AMD: Test grafické karty XFX RX 6700XT v Hive OS

Dnes jsme pro vás otestoval grafickou kartu a jak už je v nadpisu od značky XFX RX 6700 XT. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE MEM  v platformě HIVE OS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě Ethereum

Platforma Hive OS (Linux): gminer 2.69

Jak můžete vidět na vrchním obrázku, tak zde jsem použil úsporné takty, díky kterém jsem získal u pamětí Samsung 47.05 MHs při teplotě: CORE 60C a MEM 66C. Otáčky větráčku v HIVE OS je nastaveno v rozmezí 20% až 55% při maximální teplotě 60C. Možná si říkáte, proč jsem zvolil k těžbě právě platformu Hive OS. Co jsem testoval platformu Rave OS a Windows 10, tak oba systémy bohužel neměli možnost snižovat napětí (MVDD) u pamětí. Díky tomuto nastavení jsem mohl více snížit mV u pamětí a tím získat úspornou těžbu na grafické kartě XFX RX 6700 XT.

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Grafická karta má spotřebu při úsporném taktu ze zásuvky: SAMSUNG / 141W a z RISER PCIE 6pin = 2.32A, ale když odečteme základní desku, cpu, ssd disk, tak ze zásuvky 113W až 116W. Pro tento test byl použit zdroj EVGA 850W

Ziskovost grafické karty XFX 6700 XT

Určitě vás bude zajímat, kolik grafická karta vydělá denně, týdně či měsíčně. Její aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 12 až 14 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska zvyšující se hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr testu grafické karty XFX RX 6700 XT

Tato grafická karta se více řadí mezi ty levné varianty, jak pro těžbu, tak hraní her. Velice mě překvapilo na pohled, že grafická karta má velký chladič. Určitě bych grafickou kartu zařadil mezi střední třídu značky jako Asrock, Gigabyte a Asus. Výhodou je, že grafická karta má čip SAMSUNG, kde získáme lepší spotřebu. Ale pozor není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie. Proto vám Kryptoguru přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

AMD: Velký test spotřeby a teploty u RX 5700/XT

Další článek

Bitcoin & Altcoiny: Dobré zprávy z USA