Mixin Network: Téměř 200 milionů dolarů ztraceno při nedávném hackingu

Zdroj: Pixabay.com

Mixin Network, protokol vytvořený k řešení problémů s škálovatelností blockchainu, se stal obětí devastujícího hacknutí, které způsobilo ztrátu téměř 200 milionů dolarů. K zlomu došlo poté, co byla potvrzena zpráva od SlowMist, konzultační společnosti specializující se na bezpečnost blockchainu.

V brzkých ranních hodinách 23. září se hackeři úspěšně dostali do databáze poskytovatele cloudových služeb Mixin Network, což vedlo k ohrožení aktiv na jejich hlavní síti. Mixin Network v prohlášení uznal zlom, když uvedl: “Započtené prostředky činí přibližně 200 milionů dolarů.”

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Mixin Network funguje jako služba podobná protokolu druhé vrstvy, která má usnadnit nákladově efektivnější a efektivnější přeshraniční převody. Kritickým nedostatkem však je, jak mnozí upozornili na Twitteru, jeho závislost na centralizované databázi, což vytváří jediný bod selhání.

Podle jejich měsíčního zprávy z července mají nejlepších 100 aktiv na síti Mixin Network celkovou hodnotu necelých 1,1 miliardy dolarů. Během téhož období proběhlo celkem 663 489 jedinečných měsíčních transakcí s Bitcoinem (BTC) a 179 647 transakcí s Ethereum (ETH) na platformě.

Jako reakci na tuto nešťastnou událost oznámil zakladatel Mixin Network plány na řešení problému v živém vysílání později odpoledne. Tato událost jistě přiláká značnou pozornost kryptoměnové komunity, protože bezpečnost a decentralizace nadále zůstávají aktuálními tématy v prostředí blockchainu.

Zdroj: Coindesk

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Šéf LayerZero kontruje a tvrdí, že žaloba od FTX je “plná neověřených tvrzení”

Další článek

Bitlifi od 21M Group: Představujeme revoluční bitcoinovou aplikaci