Směnárny / Kryptoměny

Zdroj: Pixabay.com

V jednom z našich článků jsme se věnovali také burzám, na kterých je možné obchodovat s kryptoměnou. Nyní se ale podíváme na směnárny, ve kterých můžete jednoduše směnit fiat za kryptoměnu. Které směnárny jsou nejvýhodnější z pohledu zákazníků?

Coinbase

Coinbase je směnárnou se sídlem v USA. Její založení se datuje od roku 2012, což značí, že se jedná o ověřenou směnárnu, které mohou lidé skutečně důvěřovat. Coinbase v současné době nabízí také velmi bezpečné uložení bitcoinu. To může být pro kupující velkým plusem. Směnit zde můžete dolar, euro nebo libru.

Můžeme se podívat i na návod Coinbase, kde Vám bude vysvětleno vše co budete potřebovat vědět.

Před samotnou směnou samozřejmě budete muset vytvořit účet a ověřit jej. Toto ověření probíhá pomocí e-mailu, SMS a také tím, že vyfotíte svůj občanský průkaz. Jakmile bude vaše ověření v pořádku dokončené, můžete přejít na přímou směnu fiatu na kryptoměny. V současné době můžete obchodovat bezmála s třiceti kryptoměnami. Jaké máte možnosti?

  • Nákup pomocí debetní karty
  • Nákup pomocí převodu na účet
  • Nákup přes peněženku PayPal

Coinmate

Coinmate je další směnárnou, která na trhu figuruje již několik let. Založena byla v roce 2014 a podíleli se na tom hned dva Češi. Hned na úvod bychom ale měli podotknout, že tato směnárna se více hodí pokročilejším uživatelům. Primárně můžete směnit eura, a to za celkem sedm různých kryptoměn. Coinmate je také oblíbenou směnárnou proto, že nabízí uživatelům poměrně nízké poplatky – samotný výběr ze směnárny je zpoplatněný jedním eurem. Podobně jako jinde, i zde musíte vytvořit účet, který následně ověříte. Celkem máte možnost zvolit z pěti možností ověření. Podle míry vašeho ověření pak budete moci s kryptoměnou obchodovat.

Mohlo by Vás zajímat: Jak získat Bitcoin zdarma

Changelly

Pokud hledáte skutečně rychlou směnárnu, pak neváhejte a vyzkoušejte právě Changelly. Mezi její obří výhody patří především to, že můžete směnit až stovku různých kryptoměn! Jednoduše stačí využít vaši platební kartu a máte vystaráno. Vedle těchto kladů má ale Changelly také jednu nevýhodu. Tou je fakt, že tato směnárna vám nenabídne žádnou možnost peněženky. Musíte tak mít předem vytvořenou peněženku na kryptoměnu, kterou máte v plánu zakoupit.

K obchodování budete potřebovat angličtinu, protože Changelly vám češtinu skutečně nenabídne. Nebojte se ale, nejedná se o nic hrozivého a vystačíte si i s absolutními základy. Celkově je samotné prostředí Changelly velmi jednoduché. Zadáte kolik kryptoměny chcete koupit a za jakou fiat měnu. Transakci pak dokončíte pomocí platební karty a máte vystaráno. Více nepotřebujete a kryptoměna již míří na vámi zvolenou peněženku. Nesmíme ani opomenout fakt, že Changelly má sídlo v Praze.

Simplecoin

Simplecoin je českou směnárnou, dokonce nejstarší českou směnárnou. V provozu je od roku 2013 a od jejího spuštění se vytvořii také nejrůznější jazykové mutace. Je možné obchodovat s necelou desítkou kryptoměn, což sice není převratné číslo, na druhou stranu Simplecoin vybírá pouze ty kryptoměny, které skutečně stojí za to. Do částek okolo 50 000 korun můžete obchodovat bez ověření. Vyšší částky už vyžadují účet a jeho verifikaci. Oproti zahraničním směnárnám má bohužel Simplecoin horší směnný kurz. Není to ale zase nic úplně dramatického.

Závěrem

Jestliže byste na internetu našli i další směnárny (a že je vždy najdete), zjistěte si o nich další informace. Mohly byste se dostat do maléru v tom, že by jste někam poslali peníze, ale zmiňovanou kryptoměnu již nezískali. U těchto si ale můžete být jistí, že jsou bezpečné a bez obav tak můžete nakupovat kryptoměnu.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Bitcoinový milionář z kontejneru

Další článek

Co je to Bitcoin (BTC) a základy