Bitcoin halving a jeho odpočet

Dnešním článkem vám představím webovou stránku na odpočet času do příštího Bitcoin halvingu, kterou jsem pro vás vytvořil bitcoinhalving.cz a jeho celosvětová anglicky psaná verze halvingbitcoin.eu. Vysvětlím vám co je to halving, proč to musí být, historii halvingů a proč je můj odpočet přesnější než mají ostatní stránky na odpočet.

Co je to halving?

Halving Bitcoinu je událost, která se odehrává v síti Bitcoinu přibližně každé 4 roky. Během halvingu se snižuje množství nových bitcoinů, které jsou přiděleny do oběhu jako odměna za těžení nových bloků. Konkrétně se počet nových bitcoinů snižuje o polovinu, což znamená, že odměna za těžení se snižuje o polovinu.

Proč se to děje?

Proč to musí být? Halving bitcoinu byl implementován z důvodu omezení množství nově vytvořených bitcoinů a pomalého snižování růstu nabídky bitcoinů. Celkový počet bitcoinů, které mohou být vytěženy, je omezen na 21 milionů a halving pomáhá zajistit, že se tato mezní hodnota nedosáhne příliš rychle. Pokud by se nové bitcoiny těžily neomezeným tempem, mohlo by to vést k inflaci, což by snížilo hodnotu jednotlivých bitcoinů. Halving tedy pomáhá udržet bitcoinovou síť udržitelnou a stabilní.

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Halving je důležitou událostí pro těžaře, kteří musí pracovat více, aby získali stejnou odměnu jako před halvingem, ale také pro investory, kteří věří v dlouhodobý růst hodnoty Bitcoinu a mohou očekávat, že se cena zvýší v reakci na snížení odměny za těžení.

Halving omezuje rychlost, kterou jsou nové bitcoiny těženy a přidávány do oběhu. V důsledku toho se množství nově vytěžených bitcoinů snižuje a tempo růstu zásob bitcoinů se zpomaluje. Tento proces vede k deflačnímu tlaku, který také může vést k růstu ceny bitcoinu v dlouhodobém horizontu.

Mechanismus Odpočtu

Tvrzení na internetové stránce s odpočtem www.bitcoinhalving.cz , že je nejpřesnější, je poněkud odvážné, nemyslíte? Já jako tvůrce unikátního výpočtu si to nemyslím. Většina lidi jen vidí design a texty na webových stránkách a už nevidí, jak ve skutečnosti vypadá kód všech stránek a jak je to složité – přitom můj výpočet je vlastně jednoduchý.

Dovolím si říct, že všechny stránky s odpočtem používají stejnou „základní část“. Většina stránek pro získání „průměrného času bloku“ v minutách používají pevné číslo a to je 10 minut, protože všeobecně je průměrný čas bloku 10 minut. Pár profesionálních stránek používá k získání „průměrného času bloku“ z API blockchainu, který se ALE mění skokově, což na přesnosti moc nepřidá. Nyní popíšu, pro všechny zvědavce, jak jsem udělal teoreticky nejpřesnější odpočet.

Celý výpočet se skládá ze dvou částí:

1. Základní část získává z API blockchainu potřebná data a to je aktuální velikost bloku. Halving nastane, až se dostaneme do bloku 840 000. Z tohoto čísla se odečte aktuální velikost bloku a pak se vykrátí počtem vteřin „průměrného času bloku“. Tím dostaneme počet vteřin, za jak dlouho nastane přístí halving. Níže je uvedená tato základní část výpočtu. Přesnost udává nejdůležitější hodnota a tou je „průměrný čas bloku“.

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

2. Výpočet průměrného času bloku a jeho úprava pro přesnost. Můj kód pro výpočet průměrného času využívá čas v minutách získaných z API blockchainu, ALE dává mu výpočetní váhu pouze 30%. Zbylých 70% přibližuje k pevně nastavenému času 10 minut. Pokud například bude z API čas 8.2 minut, tak můj výsledný čas udělá průměr mezi číslem 8.2 a pevně nastavených číslem 10 s tím, že ze 70% bude výsledek blíže k 10 a tím pádem ze 30% blíže k 8.2. Kdybych použil ve výpočtu zbývajícího času do halvingu čas z API, tak bude po každém novém bloku výsledný zbývající čas hodně kolísat – bude prostě skokový, tudíž nepřesný. Díky mému přidání „váhy v procentech“, se ze skokového výpočtu stane pozvolný. To způsobí, že odpočet je teoreticky nejpřesnější. Ano, teoreticky – prakticky nejpřesnější má jen bůh 🙂

Historie halvingů

  1. halving byl 28.11.2012 v bloku 210 000
  2. halving byl 9.7.2016 v bloku 420 000
  3. halving byl 11.5.2020 v bloku 630 000

No a další nás podle www.bitcoinhalving.cz čeká někdy kolem dubna nebo května roku 2024. V níže uvedené tabulce jsou označeny hodnoty 1 rok před a po halvingu. U nich můžete vidět, jaká byla cena rok před a po halvingu a její růst v procentech.

Tabulka dat

Tuto tabulku, uvedenou na stránce, kterou jsem zmínil v úvodu tohoto článku, jsem na stránku vytvořil pro ty z vás, kteří chtějí vidět některá technická data o bitcoinu.

Je tam i již zmíněný průměrný čas bloku v minutách, který je výsledkem mého klouzavého čili i přesnějšího výpočtu ve výše zmíněném „mechanismu výpočtu“. Můžete si tedy porovnat čas z jiných stránek, kde uvádějí průměrný čas bloku s tím mým 🙂 a zjistíte, že není tak skokový.

Další technické údaje v tabulce mohou objasnit třeba – průměrné vygenerované bloky za den, zbývající bloky do halvingu, které jsou výsledkem výpočtu v základní části, celkem bitcoinů do vytěžení, ale také i aktuální cenu bitcoinu v CZK, EUR a USD. Ostatní technické údaje jsou určeny spíše pro ty, kteří těží bitcoin.

Slevové akce na Bitcoineshop.cz: S rostoucím zájmem o kryptoměny se stává stále obvyklejší, že lidé chtějí své digitální mince také využít k nákupu produktů. Máme tu pro vás zajímavé slevové akce např: Niaseed se slevou 10%Ocelový box se slevou 5%Kryptoplate s raznicemi se slevou 5% nebo Antminer S19XP 134-141T se slevou 1000 Kč. Dále v Bitconeshopu můžete najít tajný kód, kde můžete získáte slevu až 20% na krypto produkty!

Závěr

Takže ano, můj odpočet do příštího halvingu je nejpřesnější ze všech stránek, které jsem na internetu našel, ale jak už jsem zmínil – teoreticky. Prakticky by se musel výpočet dělat ze všech bloků od prvního až po poslední a těch je tolik, že by to nejspíš položilo celý server 🙂

Pokud má někdo jakýkoliv dotaz k mé osobě, ať už jde o výpočet nebo cokoliv jiného, můžete mi napsat email, který je uvedený u mého popisu autora níže pod článkem.

Těm, kterým se můj článek a webová stránka líbí, budu moc vděčný za každý donate, který slouží na podporu dalších projektů jako je tento a budou další.

Koho zajímá, proč je na stránce pár reklamních bannerů, tak moc rád vysvětlím. Jak někteří vědí, tak práce programátora, jeho čas, placení hostingu a domény a celkový provoz webu stojí peníze, které nám nikdo z návštěvníků stránky nedá 🙂 K tomuto účelu slouží reklamní bannery a donate, které zajišťují chod webů a projektů. Nikdo nechce mít na stránce 10 reklam, aby to tam blikalo jako výherní automat v baru, proto jsme zvolili pár malých. Děkuji za pochopení.

KryptoGuru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Popularita bitcoin ordinals nadále roste

Další článek

Coinmate spouští vlastní funkci pravidelného nákupu kryptoměn