AMD mining (Těžba): Test coinu KASPA na sestavě MSI RX 5700 XT v HiveOS

V této těžké době, kdy už nemůžeme těžit Ethereum jsem se snažil najít coin, který má zajímavý projekt a hlavně nízkou energetickou náročnost. Proto jsem se změřil na testování kryptoměny jménem KASPA, kde jsem testoval MSI RX 5700 XT. V tomto testu byl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE MEM v platformě HiveOS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě KASPA.

Platforma Hive OS (Linux): TeamRedMiner verze 0.10.6

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty u grafické karty MSI RX 5700 XT pro paměti Samsung o výkonu kolem 220 – 222 MH/s. Teplota CORE udává kolem 39 – 40 °C a MEM kolem 44 – 45 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20 % až 50 % pro max. teplotu CORE 60 °C a MEM 80 °C.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na video návod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Kde těžit a směnit kryptoměnu KASPA?

Coin Kaspa lze těžit na POOL jménem woolypooly.com a nastavení pro HiveOS máte v horním obrázku. Dále doporučuji založit peněženku na burze TradeOgre, kde si necháte pro směnu posílat KASPA. Není problém směnit KASPA do USDT a poté do Bitcoinu. Výhodou burzy TradeOgre je, že nemusíte poskytovat žádné ověření (OP, ŘP a atd.)

Spotřeba grafické karty

Co se týká spotřeby grafické karty MSI RX 5700 XT s čipem Samsung, tak při úsporném taktování má spotřebu 53,6 W. Celková spotřeba rigu je 322 W se šesti grafikami + komponenty (23 W). Pro test byl použit zdroj EVGA SuperNOVA 1300 G2.

Ziskovost grafické karty

Podle daných výsledku se hodnoty více hodí pro lidi, kteří mají zpět investici za grafické karty a levnou elektřinu. Kvůli zakončení těžbě ETH se aktuálně nevyplatí investovat do nových grafických karet, jelikož její návratnost je aktuálně v nedohledu. Kalkulace ze dne 10.12.2022 / Zdroj: www.whattomine.com

Závěr testu grafické karty MSI RX 5700 XT

V testu jsem se hlavně zaměřil na efektivitu a spotřebu. Jak můžete vidět na horním obrázku, tak vždy jsem se soustředil na jednotku MHs & W (Watty). U grafické karty MSI RX 5700 XT se podařilo naměřit 0,2618 W. Například grafická karta značky Sapphire jsou na tom o trochu lépe ohledně chlazení, ale není to nic zásadního. Výhodou je, že grafická karta má čip SAMSUNG, kde získáme lepší spotřebu. Ale pozor, není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie. Proto vám Kryptoguru přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kaspa je zatím aktuálně nejlepší volba pro těžbu kryptoměn, jelikož po ukončení těžby ETH se nasměroval výkon do všech známých coinu a tím se i zvýšila jejich obtížnost. Aktuálně stále prověřuji další coiny a je možné, že bude další článek na ještě lepší coin než je samotná KASPA.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Binance investuje do hardwarových peněženek

Další článek

Binance se připojila ke skupině Chamber of Digital Commerce