Jak si zajistit pasivní příjem na základě peer-to-peer lending

Zdroj: pexels.com

P2P představuje způsob, jakým mohou jednotlivci půjčovat peníze přímo, aniž by do toho musely být zapojeny tradiční finanční instituce.

Co je P2P?

P2P lending (peer-to-peer), označované také jako marketplace lending, jsou typem půjček, které využívají online platformy k přímému propojení věřitelů a dlužníků, čímž se eliminuje využívání tradičních finančních zprostředkovatelů, jako jsou banky.

Při P2P půjčování mohou jednotlivci nebo podniky, kteří hledají půjčku, požádat o financování vytvořením poptávky na platformě P2P. Jednotliví investoři v pak mohou tyto poptávky analyzovat a rozhodnout se o jejich financování na základě rizika a očekávané míry návratnosti.

Platformy pro P2P slouží jako zprostředkovatelé, kteří umožňují procesy žádosti o půjčku, hodnocení úvěru a obsluhy půjčky. Půjčky mohou být použity na různé účely, včetně konsolidace dluhů, půjček pro malé firmy a podobně.

P2P úvěrové platformy fungují v rámci právních omezení stanovených zemí, ve které sídlí. Platformy musí dodržovat všechny platné zákony, zejména ty, které se týkají ochrany dlužníků a investorů a které se liší v závislosti na předpisech dané země.

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

Platformy

LendingClub je jednou z největších platforem pro P2P půjčky ve Spojených státech. Nabízí osobní půjčky, podnikatelské půjčky a možnosti refinancování automobilů.

Zopa je další významnou platformou pro P2P půjčky ve Spojeném království. Nabízí osobní půjčky a investice a přímo propojuje dlužníky a investory.

Aave je decentralizovaná platforma pro P2P půjčky na blockchainu Ethereum, která umožňuje uživatelům půjčovat si kryptoměny za úrokové sazby, které vycházejí z dynamiky nabídky a poptávky. Poskytuje širokou škálu funkcí, včetně pobídek k těžbě likvidity, bleskových půjček a zajištěných výpůjček.

Jak P2P funguje?

Pochopme proces poskytování půjček P2P na příkladu. Řekněme, že si Bob chce půjčit 10 000 dolarů na konsolidaci dluhu. Na platformě pro P2P půjčky podá žádost o půjčku a uvede své finanční údaje a zdůvodnění půjčky. Po vyhodnocení Bobovy úvěruschopnosti platforma zařadí jeho půjčku do seznamu.

Uživatelka platformy jménem Alice si přečte Bobovu žádost a rozhodne se půjčku financovat částkou 1 000 USD, protože si myslí, že odpovídá její investiční filozofii. Protože další věřitelé následují jejího příkladu, obdrží Bob po úplném zafinancování půjčky 10 000 dolarů. Síť P2P půjček rozděluje Bobovy měsíční splátky, které zahrnují jistinu a úroky, mezi věřitele v průběhu času. Bob platí úrok, který Alici a ostatním věřitelům přináší návratnost jejich investice.

Níže je vysvětlen postup P2P čekání mezi Bobem a Alicí krok za krokem:
 • Bob podá žádost o půjčku 10 000 USD na konsolidaci dluhů na webové stránce P2P půjček.
 • Na základě Bobových finančních údajů a účelu půjčky vyhodnotí platforma pro P2P půjčky jeho úvěruschopnost.
 • Platforma uvede Bobovu žádost o půjčku spolu s informacemi o částce, roční procentní sazbě nákladů a účelu půjčky.
 • Po prozkoumání různých nabídek půjček se Alice, investorka platformy, rozhodne přispět na Bobovu půjčku částkou 1000 USD.
 • Poté, co další věřitelé plně zafinancují půjčku, obdrží Bob částku 10 000 USD.
 • Bob platí platformě pro P2P půjčky každý měsíc určitou částku na jistině a úrocích.
 • Síť P2P půjček shromažďuje Bobovy splátky a poté je rozděluje dalším věřitelům, například Alici.
 • Prostřednictvím úrokových plateb, které Bob v průběhu času zaplatí, vydělávají Alice a ostatní věřitelé na svých investicích.

Jak si koupit Bitcoin + bonus 300 KčChcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde naleznete návod a video tutoriál, jak si koupit Bitcoin + bonus 300 Kč

Můžu investováním do P2P půjček získat pasivní příjem?

P2P půjčky mohou věřitelům poskytovat pasivní příjem, jak je popsáno níže:

Pravidelný příjem z úroků

Poskytovatelé P2P půjček mohou ze svých půjček získávat pravidelné úroky. Úrokové platby dlužníků generují peníze během doby trvání půjčky. Tento příjem může být zdrojem pasivního peněžního toku, zejména pokud investoři mají diverzifikované portfolio půjček.

Výše získaných úroků však závisí na výši půjčky, úrokové sazbě a chování dlužníka při splácení.

Pasivní správa portfolia

Systémy P2P půjček spravují obsluhu půjček, inkaso plateb a distribuci půjček poté, co věřitelé vyberou a zafinancují půjčky. Pasivní správa portfolia jim umožňuje vydělávat bez aktivní správy půjček.

Platforma zajišťuje, aby věřitelé obdrželi svůj spravedlivý podíl na úrokových platbách a aby splátky dlužníků byly dokončeny.

Automatizované investice

Platformy pro P2P půjčky nabízejí automatizované funkce a nástroje pro zjednodušení investování. Možnosti automatického investování automaticky rozdělují finanční prostředky na nové půjčky na základě předem stanovených kritérií věřitelů, čímž se eliminuje manuální výběr a investiční rozhodnutí.

Reinvestování splátek

Jak dlužníci splácejí své půjčky, mohou věřitelé rozšiřovat své celkové úvěrové portfolio a zvyšovat úrokové příjmy průběžným reinvestováním splátek. Reinvestice umožňuje věřitelům zvyšovat své příjmy a potenciálně tak v průběhu času zvyšovat svůj pasivní příjem.

Slevové akce na Bitcoineshop.cz: S rostoucím zájmem o kryptoměny se stává stále obvyklejší, že lidé chtějí své digitální mince také využít k nákupu produktů. Máme tu pro vás zajímavé slevové akce např: Niaseed se slevou 10%Ocelový box se slevou 5%Kryptoplate s raznicemi se slevou 5% nebo Antminer S19XP 134-141T se slevou 1000 Kč. Dále v Bitconeshopu můžete najít tajný kód, kde můžete získáte slevu až 20% na krypto produkty!

Rizika a výhody investování do P2P

Investování do P2P sebou nese jistá rizika, jak je vysvětleno v níže:
 • Potenciální rizika spojená s P2P
 • Nesplácení
 • Nedostatek zajištění: Věřitelé mohou mít málo majetku, který by mohli v případě selhání získat zpět, což zvyšuje riziko.
 • Problematická platforma: Věřitelé mohou mít problém získat své peníze zpět, pokud se platforma P2P setká s provozními problémy, finanční nestabilitou nebo zcela zkrachuje.
 • Tržní a ekonomické riziko: Finanční nestabilita a hospodářský pokles mohou zvýšit míru nesplácení a snížit hodnotu půjček na sekundárním trhu.
Potenciální zisky P2P
 • Vyšší výnosy
 • Diverzifikace: P2P půjčky umožňují investorům diverzifikovat více půjček, čímž se snižuje riziko.
 • Pasivní příjem: Měsíční nebo čtvrtletní platby úroků činí z P2P půjček pasivní zdroj příjmů.
 • Přístup na úvěrový trh: P2P úvěrové sítě nabízejí financování dlužníkům, kteří nemusí splňovat podmínky pro získání bankovních úvěrů, což pomáhá podporovat finanční začlenění a může přinést vysoké odměny pro věřitele.

Zdroj: Cointelegrap

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Kaspa ASIC – Efektivní těžba s algoritmem kHeavyHash

Další článek

„Pomáháme lidem budovat altcoinové portfolio pro nadcházející býčí trh“ říká spoluzakladatel Petr Macko z Metalife.Family