AMD: Test těžební (mining) sestavy Yeston RX 6800 XT v HiveOS

Dnes jsem pro vás otestoval grafickou kartu a jak už je v nadpisu od značky Yeston RX 6800XT. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE MEM  v platformě HIVE OS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě Ethereum.

Platforma Hive OS (Linux): phoenixminer verze 5.9d

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty pro paměti Samsung až na 63.15 MH/s. Teplota CORE udává kolem 64°C a MEM kolem 80°C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20% až 60% pro maximální teplotu CORE 65°C a MEM 86°C .

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Spotřeba grafické karty

Co se týká spotřeby této grafické karty, tak při úsporném taktování si ze zásuvky jedna grafika vezme asi 147.8W. Výše uvedený obrázek se spotřebou 839.4W je spotřeba celkového rigu se šesti grafikami + komponenty. Odběr ampér na jeden RISER za použití konektoru PCIE 6pin je 2.59A. Pro tento test byl použit zdroj Corsair RM1000x.

Ziskovost grafické karty Yeston RX 6800 XT

Určitě vás bude zajímat, kolik grafická karta vydělá denně, týdně či měsíčně. Její aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 12 až 14 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska zvyšující se hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr testu grafické karty Yeston RX 6800 XT

Grafická karta Yeston RX 6800 XT působí zajímavým designem a hlavně jsou navoněné :-). Grafické karty značky Sapphire nebo MSI a atd. jsou na tom mnohem lépe co se týče chlazení. Výhodou je, že grafická karta má čip SAMSUNG, kde získáme lepší spotřebu. Ale pozor není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie. Proto vám Kryptoguru přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Vánoční dárek: Pořádná nálož určená pro krypto těžaře!

Další článek

CryptoByte 2022 v otázkách a odpovědích