Instagram představuje slibnější budoucnost pro NFT

Zdroj: Pixabay.com

Sektor non-fungible tokenů (NFT) prošel v posledních měsících na trhu určitými výkyvy, ale to neodradilo Twitter ani Instagram od toho, aby se pustily do odvětví, které má podle odhadů do roku 2030 dosáhnout hodnoty 231 miliard dolarů.

Stalo se tak poté, co Twitter nedávno představil dlaždice NFT Tweet a Instagram zveřejnil řadu funkcí souvisejících s NFT, což přimělo mnoho nadšenců k úvahám, která platforma se nakonec stane hlavním sociálním médiem pro NFT. Na základě jejich odlišných hodnotových nabídek a nedávného vývoje je jasné, že Instagram má v současné době v oblasti integrace NFT výhodu před Twitterem.

Hodnota integrace na Instagramu

Jedním z klíčových faktorů, které přispívají k tomu, že Instagram je vnímán jako místo s větším potenciálem pro integraci NFT než Twitter, je jeho odlišná nabídka hodnoty. Zatímco Twitter je známý především jako mikroblogovací platforma, kde uživatelé mohou sdílet krátké zprávy (tweety) o délce až 280 znaků a slouží především ke sdílení zpráv, názorů a myšlenek s širším publikem, Instagram lze charakterizovat jako vizuální platformu sociálních médií, která slouží především ke sdílení fotografií a videí a je více zaměřena na osobní vyjádření a kreativní sebeprezentaci. Vzhledem k tomu, že NFT mají vysoce vizuální povahu, je Instagram vhodnější pro integraci NFT, protože jeho uživatelské prostředí a rozhraní jsou, pokud jde o vizuální stránku, poutavější a elegantnější než Twitter, který je primárně určen pro rychlé uchování informací.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na video návod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Dalším zásadním prvkem, který je třeba vzít v úvahu, je publikum. Ačkoli obě platformy mají silnou uživatelskou základnu z řad mileniálů a generace Z, Instagram má mnohem větší uživatelskou základnu 1,3 miliardy uživatelů (ve srovnání s 365 miliony uživatelů Twitteru) a jeho míra zapojení je mnohem vyšší než u Twitteru. Pokud jde o marketing značek, Instagram má zavedenější pozici a přestože se v současné době NFT zaměřuje převážně na komunitní umění a obchodování, nejpřesvědčivější (a potenciálně nejlukrativnější) případ využití NFT je v módním a lifestylovém průmyslu, který může využít uživatelské rozhraní Instagramu podobné galerii a rozmanité nástroje pro sdílení k efektivní integraci NFT a marketingovým iniciativám.

Je však důležité poznamenat, že Twitter má také některé výhody. Jeho uživatelská základna je více krypto-nativní, a proto je lépe obeznámena s technologickými a finančními výhodami, které lze nalézt v rámci NFT. Dlouhodobý růst však nakonec závisí spíše na vhodném produktu pro integraci, a tak to, co má Twitter v současné době k dispozici, nepřeváží jedinečnou nabídku hodnoty Instagramu, která se točí především kolem sdílení fotografií a videí.

Evoluce Twitteru pod Elonem

Dalším silným důkazem, že NFT mají na Instagramu slibnější budoucnost, je současná trajektorie vedení a produktu Twitteru. Vzhledem k tomu, že Twitter nedávno přešel pod vlastnictví a vedení Elona Muska, došlo k některým změnám, které mohou dále ovlivnit vhodnost této platformy sociálních médií jako centra pro NFT. Důvodem je Muskovo kontroverzní rozhodnutí propustit téměř 50 % zaměstnanců, které sice může mít v určitých oblastech své opodstatnění, ale zároveň vedlo k obavám z nedostatečného dohledu nad autorskými právy, obnovení pochybných účtů a nedostatku technických talentů pro další rozvoj a růst.

Pokud jde o dohled nad autorskými právy, Twitter se potýká s vážnými porušeními v důsledku chybného systému pro zásahy do autorských práv, který uživatelům umožňuje nahrávat na platformu filmy v plné délce. Důsledky laxních protokolů pro porušování autorských práv na NFT jsou zřejmé. Nedávné škrty se týkaly také moderátorů obsahu, jejichž úkolem byla cenzura obsahu, v důsledku čehož došlo ke znatelnému nárůstu „dezinformací“ a zároveň byly hromadně obnoveny „nepohodlné“ účty. To vedlo k odchodu mnoha uživatelů z platformy k alternativám, jako je Mastodon. NFT spoléhá na silné, inkluzivní komunity a nové volné prostředí Twitteru nevěstí pro jeho plány nic dobrého.

Na druhou stranu Instagram zveřejnil komplexní plán NFT, který zahrnuje zavedení integrace NFT ve více než 100 zemích a spuštění tržiště NFT, které se systematicky testuje s významnými tvůrci, jako jsou Amber Vittoria, Dave Krugman, Refik Anadol a další. Ačkoli nelze předpovědět, která sociální média se v oblasti integrace NFT prosadí, při pohledu na jejich základní hodnotové propozice v kombinaci s nedávnými ukazateli lze získat solidní představu o tom, kam se věci ubírají. Je zřejmé, že Twitter je nejen v nevýhodě z hlediska hodnotové propozice, ale také trpí chaotickým přechodem, což může mít vážné důsledky pro budoucí zdraví platformy jako celku, natož pro rozvoj NFT nástrojů. Jinými slovy, Instagram má méně rušivých faktorů s nimiž se musí vypořádat a přestože se nepochybně setká s vlastními nedostatky, zdá se, že plány platformy NFT fungují stejně strukturovaným a trpělivým způsobem, který umožnil Facebooku získat náskok před prvními konkurenty. Jako u každého technologického snažení se však věci mohou rychle změnit, takže stojí za to vývoj obou pozorně sledovat.

Zdroj: Cointelegraph 

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Nyní můžete stakovat Ethereum na MetaMask Vsadit, nebo nevsadit? To je otázka, držitelé Etherea.

Další článek

NFT: Umění budoucnosti