Proč je trh s kryptoměnami na vzestupu?

Zdroj: Pixabay.com

Kryptotrh v současnosti roste, Bitcoin a další altcoiny rostou v očekávání ekonomických údajů ze Spojených států z tohoto týdne. Údaje z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly, že BTC/USD dosáhl nejvyššího bodu od 16. prosince 2022.

Ačkoli se trhu v poslední době daří, někteří investoři se obávají komentářů Federálního rezervního systému k budoucí politice, včetně velikosti zvyšování úrokových sazeb, což by mohlo ovlivnit životnost trendu. Trh je stále výrazně níže než na svých historických maximech, ale cena Etherea nedávno vzrostla na téměř měsíční maximum z 9. ledna. Obchodníci se však stále obávají potenciální přeměny Grayscale Ether trustu na Reg M, což by mohlo umožnit výběry spotových cen a potenciálně ovlivnit trh. Někteří analytici se domnívají, že nízká volatilita bitcoinu by mohla vést k návratu cenových „whipsaws“.

Současnou sílu kryptotrhu ovlivňuje několik faktorů, včetně ochlazení poptávky v důsledku silného trhu práce a postoje Federálního výboru pro volný trh k měnové politice. Očekává se také, že údaje o indexu spotřebitelských cen za prosinec 2022 podpoří narativ, že inflace v USA dosáhla svého vrcholu.

Navzdory růstu trhu je mnoho obchodníků stále nervózních z potenciální konverze Grayscale Ether Trustu na Reg M, která by umožnila výběry spotových cen, a jejího možného dopadu na trh. Vzhledem k nejnižší volatilitě bitcoinu za poslední rok se někteří analytici domnívají, že cenové výkyvy jsou na pokraji návratu. Do té doby však cenová akce BTC zůstává poměrně rozkročená.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na video návod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin

Ochlazující se poptávka na pozadí silného trhu práce postavila do centra pozornosti Federální výbor pro volný trh. Vysoká inflace byla v roce 2022 hlavním problémem a nedávné údaje o nákupním indexu může dát Fedu více důvodů ke snížení zvyšování úrokových sazeb. Pokud by se inflace vyrovnala, což údaje PMI mohou naznačovat, předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell naznačil, že v případě poklesu inflace dojde v následujících měsících k menšímu zvýšení sazeb. Powell upozornil, že agresivní měnová politika může pokračovat až do dosažení 2% cílové míry inflace. Znovu promluví 10. ledna, tedy dva dny před zveřejněním údajů o CPI. Analytici a obchodníci sázejí na to, že údaje o CPI, které podle všeobecného očekávání podpoří klesající trend inflace, budou pro trh s kryptoměnami impulsem. Jakékoli překvapení by však mohlo vyvolat další volatilitu napříč trhy s kryptoměnami a rizikovými aktivy.

Ray Salmond, vedoucí oddělení trhů společnosti Cointelegraph, minulý týden k současné dynamice trhu uvedl: “Rekordně nízká volatilita BTC by mohla obchodníkům dodat důvěru v alty, protože konsolidace cen bitcoinu nebo obchodování v rozmezí historicky vedlo k růstu cen altcoinů. Nedávná cenová akce Etherea a jeho korelace s Bitcoinem by mohla být znamením, že se blíží „altseason“. Někteří analytici se domnívají, že na trhu s kryptoměnami by tento týden mohlo dojít k dalšímu poklesu indexů S&P 500 v závislosti na výsledku Powellova projevu a údajích o indexu spotřebitelských cen.

Makroekonom Henrik Zeberg však poznamenal, že to nic nemění na tom, že začala éra trhu, kterému vévodí neamerické trhy. Zatímco trh s kryptoměnami je stále výrazně níže než na svých historických maximech, dlouhověkost současného vzestupného trendu zůstává otázkou, protože investoři čekají na komentáře Federálního rezervního systému ohledně budoucí politiky. Trh ovlivňuje několik faktorů, včetně ochlazení poptávky tváří v tvář silnému trhu práce, postoje Federálního výboru pro volný trh k měnové politice a nadcházejícího zveřejnění údajů o indexu spotřebitelských cen za prosinec 2022.

Zdroj: Cointelegraph

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Analytik Bitcoinu identifikoval nové klíčové úrovně, protože cena etherea se blíží k třítýdennímu maximu.

Další článek

Krypto Nexa je aktuálně nejziskovější v těžbě!