Bitcoin: Každý den nové All-time-high. Připravte se na korekci!

rising chart

Zdroj: Pixabay.com

To, co na cenových grafech Bitcoinu zažíváme v posledních dnech – konkrétně od 24. do 27.12.2020 je cenový vývoj, který by před pár měsíci byl jako z říše snů. Trh jakoby stále neměl dost a investoři do kryptoměn jsou stále při chuti. Při strmém růstu ceny se obvykle začnou postupně snižovat objemy obchodů a začne nad chamtivostí trhu převládat strach z možného sesypání se ceny a ztráty možných zisků. Jak to ale vypadá s těmito indikátory právě teď, když je křivka grafu strmější než stěny himálajských osmitisícovek?

btc volume chart

Zdroj: glassnode.com

Současná úroveň obchodů se podle grafu drží již víc jak dva měsíce nad úrovněmi, na které jsme byli zvyklí předešlý rok. To signalizuje, že něco je oproti minulému ATH přeci jen jinak a dává to současnému růstu „pevnější nohy“ před korekcí, která dříve či později přijde.

Fear-Greed-index

Další podporou a podpůrným argumentem toho, že historie se v tomto případě tak úplně neopakuje, je i vývoj a úroveň Fear & Greed  indexu, podle kterého se BTC pohybuje v zóně „Extreme Greed“ bez přerušení již od 6.11.2020 a zatím to nevypadá, že by tomu mělo být v nejbližších okamžicích jinak. Je to další střípek do skládačky, který naznačuje růst stojící na pevnějších základech, než na přelomu let 2017 a 2018.

Fear-Greed-index-history-chart

Zdroj: alternative.me

Závěrem

Na korekci ceny BTC se určitě musíme připravit. Je ale otázkou, na kterých úrovních k ní dojde a jak hluboká bude. Dle mého soudu a ukazatelů uvedených v tomto článku se ale domnívám, že nepůjde o „výplach“ o 40 nebo 50%, jak k tomu již několikrát v historii došlo.
Jednotlivé minulé i budoucí korekce na vyšších a vyšších úrovních poskytují support úrovně a staví schody, po kterých v nejbližších letech nevystoupáme asi do nebe, ale alespoň hodně vysoko.

Vinkmag ad

Předchozí článek

Bitcoin na nových maximech. Historie se opakuje?

Další článek

Nechci skončit za přepážkou v nějaké bance