Paraguay: Návrh zákona o kryptoměnách a jeho dopady

Zdroj: pixabay.com

Paraguay, známý svým horkým klimatem a vzrůstajícím zájmem o kryptoměny, se ocitl v křížení cest. Nedávno byl představen návrh zákona, který má omezit energeticky náročnou těžbu kryptoměn. Co tento návrh znamená a jaké jsou jeho důsledky?

Problém s ilegálními těžebními farmami

Paraguay čelí rostoucímu problému s ilegálními těžebními farmami kryptoměn. Tyto tajné operace spotřebovávají obrovské množství elektřiny a vyhýbají se stávajícím místním předpisům. Nedávný zásah v zařízeních Radio Quindii odhalil 700 aktivních ASICů, což byla těžební farma tak masivní, že spotřebovávala stejné množství elektřiny jako celé město, kde se nacházela. Vládní úředníci tvrdí, že tyto ilegální operace stojí státní energetickou společnost ANDE přes 60 milionů dolarů ročně na ztracených příjmech.

TIP: Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Návrh zákona a jeho kontroverze

Skupina paraguayských zákonodárců přišla s návrhem zákona, který má dočasně pozastavit veškeré aktivity související s kryptoměnovým ekosystémem. Návrh zákona stanovuje, že zakázány jsou “vytváření, uchovávání, skladování a obchodování s virtuálními aktivy nebo kryptoaktivy, kryptoměnami a instalace těžebních farem kryptoměn na území Paraguaye.” Tento zákaz má platit buď 180 dní nebo do doby, než bude stanoven vhodný regulační rámec a ANDE bude moci zajistit dostatečnou infrastrukturu pro podporu energeticky náročných požadavků těžby kryptoměn.

Kritika a alternativní pohledy

Návrh zákona však již den po svém představení vyvolal kritiku od místních odborníků. Luis Benitez, aktivista pro svobodný software a zapojený do kryptoměnové komunity, tvrdí, že návrh zákona může způsobit více škody než užitku. “Zákon nerozlišuje mezi nelegálním a legitimním použitím kryptoaktiv. Regulace musí být přesná, chránit legitimní uživatele a zároveň nebránit potenciálu ekonomického a technologického růstu,” uvedl. “Je důležité zvážit nepředvídané důsledky zákazu. Může podpořit nelegální těžbu nebo přesunout legitimní aktivity mimo zemi, což by znamenalo ztrátu příjmů a ekonomických příležitostí.”

Benitez navrhuje vyváženější přístup, který by reguloval energeticky náročnou těžbu a zároveň podporoval vývoj energeticky úsporných tokenů.

TIP: Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Hnutí Hashpy plánuje požádat o veřejné slyšení, aby vysvětlilo alternativy, které Paraguay má ohledně regulace kryptoměnové aktivity. “Zakazování technologických pokroků nikdy neprospělo žádné ekonomice,” tvrdí Benitez. “Místo toho bychom měli regulovat energeticky náročnou těžbu a podporovat vývoj energeticky úsporných tokenů.”

Kryptoměnoví nadšenci již koordinují akce proti návrhu zákona. Jejich cílem je zajistit, aby Paraguay našlo vyvážený přístup, který by chránil ekonomiku a zároveň umožňoval inovace v oblasti kryptoměn.

Zdroj: Decrypt

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Velká budoucnost Litecoin

Další článek

Blocklords: Strategická kryptoměnová hra s RPG prvky