Velká budoucnost Litecoin

Zdroj: pixabay.com

Dne 7. března 2024 podala společnost Coinbase žádost Komisi pro obchodování s komoditními futures (CFTC) o uvedení nového investičního produktu, který nazvala “Litecoin Futures kontrakt”.O dva týdny později byl status žádosti změněn na “Certifikováno”. Ačkoliv byl záznam na webu CFTC široce sdílen, rozhodli jsme se pátrat po dalších informacích, které by mohly být stále skryté v žádosti. Podívali jsme se na neupravenou 15stránkovou přihlášku k CFTC a rozhodli se sdílet to, co nás nejvíce zaujalo.

Podání je “samo-certifikací podle předpisu CFTC 40.2(a)”. Podle “Postupů pro uvedení na trh” CFTC to “umožňuje určeným tržištím kontraktů (DCM) uvádět produkty k obchodování bez předchozího schválení CFTC prostřednictvím písemné samo-certifikace podané CFTC”. Důležité je, jak budeme níže diskutovat, že Coinbase učinila doprovodné prohlášení, že v době podání, 7. března 2024, “nebyla si vědoma žádných podstatných protichůdných názorů na Kontrakt”.

TIP: Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Důležité body:

  • Obchodování s Litecoin Futures by mohlo začít již 1. dubna 2024
  • Každý ‘LC’ (Litecoin Kontrakt) bude reprezentovat 5 Litecoinů
  • Coinbase stanovila svůj limit pozice na 10 000 LC futures; ekvivalent 50 000 LTC
  • K 31. březnu 2024 byla spotová cena Coinbase přibližně 102 amerických dolarů, což dává 50 000 LTC nominální hodnotu 1,02 miliardy USD
  • Coinbase tvrdí, že volatilita ceny Litecoinu je srovnatelná s volatilitou futures na ropu a zlato

Coinbase vidí Litecoin jako doplněk k Bitcoinu. Zvláštní důraz klade na vhodnost Litecoinu pro praktické každodenní použití.

“Litecoin má větší limit nabídky a rychlejší transakční rychlosti, které mají za cíl učinit jej praktičtějším pro každodenní použití, což by mohlo zvýšit jeho adopci a užitečnost na širším trhu s kryptoměnami.”

Coinbase také zdůrazňuje, jak Litecoin využívá algoritmus Scrypt, což jej činí přístupnějším pro těžbu pro širokou veřejnost. Po letech kritiky ze strany maximalistů na Twitteru je vyvážený pohled Coinbase na Litecoin osvěžující. Zvláště prezentuje měnové atributy LTC, případy užití a potenciál pro větší masovou adopci z velké části faktickým způsobem.

Coinbase také předkládá argument, že volatilita ceny Litecoinu je srovnatelná s volatilitou futures na ropu a zlato – dvě komodity, které by Wall Street jistě vnímala jako důvěryhodné, legitimní a “solidní” aktiva.

Zatímco volatilita může být vzrušující pro čisté spekulanty, Coinbase zdůrazňuje často přehlíženou a nedoceněnou stránku Litecoinu: jeho zrání a vývoj v legitimní alternativní měnu. Litecoin má reálné využití a plní globální potřebu.

TIP: Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Využití a spolehlivost:

Litecoin zpracoval přibližně 240 milionů transakcí bez problémů. Transakční poplatky zřídka přesahují 0,0001 USD. Je to pravděpodobně nejbezpečnější blockchain. Nikdy za 12 let nezažil výpadek. V únoru 2024 $LTC zaznamenal více platebních transakcí než $BTC, $ETH a $DOGE dohromady, čímž si upevnil pozici nejvíce využívané kryptoměny pro platby na největším světovém krypto procesoru, Bitpay.

Podledy Coinbase:

Coinbase také uvedlo: “Vzhledem k tomu, že token Litecoin je obchodován na více burzách jak ve Spojených státech, tak v zahraničí, a způsob, jakým je index vypočítán, by bylo obtížné, ne-li nemožné, manipulovat s cenou podkladového trhu tak, aby ovlivnila futures kontrakt”.

Coinbase byla také opatrná v pozici, kterou se rozhodla zaujmout v Litecoinu. Vysvětluje, proč bude držet pouze 50 000 z ~74 milionů LTC v oběhu. Rozhodně si přečtěte “IV. Analýza dodávatelného množství” sami, ale můj závěr je, že pozice Coinbase je konzervativní, zodpovědná a zaměřená na snahu vyhnout se další centralizaci.

TIP: Získejte slevu 10% na poplatcích v burze Binance! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem a získáte 10% slevu na poplatcích. Kompletní video návod a affiliate odkaz.

Je také zřejmé, že kontrakt Litecoin – nebo myšlenka uvést Litecoin Futures – byla na programu Coinbase alespoň od 22. prosince 2023.

Zdroj: Coinmarketcap

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Rozhovor s firmou Acuario: Proč je Paraguay novým rájem pro těžbu bitcoinů?

Další článek

Paraguay: Návrh zákona o kryptoměnách a jeho dopady