Reakce stoupenců krypta na poslední zprávu New York Times

Zdroj: BlueWillow AI

Stoupenci krypta obvinili deník The New York Times, že zveličuje emise těžebních společností a zamlčuje fakta o rostoucím využívání obnovitelných zdrojů energie pro těžbu BTC.

Poslední zpráva deníku The New York Times o Bitcoinu s názvem “The Real-World Costs of the Digital Race for Bitcoin” popudila mnoho stoupenců BTC – někteří z nich se na Twitteru ohradili proti jistým aspektům zprávy, např. proti tomu, že zpráva záměrně vybírá vhodná data, podporující jejich tvrzení.

NYT v článku uvádí, že těžba bitcoinu má jistý “nenasytný” apetit, a tvrdí, že spotřebuje tolik energie jako všechny domy v New Yorku.

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde najdete video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč.

V reakci na to Daniel Batten – analytik pro oblast životního prostředí, sociálních věcí a správy (ESG) – poukázal na to že článek drasticky zveličuje skutečnou spotřebu fosilních paliv těžaři, přičemž úroveň emisí je nadhodnocena v průměru o 81,7 % a současně zmínil, že ve Spojených státech a Kanadě je 26 těžařů bitcoinu, kteří ke své těžební činnosti využívají z 90 % udržitelnou energii. Ovšem článek NYT vybral pouze místa, která jsou nejméně podporována obnovitelnou energií.

Dennis Porter, CEO of the Satoshi Act Fund, poznamenal, že článek NYT se v původní zprávě dopustil chyby a uvedl nesprávné jméno města, ve kterém se nachází těžební zařízení BTC v Texasu. Publikace později chybu opravila.

Pierre Rochard, viceprezident pro výzkum v těžební společnosti Riot, která se zabývá těžbou BTC, obvinil NYT z upravování dat za účelem zveličování emisí.

Další uživatel Twitteru, Hakan, poukázal na pasáže, které považoval za vyvolávání strachu.

Slevové akce na Bitcoineshop.cz: S rostoucím zájmem o kryptoměny se stává stále obvyklejší, že lidé chtějí své digitální mince také využít k nákupu produktů. Máme tu pro vás zajímavé slevové akce např: Niaseed se slevou 10%Ocelový box se slevou 5%Kryptoplate s raznicemi se slevou 5% nebo Antminer S19XP 134-141T se slevou 1000 Kč. Dále v Bitconeshopu můžete najít tajný kód, kde můžete získáte slevu až 20% na krypto produkty!

I když je vysoká spotřeba energie potřebná pro těžbu bitcoinu rozhodně předmětem diskusí, těžba je pro blockchain značně důležitá. Nejenže slouží k ověřování transakcí, ale také jej činí decentralizovaným a přidává vrstvu zabezpečení.

Podle zprávy Bitcoin Mining Council za 4. čtvrtletí roku 2022 je síť bitcoinu již nyní lídrem v oblasti udržitelného využívání energie, neboť 58,9 % energie pochází z obnovitelných zdrojů.

Těžba bitcoinu byla vždy kontroverzním tématem, kterému často nahrávaly kritické články publikované mainstreamovými médii, podle nichž má těžba negativní dopad na životní prostředí. Mnozí zastánci však podobné zprávy považují za zcestné a rychle nabízejí opačný pohled.

Zdroj: Cointelegraph

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

SKOVO: Úspěšný start-up z garáže s nezničitelným Kryptoplate pro uložení recovery seedu

Další článek

Block’23 – druhý ročník blockchain konference pro studenty i profesionály z oboru