Krypto Nexa je aktuálně nejziskovější v těžbě!

Možnosti těžby pomocí grafických karet jsou aktuálně velice omezené. Ethereum Classic, Kaspa, Grin a jiné další větší kryptoměny jsou spíše v červených číslech s naší středoevropskou cenou elektřiny.

Proto vám chci představit alternativu uvedenou k obchodování začátkem prosince 2022 kryptoměnu Nexa. Jedná se o malý projekt s momentální tržní kapitalizací v době psaní článku 7.4 mil. amerických dolarů a cenou $0.00000433 za minci. Nexa získala za posledních 7 dní o 190% na ceně a momentálně je na svém ATH (nejvyšší dosažené ceně).

Představení projektu Nexa

Nexa podle vývojářů jde ve stopách Bitcoinu a několik parametrů nastavili podobně. Celkové maximální vytěžené množství kryptoměny bude 21 bilionů NEX s tím, že každá mince bude dělitelná na setiny a půlení odměn každé čtyři roky, vytěžený blok průměrně každé dvě minuty a odměna za vytěžený blok 10 000 000 NEX. Před spuštěním nebyly předtěženy žádné mince a kdokoliv mohl začít těžit od prvního bloku jak bývá zvykem u některých projektů, kde si vývojáři před spuštěním tokeny “natisknou”.

První krok: těžba kryptoměny Nexa ve Windows 11

Těžba byla testována kartou AMD ASUS STRIX RX 6800 těžebním software WildRig Multi 0.36.1 pod Windows 11. Těžební pool Rplant je přednastavený v spouštěcím souboru start-NEXA-rplant.xyz.bat stačí jen přidat vaší adresu peněženky. Těžba přímo na adresu na burze SafeTrade je burzou zakázaná a proto je nutné si stáhnout Nexa wallet.

Druhý krok: nastavení grafické karty AMD ASUS STRIX RX 6800

Nastavení karty za pomocí MSI Afterburner: core 1700 mhz, napětí 800 mV a memory 2000 Mhz na možné minimum 2000 Mhz, protože karta používá k těžbě pouze grafický čip a vyšší frekvence pamětí pouze zvedá spotřebu.

S tímto nastavením se karta dostane na výkon 32 Mhs při spotřebě 120W v těžebním software. Při zvýšení frekvence jádra GPU jsem se dostal až k 40 Mhs, ovšem spotřeba byla téměř dvojnásobná. U jiných karet AMD, nebo Nvidia to bude různé. Důležité je snížit takt pamětí a napětí jádra na minimum a pak už jen zkoušet při jakém nastavení frekvence jádra bude těžba nejprofitabilnější.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na video návod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

V Hive OS pravděpodobně bude možné dosáhnout lepších výsledku spotřeby snížením napětí jádra GPU a taktu pamětí grafické karty, které jsou pod Windows omezené.

Třetí a poslední krok: ziskovost grafické karty

Třetí a poslední krok: ziskovost grafické karty:
Výsledky těžby při výkonu 32 Mhs při současné obtížnosti přibližně 140 000 Nexa denně a při aktuálním kurzu přibližně 0,60USD denně. Aktuální cenu coinu Nexa můžete sledovat na coinpaprika.com.

Pro ty co mají alespoň trochu nižší cenu elektřiny to bude ziskové a cena třeba ještě zajímavá. Nevýhodou ovšem je, že pool odměnu za vytěžený blok dostane a následně rozešle těžařům až po 5000 potvrzeních bloků, což vychází na nějakých 7 dní a za takovou dlouho dobu se může cena velice změnit, ať už nahoru nebo dolů.

Závěr testu na grafické kartě ve Windows 11

Nexa je momentálně nejziskovější kryptoměna, je to sice jen “Startup” s malou tržní kapitalizací, ale je to zajímavá alternativa k méně ziskovým coinům.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Proč je trh s kryptoměnami na vzestupu?

Další článek

Nyní můžete stakovat Ethereum na MetaMask Vsadit, nebo nevsadit? To je otázka, držitelé Etherea.