Trh s Bitcoin NFT dosáhne do roku 2025 hodnoty 4,5 miliardy dolarů!

Zdroj: Pixabay.com

Podle zprávy, kterou v pátek zveřejnila společnost Galaxy Research, je nedávný prudký nárůst Bitcoin Ordinals pouhým začátkem a ekosystém Bitcoin NFT, který ještě před několika měsíci prakticky neexistoval, by se mohl do roku 2025 rozšířit na trh o velikosti 4,5 miliardy dolarů.

Autoři reportu očekávají, že zájem o ukládání NFT na nejrozšířenějším blockchainu na světě bude v příštích několika letech nadále růst, a domnívají se, že nedávné šílenství kolem Bitcoin Ordinal není dočasným trendem. Předpovídají, že do letošního léta bude plně vyvinuta kompletní platforma produktů a služeb zaměřených na uspokojení potřeb tohoto expandujícího trhu.

„Zpráva uvádí že za pouhé dva měsíce již peněženky začaly nabízet potřebnou podporu uživatelům a již vznikají první tržiště“.

Slevový kód na CryptoByte 2023: Kromě široké nabídky produktů a služeb pro fanoušky kryptoměn nabízí Bitcoineshop.cz také speciální akční slevu. Pro prvních 100 zákazníků je k dispozici slevový kód ve výši 15% na vstupenku Member Pass na konferenci CryptoByte, která se bude konat 13.5.2023. Tuto příležitost si určitě nenechte ujít a získejte slevu pro kryptoměnovou komunitu na konferenci v Liberci.

Koncem ledna byl představen protokol Bitcoin Ordinals, který umožnil připojit k satoši – nejmenší jednotce bitcoinu, která představuje 0,00000001 BTC, unikátní data, jako jsou obrázky a videa. Přestože je proces zápisu časově náročný a náklady na vložení aktiv do řetězce Bitcoinů jsou vysoké, projekt si získal obrovskou popularitu. Podle veřejných údajů na serveru Dune Analytics bylo k dnešnímu dni provedeno více než 267 000 zápisů, přičemž od konce ledna jich bylo více než 200 000. V pondělí oznámila společnost Yuga Labs, která stojí za kolekcí NFT na bázi Etherea Bored Ape Yacht Club, svůj vůbec první projekt NFT na bázi Bitcoinu, což naznačuje rostoucí přitažlivost Ordinálů.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na video návod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Očekává se, že trh s bitcoinovými NFT bude mít ve srovnání s konkurencí jedinečnou pozici, a to především kvůli vysokým nákladům na zápis do sítě. Například podle odhadů společnosti Galaxy by zapsání 10 000 NFT Bored Ape Yacht Club do bitcoinové sítě stálo přibližně 229 000 USD. Tvůrci se takovým nákladným výdajům pravděpodobně vyhnou, a proto se první bitcoinová kolekce Yuga TwelveFold skládá pouze z 300 děl. Společnost Galaxy proto předpovídá, že Bitcoin se stane preferovanou platformou pro vzácné a vysoce kvalitní umělecké projekty a hodnotné unikáty, zatímco na jiných blockchainech, jako je Ethereum, budou i nadále hostovány velké sbírky PFP s několika tisíci kusy s mnohem nižšími náklady pro tvůrce.

Tip: Vytvořili jsme obrázky (NFT) v počtu 50 kusů, které vypráví příběh o samotném Bitcoinu. Tento příběh je vyprávěn od úplného vzniku Bitcoinu až po aktuální současnost. Každý obrázek bude obsahovat popisek pro dané téma v daném časovém úseku. Více informací o projektu naleznete na webu BitcoiNFT.

Trh se snaží dosáhnout svých předchozích historických maxim z počátku roku 2022 před současnou kryptozimou, která vedla k poklesu cen a poptávky po NFT. Ačkoli prodeje NFT nedávno zažily nejlepší měsíc od začátku medvědího trhu, nárůst objemu obchodů pochází především z kontroverzních obchodních praktik na novém marketplace Blur NFT, které motivuje uživatele k zapojení do vysokoobjemových obchodů výměnou za cenné věrnostní odměny. Náhlý nástup Blur vedl ke krizi na zavedeném trhu NFT, kdy marketplace NFT snižují autorské poplatky tvůrcům, aby přilákali zákazníky od konkurence. Autorské poplatky, které jsou obvykle stanoveny v rozmezí 5 až 10 % prodejní ceny a platí je prodejce, jsou způsobem, jakým většina NFT projektů generuje příjmy.

Téměř všechna marketplace NFT však nyní učinila placení těchto poplatků nepovinným, což je pro obchodníky výhodné, protože z každého prodeje získávají větší zisky, ale pro tvůrce, kteří nemají jiné zdroje příjmů, je to zničující.

Zdroj: Cointelegraph

Vinkmag ad

Předchozí článek

KryptoGuru spouští nový e-shop pro fanoušky bitcoinu

Další článek

Úvěrová krize v USA – nastal čas nakupovat zlato a Bitcoin