Litecoin – mince která vstala z mrtvých?!

Zdroj: freepik.com

Litecoin (LTC) si v poslední době vede skvěle na kryptoměnovém trhu, kde se vyšplhal na druhé místo mezi nejvýkonnějšími měnami. Ve dne 29.3.2024 v průběhu 24 hodin zaznamenal téměř 11% nárůst ceny, což je významný úspěch, zvláště vzhledem k poměrně klidnému období na trzích, kdy Bitcoin a Ethereum zaznamenaly pouze mírnou korekci.

Významným impulsem pro růst Litecoinu bylo nedávné prohlášení Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) USA, která v rámci soudního sporu s burzou KuCoin označila Litecoin za komoditu. Toto rozhodnutí má dalekosáhlé důsledky, neboť vylučuje Litecoin z působnosti Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), jež má na starosti regulaci cenných papírů a klade na emitenty mincí přísnější požadavky.

TIP: Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Litecoin 29.3 začal na hodnotě 94,80 dolaru a po stabilním obchodování došlo v 6:00 UTC k prudkému vzestupu na denní maximum 106 dolarů, než se cena mírně upravila na 105 dolarů. Mince si v tento den polepšila o 11,56 %, za týden o 21,71 % a za posledních 30 dní o 27,5 %. Pátek se tak stal druhým nejlepším dnem roku pro LTC, hned po 18,7% nárůstu 11. března.

Z technického hlediska se Litecoin v lednu a únoru pohyboval stabilně, když se cena odrazila od spodní hranice kanálu 63 dolarů k horní hranici 77 dolarů. 29. února mince prorazila tuto range a od 1. března získala bullish trend.

Podle historických dat většinou po velkých cenových skocích následují korekce s menšími svíčkami. Litecoinu se nepodařilo dostat přes odpor, který byl vytvořen po nárůstu 11. března, což naznačuje možný vzor “cup-and-handle”. Pokud tomu tak je, měli bychom očekávat menší korekci následovanou podobným zotavením před dalším bullish průlomem.

V delším časovém horizontu vypadá Litecoin bullish. Index relativní síly (RSI) ukazuje, že mince je mírně překoupená, ale stále dominují býci s 66% převahou nad medvědy. Litecoin potvrdil svou bullish povahu po odrazu od EMA 55 a vrátil se zpět nad EMA 10.

TIP: Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Vzhledem k tomu, že grafy na 24hodinových a týdenních svíčkách ukazují bullish trend poprvé od června 2023, může být další odpor okolo 115 dolarů, což by znamenalo 10% zisk. Pokud bude trend silně bullish, další odpor by mohl být blízko 135 dolarů pro téměř 29% zisk. Naopak, pokud mince nesplní očekávání a dojde k poklesu, mohla by se cena propadnout k hranici 80 dolarů, což by znamenalo ztrátu 22,5 %.

Zdroj: Decrypt

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Blocklords: Strategická kryptoměnová hra s RPG prvky

Další článek

NASA Instruována vyvinout Lunar Time Standard (LTC – Náhoda? Nemyslím si! :-) )