SEC schvaluje Spot Bitcoin ETF, otevírá dveře investicím!

Poté, co došlo k dramatickému nesprávnému začátku dne 9. ledna, schválila komise pro cenné papíry několik spotových ETF zaměřených na Bitcoin.

V USA oficiálně schválila komise pro cenné papíry a burzy první regulované spotové bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) – a to pouze den po tom, co falešné oznámení ze zfalšovaného účtu SEC na Twitteru způsobilo zmatek na trzích.

Dne 10. ledna komise schválila žádosti o změny pravidel pod označením 19b-4 od ARK 21Shares, Invesco Galaxy, VanEck, WisdomTree, Fidelity, Valkyrie, BlackRock, Grayscale, Bitwise, Hashdex a Franklin Templeton. Tím bylo povoleno kotování a obchodování spotových bitcoinových ETF na příslušných burzách. Podání bylo ke stažení z webových stránek SEC pouhých několik minut, než se objevil chybový kód „404“, avšak později bylo opět dostupné prostřednictvím jiného odkazu.

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Historický souhlas otevírá cestu k prvnímu regulovanému produktu obchodovanému na burze v USA, který umožní investorům přímý přístup k ceně bitcoinu, aniž by museli kupovat a spravovat sami kryptoměnu. Investoři budou zakupovat akcie v ETF, který drží bitcoiny jako své základní aktivo.

Analytik ETF James Seyffart na platformě X (předtím Twitter) zveřejnil, že komise možná neplánovala vydat schvalovací dokument v daný okamžik, ale pravděpodobně by jej stejně znovu zveřejnila.

Schválení ETF přichází po více než 10 letech od první žádosti Camerona a Tylera Winklevossových o spuštění Winklevoss Bitcoin Trust v roce 2013. SEC opakovaně odmítala žádosti o bitcoinové ETF s obavami z možné manipulace trhem a podvodu.

Nicméně SEC byla nucena přehodnotit svůj postoj po srpnovém soudním sporu v roce 2023, kdy Grayscale dosáhl vítězství a zvrátil zamítnutí žádosti SEC o přeměnu Grayscale Bitcoin Trust na spotový Bitcoin ETF.

Po schválení spotových bitcoinových ETF bude průmysl napjatý sledovat, kdy začnou tyto ETF obchodovat.

Šéf digitálního výzkumu ve společnosti Galaxy Research, Alex Thorn, odhaduje, že příliv prostředků do spotových bitcoinových ETF by v prvním roce mohl dosáhnout 14 miliard dolarů. Globální manažer fondu VanEck pak odhaduje, že do spotových bitcoinových produktů by v prvním čtvrtletí roku 2024 mohlo přitéct přibližně 2,4 miliardy dolarů.

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Spuštění spotového bitcoinového ETF ve Spojených státech vyžaduje schválení formulářů S-1 (nebo S-3) a 19b-4 od emitentů, což teď bude klíčovým krokem v tomto procesu.

Dne 8. ledna deset emitentů oficiálně předložilo své konečné upravené S-1 a S-3 dokumenty, včetně oznámení o poplatcích spojených s jejich plánovanými bitcoinovými ETF.

BlackRock, jako největší světový správce aktiv, plánuje účtovat poplatek ve výši 0,2 % do dosažení 5 miliard dolarů spravovaných aktiv (AUM). Bitwise následuje těsně s poplatkem 0,24 %, zatímco Ark 21Shares a VanEck nabízejí poplatky 0,25 %.

Ark 21Shares se zvláště výrazně odlišuje tím, že zcela odstupuje od poplatků po prvních šesti měsících nebo do dosažení 1 miliardy AUM.

V současné době je nejdražším bitcoinovým ETF produktem od společnosti Grayscale, která účtuje investorům poplatek ve výši 1,5 %.

Zdroj: Cointelegraph.com

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Česká burza Coinmate s nejlepšími cenami kryptoměn + bonus 100 Kč

Další článek

Antminer S21 a Coin Factory hosting je ideální kombinace před Bitcoin halvingem