Mysteriózní celovečerní film od tvůrců krátkého snímku Project

Český celovečerní filmu Untitled Project

Čtenáře možná napadne, že autor článku nevěděl, jak pojmenovat svoje dílo, tak mu nechal obecné označení. Pravdou je, že Project není jen název článku, ale hlavně připravovaného celovečerního filmu Untitled Project.

A i v tomto případě platí, že autoři filmu dali svému dílu takový název nikoliv proto, že by nevěděli, co dělají, ale právě z důvodu, že jejich nový film je mysteriózní, záhadný a plný nečekaných zvratů a je na divákovi, aby veškeré záhady objevoval sám, bez pomoci. Proto i trochu konkrétní název by mohl divákovi napovědět, o co ve filmu půjde.

Původní myšlenkou bylo natočit film v dokumentárním stylu a tento koncept byl přenesen do krátkometrážního filmu s názvem „Project“. Tento krátký film získal ocenění na celostátním festivalu PAF PRAHA v roce 2012 a stal se tak pilotním dílem, který inspiroval tvůrce k vytvoření celovečerního filmu s pracovním názvem „Untitled Project

Tvůrci dále hovoří o své tvůrčí cestě v rozhovoru na YouTube kanále.

Finanční podpora: Film Untitled Project je hotový v plném rozsahu – natáčení, střih a animace jsou dokončeny. Bohužel však stále zbývají finální práce na ozvučení, a to kvůli nedostatku finančních prostředků. Pokud vás trailer zaujal a chtěli byste podpořit tento projekt, existuje možnost vyjádřit podporu v českých korunách nebo kryptoměnách, jako jsou Bitcoin, Litecoin, Ethereum nebo DogecoinBudeme rádi za jakoukoliv formu podpory a žádná částka není tak malá, aby nás nepotěšila. Děkujeme

Abychom nechodili kolem horké kaše, prozradíme vám tedy něco o novém projektu. Film je naprosto nekomerční a nezávislý, zdánlivě minimalisticky provedený – na scéně se objevují tři hlavní herci: Milan Letocha, Daniel Skřipský a Thomas Frömel, jejichž příběhy jsou propletené, občas brutální, občas strašidelné, občas velmi psychedelické. Ze začátku se může děj filmu zdát jednoduchý a triviální, divákovi může film dokonce připomínat laciné zpracování, jako v případě slavného hororu „Blair Witch“ – dva filmaři přijíždějí do opuštěného domu točit hororový film, kde na ně má čekat třetí člen štábu. Na místě však nacházejí podivný vzkaz a smíří se s tím, že jejich známý odešel a budou muset natáčení hororu připravit sami.

Po úvodní části filmu však nastává zvrat a diváka překvapí netradičním zpracováním. Již se nejedná o klasickou hororovou báchorku, ale propletený uzel možných časoprostorových paradoxů s velmi hrůzostrašným podtextem. Divák se nebude bát bubáků, které zná z jiných hororů, ani se lekat hlasitých zvuků, ale bude přinucen přemýšlet o ději, ponořit se do vlastního nitra a objevit strachy v sobě samém. Pak nebude jist ani časem, ani prostorem a ani realitou, kterou zná.

Úvodní slogan říká: „CO JE TO ČAS? Čas je neprostorové lineární kontinuum, v němž se události odehrávají v nevratném pořadí.“ A to je právě jedinou jistotou člověka na tomto světě. Jeho čas, který plyne kupředu, je to nejdrahocennější, co má a s čím musí umět nakládat. To děsivé na tomto filmu je právě to, že fenomén času je zkreslen, zpochybněn a zohýbán. Problém věčnosti se nyní jeví jako něco nekonečného a děsivého, jakási jáma pod našima nohama, propast, kam by každý nerad spadl. V takovém případě se čas, který je nám vyměřen na tomto světě, stává abstraktním a jediná jistota v životě člověka mizí, zůstává jen beznaděj a ani smrt není vykoupení.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na video návod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Divák se ale nemusí bát vážného a těžkého tématu, kdy by musel jen přemýšlet nad bytím a osudem. Film je okořeněn špetkou humoru, který děj na správných místech odlehčuje. Hlavní postavy na první pohled působí až komicky a film boří zajetý hororový standard, kdy musí ve filmu umírat jen sexuchtiví studentíčci, kteří se někam přijeli bavit. Místy se prolínají různé reality – filmová, hororová, snová,… Podobně jako ve filmu „Inland Empire“, avšak s Moravskou nadsázkou a humorem. Ve filmu tedy najde každý divák něco svého – trochu strachu, sci-fi, donutí ho to zamyslet se, zasmát se a možná i rozplakat.

Oficiální web: untitledproject.cz, csfd.cz

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Úvěrová krize v USA – nastal čas nakupovat zlato a Bitcoin

Další článek

FED pokračuje se zvyšováním úrokových sazeb