Mnoho majitelů short pozic na Bitcoinu doufá, že cena neprolomí 70 000 USD

Zdroj: MS Edge – Copilot

Ti, jenž věří v pokles ceny BTC a mají otevřené shortové pozice netrpělivě sledují graf a doufají, že se cena nebude přibližovat k hranici 70 000 USD za BTC. Pokud by se tak stalo, hrozí obrovské množství likvidací shortových pozic.

Data od CoinGlass ukazují, že pokud by Bitcoin (BTC) vrátil svou cenu na 70 000 USD, což je úroveň, kterou neviděl 15 dní, dojde k likvidaci ohromných 1,67 miliardy USD v shortových pozicích.

TIP: Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Bitcoin za posledních deset dní klesl o více než 3 %. “Při vrcholu se hromadí nesmírné množství likvidací shortových pozic na Bitcoinu,” uznal pseudonymní kryptoměnový obchodník Ash Crypto – 17. června ve svém příspěvku na X.

Podle CoinMarketCap by nárůst o asi 8 % z jeho současné ceny (23.6.2024) lehce nad 64 000 USD přivedl cenu na 70 000 USD.

“Trhy jsou v současné době neuvěřitelně bullish. Likvidace Bitcoinu a ETH jsou nahromaděny. Očekáváme odraz,” napsal 18. června CEO Discover Crypto Joshua Jake.

Bitcoin open interest (OI) – což je celková hodnota všech nevyřízených futures kontraktů na Bitcoinu napříč burzami – klesl o 10,99 % od dosažení svého historického maxima 7. června na 33,55 miliardy USD. Nicméně Bitcoin open interest (OI) je o 82 % vyšší ve srovnání s 1. lednem.

Pokles open interestu může naznačovat zhoršující se trend, zatímco jeho růst znamená rostoucí zájem trhu.

Na začátku června, před 7. červnem, vzrostl Bitcoin open interest o více než 2 miliardy USD během pouhých tří dnů, což vedlo obchodníky k domněnce, že to může vyvolat náhlý “whipsaw” efekt na jeho cenu.

Willy Woo, kryptoměnový analytik a tvůrce onchain datového zdroje Woobull naznačil, že masivní likvidace by mohla Bitcoin lépe pozicovat k dosažení nových historických maxim.

TIP: Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

“Stále potřebujeme solidní množství likvidací, než dostaneme zelenou pro další bullish aktivitu,” napsal Woo 19. června.
“Vím, že to není ideální, ale BTC nepřekoná historická maxima, dokud se neodehraje více bolesti a nudy,” dodal.

Zdroje: CoinGlass, CoinMarketCap a Cointelegraph

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Dubajský finanční regulátor aktualizuje pravidla krypto-tokenů

Další článek

Acuario Hosting: Jaké regulační změny ovlivňují těžbu Bitcoinu v Paraguayi?