SKOVO: Úspěšný start-up z garáže s nezničitelným Kryptoplate pro uložení recovery seedu

Jiří Skřivan / SKOVO.cz

SKOVO (Skřivan Kovovýroba) je firma, která vznikla z koníčku v garáži a vyrostla mnohem větší, než se očekávalo. Hlavním produktem společnosti je Kryptoplate, který se používá pro dlouhodobé a odolné uložení recovery seedů.

Kryptoplate je 2mm silná nerezová deska, která používá gravírovací proces pro záznam informací. Držení kryptoměn na burzách je rizikové, protože uživatelé skutečně nevlastní své mince a musí prozradit svou identitu. SKOVO používá kvalitní materiály, jako je nerezová ocel, kvůli její odolnosti proti korozi a možnosti gravírování, což ji činí ideální pro dlouhodobé uložení. Zákazníci měli pozitivní zkušenosti se SKOVO a společnost nabízí různé nástroje, aby zákazníci ochránili své soukromé klíče.

Je důležité si vzít čas na správné zaznamenání seedu a použití správné technologické metody pro gravírování. V případě ztráty nebo poškození desek je proces obnovy zahrnuje použití zaznamenaného seedu a soukromých klíčů k obnovení přístupu k kryptoměnám.

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde najdete video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč.

Co je SKOVO a jaký je hlavní produkt této společnosti?

SKOVO (Skřivan Kovovýroba) je původem kutilský nápad z garáže, který se rozrostl do mnohonásobně větších rozměrů než jsem očekával. Původně jsem zamýšlel vyplnit volné chvíle něčím užitečným a zároveň vyzkoušet podnikání. Hlavním produktem firmy je Kryptoplate pro DLOUHODOBÉ A ODOLNÉ uložení Recovery seedu. Je to 2mm silná deska z nerezové oceli. Způsob záznamu do tohoto materiálu je ražba.

Proč je držení mincí na burze riskantní a jaké jsou nejčastější rizika spojená s touto praxí?

Pokud uživatel kryptoměn má své peníze na burze tak ve výsledku nemá své coiny (Not your keys, not your coin). To co ve výsledku má je pouhý příslib, že dostane své peníze zpět, pokud si o ně zažádá. Dále také ztrácí svojí pseudoanonymitu, jelikož se musel jako uživatel burzy verifikovat a tím pádem odkrýt svojí identitu. Dále je také vystaven krachu burz jako byla nedávná FTX. Je lepší využívat DeFi kde člověk pouze potvrzuje to, že má finance a jediné co se dá zjistit je jeho veřejný klíč peněženky. Zároveň je privátním držitelem svých klíčů pro podepisování transakcí.

Jaké materiály jsou použity pro výrobu kryptoplate a proč jsou tyto materiály vhodné pro tento účel?

Naše Kryptoplate jsou vyráběny z nerezové oceli, jejíž bod tání je 1400°C. Tato ocel je odolnější vůči korozi. Celková síla materiálu je 2mm, tato tloušťka je ideální z toho důvodu, že se díky ražení každé písmeno propíše do materiálu. Díky tomuto provedení ze možné vyčíst seed i když se záznam stane pouhým okem nečitelný. Tuto metodu čtení záznamu používá Policie ČR pro zjištění sériových čísel zbraní, kde bylo číslo vypilované.

Jaké jsou zkušenosti zákazníků se SKOVO a kryptoplate?

Věříme, že zákazníci s námi mají dobré zkušenosti. Naším cílem je zajistit zákazníkům prostředky, aby udělali maximum pro uložení Recovery Seedu. Disponujeme různým nářadím, které můžeme i v případě zájmu zapůjčit. Jedná se např. o gravírovací pera Extol Craft na 230V, které má téměř stejné vlastnosti jako raznice, avšak nepotřebuje pro ražení tvrdý podklad. Mnoho zákazníků nemá přístup k běžnému dílenskému vybavení a podmínky pro ražbu raznicemi.

Slevové akce na Bitcoineshop.cz: S rostoucím zájmem o kryptoměny se stává stále obvyklejší, že lidé chtějí své digitální mince také využít k nákupu produktů. Máme tu pro vás zajímavé slevové akce např: Niaseed se slevou 10%Ocelový box se slevou 5%Kryptoplate s raznicemi se slevou 5% nebo Antminer S19XP 134-141T se slevou 1000 Kč. Dále v Bitconeshopu můžete najít tajný kód, kde můžete získáte slevu až 20% na krypto produkty!

Jaké jsou postupy pro obnovu seedů a soukromých klíčů uložených na kryptoplate, pokud by došlo k jejich ztrátě nebo poškození destiček?

Nejdůležitější je na začátku věnovat čas pro provedení záznamu, protože ten rozhodne zdali zákazník udělal maximum pro ochranu svých privátních klíčů. Dalším důležitým krokem je také správný technologický postup, tím máme na mysli ražbu(tvarování materiálu). Před dvěma roky, když jsme přišli na trh s tímto produktem, začali tady růst další výrobci a prodejci jako houby po dešti. Začali se tady hojně doporučovat různé nářadí a nejvíc se tady prezentuje pero na tužkové baterie, které absolutně nemá nic společného s kovem.

My jsme se v rámci konstrukce Kryptoplate snažili zajistit co nejvyšší odolnost vůči všem různým fyzickým a chemickým útokům. Pasivní ochranu zajišťuje materiál samotný. Nerezová ocel není nerezová, je pouze odolnější. Aktivní ochranu proti korozi zajišťuje vysoký obsah Chromu, ten vytváří na povrchu tzv. Pasivační vrstvu, která se neustále obnovuje a odráží agresivní látky způsobující korozi. Tuto vrstvu narušuje pouze Chlor, Savo nebo stálé vysoké teploty.

Bod tání tohoto materiálu je 1400°C.

Důležité je třeba seed zapsat 2x a uschovat na různá místa. Pokud se něco stane např. Vyhoříte, tak před tím, než se pustíte do hledání, je dobré se kouknout nejdříve po záloze. Pokud jste si skutečně dali na záznamu záležet, nemůže se textu téměř nic stát.

A na závěr Vám řeknu jednoduché pravidlo „Čím hrubší energii použijete pro vytvoření záznamu, tím větší energie musí být vyvinuta pro jeho zničení“.

Jaké jsou plány SKOVO v oblasti vzdělávání a informování zákazníků o bezpečném uchovávání kryptoměn?

Do budoucna plánujeme natočit videonávody, kde budeme vše důležité vysvětlovat. Dále ukazujeme lidem, jak je důležité záznam razit. Na UTXO jsme předvedli rozdíl mezi ražbou a perem na baterie. Desky jsme ohřáli ve výhni, prudce zchladili a mlátili do nich palicí. Jak byl text čitelný asi víte. 🙂

Jaké jsou největší výzvy, kterým čelí SKOVO v oblasti kryptoměn a jaké jsou plány společnosti na jejich řešení?

Za ty dva roky co tohle děláme byl pro nás největší výzva COVID. Náš dodavatel raznic nám oznámil že má posledních 100ks a další budou za půl roku. Můžu Vám říct že jsem se takto dlouho nezapotil. 🙂 Nakonec jsme situaci vyřešili tím, že jsme začali nářadí za kauci půjčovat. Tím se nám podařilo krátkodobě uspokojit poptávku a zároveň jsme získali čas pro zajištění dalšího dodavatele, který ve výsledku nabídl i kvalitnější zboží.

Nejvíc objednávek je při Bullrunu, lidi vidí vysoká čísla a rychle skáčou do Kryptoměn. Bear market je klidnější a snažíme se vylepšovat, stránky, produkty a další věci s tím spojené.

Jaké jsou náklady na pořízení kryptoplate a jaké jsou případné poplatky spojené s jejich používáním?

Jsou pouze počáteční náklady na pořízení Kryptoplate s raznicemi. Poté lze zapůjčit např. Gravírovací pera Extol formou kauce, kterou vracíme v plné výši pokud se nářadí vrátí v pořádku a funkční.

Jak se SKOVO snaží o ochranu životního prostředí a jaký vliv má výroba kryptoplate na životní prostředí?

Co se týče kovu, tam se moc možností pro nás nenabízí. Bohužel veškerá nerezová ocel, která se importuje do Evropy pochází z Číny. Na evropském kontinentu není žádný výrobce tohoto materiálu. Bohužel tedy kupujeme ocel z druhé strany světa.

Ovšem se nám podařila jiná věc a to jsou balíčky, do kterých Kryptoplate balíme pro zákazníky.

Od začátku jsme přemýšleli nad tím, jak vyřešit problém s krabičkami.

Na jednu stranu jsme v hojném počtu využívali běžné poštovní krabice, jelikož se do nich vešlo mnoho produktů společně se zapůjčeným nářadím. Ovšem nebyli nijak graficky upravené a produkty byli zabalené do bublinkových sáčků.

Začátkem roku jsme do výroby přidali Laser Ortur Master 3, díky kterému se nám podařil tento problém vyřešit. Jednoduše si na povrch krabice vypálíme jakýkoliv obraz(umí i stínovat), nebo logo potencionálního velkoodběratele. Nevýhoda je že nelze gravírovat barevný obrázky.

Další výhodou tohoto zařízení je, že si můžeme sami vyřezávat vnitřní výplně krabiček. Není nutné spotřebovávat různé molitany a ještě za to platit. Materiál který pro výplně používáme je karton. Ten jednoduše spotřebujeme z krabic, ve kterých nám dorazí různé sortimenty pro zákazníky. Téměř nevytváříme žádný papírový odpad a nespotřebováváme inkousty pro vytvoření kreseb na krabicích. Také zkrátíme cestu od prodejce k zákazníkovi min. O jednu jízdu autem.

Tip na celovečerní film Untitled Project: Pokud vás trailer zaujal a chtěli byste podpořit tento projekt, existuje možnost vyjádřit podporu v českých korunách nebo kryptoměnách, jako jsou Bitcoin, Litecoin, Ethereum nebo DogecoinBudeme rádi za jakoukoliv formu podpory například sdílení a žádná částka není tak malá, aby nás nepotěšila. Děkujeme

Jak dlouho trvá výroba kryptoplate a kolik jich může být vyrobeno za den?

Když to vezmu hrubým odhadem tak 1 balíček pro zákazníka trvá tak 3 hodiny. Kupujeme celé tabule plechu, které si necháváme vyřezávat u místního zámečníka, povrch ještě ručně upravujeme. Gravírování jednoho loga trvá cca 10 minut na Kryptoplate. Na krabice standartně vypalujeme 3 povrchy, každý popis trvá cca 20 minut. Výřez výplní pomocí laseru trvá také přibližně 20 minut.

Jaká doporučení má SKOVO pro lidi, kteří chtějí investovat do kryptoměn, ale zároveň se obávají rizik spojených s tímto trhem?

V prvé řadě je dobré se informovat co vlastně Bitcoin a ostatní kryptoměny jsou. Lidem se těžko vysvětluje, že Bitcoin jsou pouhá slova. Slova, které mají svá pravidla a život.

Další důležitou informací je, aby investovali pouze peníze které jsou ochotný ztratit. Neskákali bezhlavě do každého projektu jako byl např. OneCoin nebo Kauri. Osobně jsem byl taky jednou svědkem přednášek, které ve výsledku byli pouze pro zvané(téměř všichni, kdo byli ochotný si koupit daný token). Nesmělo se tam natáčet a veškeré informace, které tam byli sděleny museli doslova zůstat v dané místnosti(princip MLM). Ty lidi byli doslova jak zfanatizovaný a např. Dotyčným slibovali, jak Token který kupují je vázaný na slovenskou šperkovnu a její majetek. Doslova to byl chyták na lidi, kteří chtěli rychle zbohatnout.

Video prezentace / Ocelový box

Děkuji za rozhovor a přeji vám, ať se daří!

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Severní Karolína zvažuje jednoleté moratorium na těžbu bitcoinů

Další článek

Reakce stoupenců krypta na poslední zprávu New York Times