 až 20 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska zvyšující se hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr test sestavy: Biostar RX 6900 XT

Grafická karta Biostar RX 6900 XT je pro hráče neznámá značka. Firma Biostar je hodně vyhlášena u těžařů, hlavně co se týče výrobou základních desek (mining). Grafické karty značky Sapphire nebo MSI jsou na tom mnohem lépe co se týče chlazení. Výhodou je, že grafické karty mají čip SAMSUNG, kde získáme lepší spotřebu. Ale pozor není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie. Proto vám Kryptoguru přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

CryptoByte 2022 v otázkách a odpovědích

Další článek

AMD: Test boxované (Lianli) sestavy Sapphire Nitro plus RX 6800 XT v HiveOS