Coinmate spouští vlastní funkci pravidelného nákupu kryptoměn

Zdroj: Coinmate

Praha 14. června 2023 – Coinmate, nejstarší kryptoměnová burza v Česku, spouští vlastní nástroj pro DCA investování, metodu investiční strategie, která pracuje s pravidelností. Nástroj umožní automaticky a pravidelně nakupovat bitcoin a ethereum.

Tímto způsobem pomáhá svým uživatelům, potenciálním zájemcům, ale třeba i prvoinvestorům, překonat rizika spojená s investicemi do kryptoměn. Mezi ně se řadí například výkyvy cen nebo impulzivní nákupy ovlivněné emocemi. Strategie DCA totiž znamená, že investor posílá pravidelně jakoukoli částku, za niž burza kryptoměny nakoupí bez ohledu na cenu. Samotné nastavení funkce je intuitivní a zabere pouze několik minut. Ovládne ho i člověk, který s investicemi nemá žádné zkušenosti, navíc si lze libovolně nastavit interval investování a částku, jež může činit i několik stokorun měsíčně.

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

„Někteří investoři do kryptoměn mají tendence podléhat emocím nebo dát na radu influencerů a provést nevýhodný nákup. Díky pravidelnému investování skrz DCA strategii se tato liknavost vytrácí – uživatelé si pouze nastaví frekvenci a částku, za kterou kryptoměny nakoupí. Zbytek už za ně vyřeší systém. Navíc tato služba umožňuje obchodovat pouze s bitcoinem a ethereem. To vylučuje nákup neprověřených aktiv a dále tak snižuje potenciální rizika,“ říká Roman Valihrach, CEO Coinmate.

Kryptospoření na pár kliknutí

Celý proces nastavení pravidelných plateb spočívá v pouhých třech krocích. Jediné, co nastavení DCA investování předchází, je založení účtu Coinmate. Pak už stačí jen vybrat kryptoměnu, tedy bitcoin nebo ethereum, dle pokynů nastavit pravidelnou platbu u své banky a následně počkat, až Coinmate kryptoměny připíše na účet. Pokud by chtěl uživatel využít možnost nákupu obou měn, zmíněné tři kroky stačí zopakovat. Minimální částka pro nákup je přitom jen deset korun. Začít se tedy dá opravdu prakticky od nuly a frekvenci si lze nastavit libovolně dle uvážení. Služba je navíc dostupná v českých korunách a není tak třeba složitě převádět měny.

„Již od založení Coinmate je naším hlavním cílem zpřístupnit kryptoměny co největšímu počtu lidí. Každou novinku se tak snažíme dělat maximálně jednoduchou, aby i pro úplné nováčky nebylo složité s nákupem začít. Proto je naše funkce pravidelného nakupování maximálně uživatelsky přívětivá. Chtěli jsme, aby bylo možné začít spořit v kryptoměnách za pouhých několik minut. A to se nám povedlo,“ dodává Valihrach.

Nákupy bez stresu

Největší výhodou je, že uživatel po nastavení služby nemusí dál myslet na to, kdy je nejlepší doba provést nákup, a nepodlehne ani pocitu, že o něco přišel, když se na trhu něco děje. Rozloží nákupy bez ohledu na aktuální cenu. Tím snižuje dopad výkyvů na trhu a získává pro sebe větší stabilitu při budování portfolia. Při cenových propadech tedy dochází k levnějšímu nákupu, čímž se snižuje průměrná nákupní cena.

„Pasivně spravované investice do kryptoměn jsou podle dostupných dat z dlouhodobého hlediska daleko výhodnější než ty, které si uživatelé spravují aktivně. Nedostatečné vzdělání v tomto segmentu může totiž způsobit nelogické investiční rozhodnutí, právě to pravidelný nákup eliminuje,“ uzavírá Valihrach.

Více o Coinmate

Ryze česká kryptoburza Coinmate je seriózním a dlouholetým hráčem na poli kryptoměn. Podporuje platby v korunách, soustředí se zejména na bezpečnost, snižování rizik a poskytování služeb na profesionální úrovni. Od svého vzniku v roce 2014 má přes 100 000 registrovaných uživatelů zejména z Česka, Slovenska a zemí střední a západní Evropy. Dle vize Coinmate mají být kryptoměny už dnes zastoupené po boku tradičních instrumentů v každém investičním portfoliu – a aby do kryptoměn mohl investovat skutečně každý, burza nabízí uživatelům maximálně přehledné rozhraní a kompletní podporu v češtině. Zároveň umožňuje obchodování s prověřenými kryptoměnami nebo možnost automatizovaného pravidelného spoření do bitcoinu a etherea pomocí funkce pravidelného nákupu. Zakladateli Coinmate jsou Roman Valihrach a Daniel Houška, jedni z prvních propagátorů bitcoinu a technologie blockchainu v Česku.

Zdroj: Coinmate

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Bitcoin halving a jeho odpočet

Další článek

Anycoin: Nové bankovní služby a rychlá platba pro kryptoměny