Marcela Lonková: Rozhovor s vizionářkou digitální transformace a inovace v účetnictví

Marcela Lonková / ThisOne.cz

This One, firma poskytující účetně-poradenské služby, přináší na trh inovativní přístup k digitální transformaci účetních oddělení a kanceláří. Od založení v lednu 2015 se firma zaměřuje na plnou digitalizaci a automatizaci účetnictví a daňového poradenství, přičemž využívá moderní technologie a systémy.

Hlavním cílem společnosti je poskytovat klientům odbornou podporu a zbavit je rutinních účetních činností, aby se mohli zaměřit na strategické rozhodování a finanční analýzu. V rozhovoru se dozvíte, jaké technologie a systémy firma využívá, jaký je její přístup k digitální transformaci účetních oddělení a jaké jsou výhody spolupráce s nimi. Zároveň se podíváme na specializaci firmy v oblasti účtování a danění kryptoaktiv, nabízené finanční analýze a externím CFO službám, a jak mohou zájemci přistoupit ke spolupráci.

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Jak dlouho již vaše firma poskytuje účetně-poradenské služby?

This One jsem založila v lednu 2015.

Jaké jsou hlavní výhody a cíle vaší firmy v oblasti zpracování účetnictví?

Výhodu vnímám v tom, že jsme se do digitalizace pustili už před mnoha lety a neustálé změny jsou u nás už na denním pořádku. Nemusím nikoho přemlouvat a připravovat na nový systém, ale tým už sám chodí s podněty na zlepšení. Naším cílem je zbavit účetní rutinních činností a přepisování dokladů a udělat z nich odborné finanční konzultanty, kteří budou nenahraditelnými poradci pro klienty.

Jaké technologie a systémy využíváte pro plnou digitalizaci a automatizaci účetnictví a daňového poradenství?

Pro každou účetní kancelář je základem dobrý účetní software. Využíváme PREMIER Systém, který je vhodný pro větší klient s velkým objemem transakcí, které v něm dokážeme rychle kontrolovat. Druhým systémem je Abra Flexi, která má webové rozhraní, otevřené API a nespočet doplňků, které urychlují a usnadňují práci nejen nám, ale i našim klientům. Už více než 5 let využíváme na zpracování faktur umělou inteligenci od Rossum, která sama vytěžuje údaje z faktur a vybírá zaúčtování. Na rutinní činnosti, jako je stahování banky, generování daňových přiznání a různých sestav využíváme RPA technologii od společnosti Automation Dock. Reporty pro klienty pak vizualizujeme v Power BI, kam posíláme online data z účetního software přes API. Všechny dohromady pak vytváří ucelený systém, který jsme schopni nabídnout klientovi. Už si nedovedeme představit náš účetní život bez jediné z těchto technologií.

Jaký je váš přístup k digitální transformaci účetních oddělení a kanceláří?

Zakládáme si na vzájemné důvěře a individuálním přístupu. Změna je pro spoustu z nás velmi citlivá/náročná a často je pro ostatní účetní těžké veřejně přiznat, že několik let tráví zbytečně čas aktivitou, kterou už dávno mohli řešit automatizovaně. O to víc, když nás mohou vnímat jako konkurenci. My jim ale říkáme, že i my jsme před několika lety byli ve stejné fázi a že jsme tu proto, aby už tyto chyby neopakovali a přišli jsme jim pomoct, nesoudit je. Ne všichni jsou také připraveni na ideální formu digitalizace, kdy si vyměňujete data v datovém formátu. Navrhujeme tedy taková řešení, která přinesou okamžitý efekt, rychlou úsporu a taková, na která jsou mentálně a technicky připraveni.

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Jaká je specializace vaší firmy v oblasti účtování a danění kryptoaktiv?

Neřekla bych, že se specializujeme pouze na určitou oblast danění kryptoaktiv. Spolupracujeme jak se samostatnými podnikateli, tak se společnostmi. S přirozenou potřebou stávajících a nových klientů, kteří v Kryptu nebo v DeFi podnikají se nám otevřeli nové dveře a my jsme do nich rádi vstoupili. Díky kolegům, kteří se ve svém volném čase těmto technologiím věnují a mají blízko k investování se nám daří držet krok s novinkami, které jsou v Krypto oblasti opravdu rychlé. Po účetní a daňové stránce je Krypto problematika velmi zajímavá, legislativa se neustále vyvíjí a naším úkolem je ji sledovat a přinášet např. na Komoru Daňových Poradců naše zkušenosti a podněty k zamyšlení. Aktivně také spolupracujeme se společností WhaleBooks, která vyvíjí krypto software, jež používáme na zaúčtování Krypto transakcí. SW je vytvořen v úzké spolupráci s GENERAL BYTES, největším výrobcem bitcoinových bankomatů na světě.

Nabízíte finanční analýzu a externí CFO služby?

Jak mohou tyto služby přinést hodnotu klientům? Už dlouho klientům ukazuji, že účetnictví je poklad, díky kterému mohou efektivně řídit svoji firmu. Pokud data v účetnictví odpovídají realitě, pak je to nejjednodušší nástroj pro sledování financí vaší společnosti. A pokud k účetním datům přidáte data z provozu, např. výkazy práce vašich zaměstnanců, prodeje dle produktů, obchodníků, získáte informace, o kterých jste ani netušili, že je máte k dispozici. Spousta menších klientů si ale nemůže dovolit mít ve své firmě datového analytika nebo finančního ředitele na full-time. Proto jim tuhle službu nabízíme my na pár hodin měsíčně.

Jakým způsobem by se zájemci mohli připojit ke vaší firmě a jaké jsou kontaktní informace?

Nejsnadnější cesta je přes kontaktní formulář na našich stránkách www.thisone.cz. Spojit se se mnou můžou, ale také například na mém LinkedIn profilu nebo e-mailu marcela.lonkova@thisone.cz.

Jakým způsobem pomáháte firmám s digitální transformací jejich účetních oddělení?

Můžete uvést příklady konkrétních změn, které jste provedli ve firmách, které jste již podpořili? Vždy začínáme detailní analýzou procesů v účetní kanceláři nebo účetním oddělení a pak také definováním očekávání klienta. Jiné návrhy na změny totiž dostane někdo, pro koho je důležité zvýšení marže nebo někdo, kdo chce více volného času. Těmi nejjednoduššími doporučeními jsou třeba zavedení výkazů práce, aby mohli účetní vyhodnocovat rentabilitu zakázek nebo nastavení importu vystavených faktur v excelu do účetního systému. S někým však řešíme implementaci nového ERP systému, který zajišťuje vytváření objednávek, jejich schvalování, vytěžování údajů z faktur a EDI komunikaci s dodavateli. Našem webu v sekci case study se můžou čtenáři dočíst, jak taková digitální transformace může u našich klientů vypadat.

Slevové akce na Bitcoineshop.cz: S rostoucím zájmem o kryptoměny se stává stále obvyklejší, že lidé chtějí své digitální mince také využít k nákupu produktů. Máme tu pro vás zajímavé slevové akce např: Niaseed se slevou 10%Ocelový box se slevou 5%Kryptoplate s raznicemi se slevou 5% nebo Antminer S19XP 134-141T se slevou 1000 Kč. Dále v Bitconeshopu můžete najít tajný kód, kde můžete získáte slevu až 20% na krypto produkty!

Jaké jsou největší výzvy, se kterými se vaši klienti setkávají při automatizaci a digitalizaci účetnictví?

Jak jim pomáháte tyto výzvy překonat? Největší výzvou je změna myšlení. Účetnictví je hodně rigidní obor a je potřeba účetním ukazovat novou cestu. Někomu pomůže, když s nimi nasdílíme výsledky změny, kterou máme za sebou my nebo reference našich klientů. Některým ale doporučujeme naše partnery, kteří se zaměřují na koučování týmů a implementaci změn. Další výzvou je také pochopení, že nic nefunguje na 100 %.

Jaké jsou výsledky, kterých jste dosáhli pomocí automatizace účetních dokladů?

Můžete uvést konkrétní časové úspory nebo zlepšení procesů? Efektů, které transformace přinesla bylo hodně. Jedním z prvních byla naprostá eliminace přesčasů. U větších klientů jsme dosáhli úspory času při zadávání dokladů až o 70 %. Daří se nám stále držet meziroční růst o min. 20 % a zvyšovat marži našich služeb. Vznikl nám také prostor na vytváření nových produktů jako je finanční a datová analýza.

Jakým způsobem se vaše firma odlišuje od jiných účetně-poradenských firem na trhu?

Co je vaše unikátní přidaná hodnota? Zakládáme si na osobním, ale profesionálním individuálním přístupu. Snažíme se pochopit business klienta a jeho pracovní postupy a eliminovat veškerou administrativní práci, která bývá s účetnictvím spojena. Účetnictví musí být reálným zobrazením jeho podnikání, aby klient v jakýkoliv okamžik věděl, jak se mu daří, jaké ho čekají daňové povinnosti a kolik peněz může investovat do rozvoje. Jsme jeho partnerem.

Děkuji za rozhovor a přeji vám, ať se daří!

KryptoGuru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Anycoin: Nové bankovní služby a rychlá platba pro kryptoměny

Další článek

Největší konference pro příznivce svobody a Svobodných měst: Liberty in Our Lifetime