Dubajský finanční regulátor aktualizuje pravidla krypto-tokenů

Zdroj: pixabay.com

Dubajský finanční regulátor (Dubai Financial Services Authority, DFSA) oznámil změny ve svém režimu pro kryptoměnové tokeny. Cílem těchto změn je posílit a zdokonalit regulační rámec pro tokeny v rámci jejich speciální ekonomické zóny.

Oblast působnosti

DFSA je nezávislým regulátorem v Spojených arabských emirátech (UAE), který dohlíží na subjekty registrované v Dubajském mezinárodním finančním centru (DIFC), jedné z ekonomických zón v zemi.

Datum revize

Dne 3. června 2024 DFSA revidovala svůj režim pro kryptoměnové tokeny na základě změn uvedených v konzultačním dokumentu 153, který byl zveřejněn v lednu 2024.

TIP: Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Investice fondů do kryptoměnových tokenů

Změny se týkaly schopnosti nabízet jednotky externích a zahraničních fondů investujících do uznávaných kryptoměnových tokenů. Dříve DFSA omezovala činnosti fondů týkající se kryptoměnových tokenů.

Názor fondových manažerů

V nedávném konzultačním dokumentu regulátor uvedl, že manažeři fondů a aktiv řekli, že stávající regulační přístup byl příliš přísný, zejména omezení týkající se externích fondů a zahraničních fondů investujících do kryptoměnových tokenů a omezení investování pouze do uznávaných kryptoměnových tokenů.

Další změny

Kromě toho se změny týkaly také možnosti domácích kvalifikovaných investorů investovat do nepoznaných tokenů. DFSA dosud uznávala pouze pět kryptoměnových tokenů: Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC), XRP a Toncoin (TON). Regulátor však zvažoval možnost omezených investic domácích fondů do nepoznaných kryptoměnových tokenů, pokud by expozice nepřesáhla 10 % hrubé hodnoty aktiv fondu (GAV).

Sleva 50 až 100 USD na nákup v Acuario: Ušetříte až 100 USD při nákupu mining hardwaru v Acuario díky naší slevové akci. Stačí při objednání napsat „KRYPTOGURU“ a sleva je vaše! Neotálejte a využijte této jedinečné nabídky! Za každý zakoupený kus získáte slevu až 100 USD, neváhejte kontaktovat na e-mailu: info@acuariohosting.com.

Poplatky za uznání tokenů a kritéria pro stablecoiny

Před změnami byla poplatek za uznání tokenu 10 000 USD na token. DFSA však na základě zpětné vazby snížila poplatky na 5 000 USD a zavedla dodatečná kritéria pro stablecoiny – kryptoměnové tokeny navázané na fiatové měny.

Omezení investic domácích fondů do nepoznaných tokenů

Kromě schopnosti nabízet jednotky externích a zahraničních fondů investujících do uznávaných kryptoměnových tokenů se změny také dotkly možnosti domácích kvalifikovaných investorů investovat do nepoznaných tokenů. Od doby, kdy byl režim zaveden, DFSA uznávala pouze pět kryptoměnových tokenů: Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC), XRP a Toncoin (TON).

Omezení expozice domácích fondů

Regulátor zvážil možnost omezených investic domácích fondů do nepoznaných kryptoměnových tokenů, pokud by expozice nepřesáhla 10 % hrubé hodnoty aktiv fondu (GAV). Tímto krokem se snaží umožnit větší flexibilitu a zároveň minimalizovat riziko.

Poplatky za uznání tokenů a kritéria pro stablecoiny

Před změnami byl poplatek za uznání tokenu 10 000 USD na token. DFSA však na základě zpětné vazby snížila poplatky na 5 000 USD a zavedla dodatečná kritéria pro stablecoiny – kryptoměnové tokeny navázané na fiatové měny.

Sleva 1000 Kč na nákup v Coin Factory: Ušetřete 1000 Kč při nákupu mining hardwaru u Coin Factory díky naší slevové akci. Stačí v košíku zadat kód „KRYPTOGURU1000“ a sleva je vaše! Neotálejte a využijte této jedinečné nabídky! Upozornění: Při větším počtu kusů kontaktujte info@coin-factory.cz a získejte slevu 1000 Kč na každý kus v objednávce.

Inovace a transparentnost

Ředitel DFSA, Ian Johnston, uvedl v tiskové zprávě, že cílem regulátora v oblasti kryptoměnových tokenů je “podporovat inovace zodpovědným a transparentním způsobem”. Tímto způsobem se snaží dosáhnout rovnováhy mezi inovací a splněním regulačních cílů.

Závěr

Změny vycházejí z vývoje na trhu, doporučení mezinárodních standardizačních orgánů a zkušeností regulátora ve svém dohledu.

Zdroj: cointelegraph.com

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Michal Fusek: Získejte kousek dubajského luxusu za Bitcoin