AMD mining (Těžba): Test coinu KASPA na sestavě MSI RX 6600 XT a RX 6800 v HiveOS

V této těžké době, kdy už nemůžeme těžit Ethereum jsem se snažil najít coin, který má zajímavý projekt a hlavně nízkou energetickou náročnost. Proto jsem se změřil na testování kryptoměny jménem KASPA, kde jsem testoval MSI RX 6600 XT MECH 2X a MSI RX 6800. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE MEM v platformě HiveOS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě KASPA.

Platforma Hive OS (Linux): srbminer verze 1.0.7

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty u grafické karty MSI RX 6600 XT pro paměti Samsung výkonu kolem 259.7 – 261.3 MH/s. Teplota CORE udává kolem 37 – 42 °C a MEM kolem 42 – 46 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20 % až 50 % pro max. teplotu CORE 60 °C a MEM 80 °C.

U grafické karty MSI RX 6800 pro paměti Samsung o výkonu kolem 451 – 463.3 MH/s. Teplota CORE udává kolem 36 – 44 °C a MEM kolem 38 – 52 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20 % až 50 % pro maximální teplotu CORE 60 °C a MEM 80 °C.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na video návod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Kde těžit a směnit kryptoměnu KASPA?

Coin Kaspa lze těžit na POOL jménem woolypooly.com a nastavení pro HiveOS mate v horním obrázku. Dále doporučuji založit peněženku na burze TradeOgre, kde si necháte pro směnu posílat KASPA. Není problém směnit KASPA do USDT a poté do Bitcoinu. Výhodou burzy TradeOgre je, že nemusíte poskytovat žádné ověření (OP, ŘP a atd.)

Spotřeba obou grafických karet

Co se týká spotřeby grafické karty MSI RX 6600 XT s čipem Samsung, tak při úsporném taktování má spotřebu 54,14 W. Výše uvedený obrázek se spotřebou 379 W je spotřeba celkového rigu se sedmi grafikami + komponenty (23 W). Odběr ampér na jeden RISER za použití konektoru PCIE 6pin je 3.71 A. Pro test byl použit zdroj EVGA SuperNOVA 1300 G2.

U grafické karty MSI RX 6800 s čipem Samsung, tak při úsporném taktování má spotřebu 96,28 W. Výše uvedený obrázek se spotřebou 674 W je spotřeba celkového rigu se sedmi grafikami + komponenty (23 W). Odběr ampér na jeden RISER za použití konektoru PCIE 6pin je 3.71 A. Pro test byl použit zdroj EVGA SuperNOVA 1300 G2.

Ziskovost obou grafických karet

Podle daných výsledku se hodnoty více hodí pro lidi, kteří už mají zpět vlastní investici za grafické karty. Kvůli zakončení těžbě ETH se aktuálně nevyplatí investovat do nových grafických karet, jelikož její návratnost je aktuálně v nedohledu. Kalkulace ze dne 22.9.2022 / Zdroj: www.whattomine.com

Závěr testu grafický karet MSI RX 6600 XT MECH 2X a MSI RX 6800

V testu jsem se hlavně zaměřil na efektivitu a spotřebě obou grafických karet. Jak můžete vidět na horních obrázkách, tak vždy jsem se soustředil na jednotku MHs & W (Watty). U Grafická karta MSI RX 6600 XT MECH 2X se podařilo naměřit 0,2209 W a u grafické karty MSI RX 6800 hodnota 0,2176 W. Grafické karty značky Sapphire jsou na tom o trochu lépe ohledně chlazení, ale není to nic zásadního. Výhodou je, že grafická karta má čip SAMSUNG, kde získáme lepší spotřebu. Ale pozor není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie. Proto vám Kryptoguru přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kaspa je zatím aktuálně nejlepší volba pro těžbu kryptoměn, jelikož po ukončení těžbě ETH se nasměroval výkon do všech známých coinu a tím se i zvýšila jejich obtížnost. Aktuálně stále prověřuji další coiny a je možné, že bude další článek na ještě lepší coin než je samotná KASPA.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

ČBN: První NFT místo pamětních mincí!

Další článek

Binance investuje do hardwarových peněženek