AMD: Test těžební (mining) sestavy MSI RX 6600 XT MECH 2X v HiveOS

Dnes jsem pro vás otestoval grafickou kartu a jak už je v nadpisu od značky MSI RX 6600 XT MECH 2X. V tomto testu nebyl upravený BIOS a ukážeme si nastavení CORE MEM  v platformě HiveOS (Linux). Hlavní test je zaměřen na úsporné nastavení příkonu, kde získáme stabilní výkon (MHs) k těžbě Ethereum.

Platforma Hive OS (Linux): teamredminer verze 0.9.4

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty pro paměti Samsung a Micron o výkonu kolem 32.432.6 MH/s. Teplota CORE udává kolem 46 – 51 °C a MEM kolem 6876 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20 % až 60 % pro maximální teplotu CORE 60 °C a MEM 86 °C.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Spotřeba grafické karty

Co se týká spotřeby grafické karty s čipem Samsung, tak při úsporném taktování má spotřebu 62.4 W. Micron má kolem 66 – 67 W. Výše uvedený obrázek se spotřebou 443.52 W je spotřeba celkového rigu se šesti grafikami + komponenty (23 W). Odběr ampér na jeden RISER za použití konektoru PCIE 6pin je 3.71 A. Pro tento test byl použit zdroj EVGA SuperNOVA 1300 G2.

Ziskovost grafické karty

Určitě vás bude zajímat, kolik grafická karta vydělá denně, týdně či měsíčně. Její aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 18 až 20 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska zvyšující se hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr testu grafické karty MSI RX 6600 XT MECH 2X

Grafická karta MSI RX 6600 XT MECH 2X působí zajímavým designem, má chvalitebný pasivní chladič a hlavně nesvítí (zbytečná další spotřeba). :-). Grafické karty značky Sapphire jsou na tom o trochu lépe ohledně chlazení, ale není to nic zásadního. Výhodou je, že grafická karta má čip SAMSUNG, kde získáme lepší spotřebu. Ale pozor není to vždy pravidlo a jak vždy říkám je to GPU loterie. Proto vám Kryptoguru přeje hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Dvojitý test: Těžební box CASE 4U pro mining s 6 a 8 GPU Sapphire Nitro+ RX570

Další článek

ČBN: První NFT místo pamětních mincí!