Výuka programovaní za pomoci ChatGPT?

Zdroj: Pixabay.com

Jako jazykový model se ChatGPT používá především pro úlohy NLP, jako je generování textu a porozumění jazyku. Ačkoli dokáže generovat vzorky kódu, není speciálně určen ke zlepšení programátorských dovedností. Existuje však několik způsobů, jak lze ChatGPT k tomuto účelu využít.

ChatGPT lze například využít k výkladu pojmů programovacích jazyků, algoritmů a tím si prohloubit jejich pochopení. Lze například zadat dotaz typu “Vysvětli, jak funguje hashovací tabulka” nebo “Jak funguje algoritmus quicksort?” a ChatGPT odpoví jasným a stručným způsobem.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na video návod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Generování částí kódu

ChatGPT může generovat části kódu na základě specifických vstupů. To může posloužit jako výchozí bod projektu nebo usnadnit pochopení určité funkce či algoritmu. Například lze zadat dotaz typu “vygeneruj funkci Pythonu pro obrácení řetězce” a ChatGPT vygeneruje souvislý a funkční vzorek kódu.

Výzkum a učení

ChatGPT může pomáhat při výzkumu a učení programování zadáváním dotazů, které se týkají určité technologie nebo programovacího jazyka. Lze například zadat dotaz typu “Jaké jsou klíčové vlastnosti Pythonu 3.0?” a ChatGPT vygeneruje odpověď, která shrne důležité pojmy a informace. Je důležité podotknout, že při učení by se nemělo spoléhat výhradně na ChatGPT, ale rozhodující je praktické procvičování.

Procvičování

Zadáním dotazu, který popisuje určitý problém, může ChatGPT pomoci jej vyřešit. Například lze zadat dotaz typu “Napište funkci, která najde druhý největší prvek v poli” a ChatGPT vygeneruje úryvek kódu, který problém vyřeší. Vlastní řešení a porovnání s vygenerovaným kódem může pomoci zdokonalit programátorské dovednosti.

Tip: Vytvořili jsme obrázky (NFT) v počtu 50 kusů, které vypráví příběh o samotném Bitcoinu. Tento příběh je vyprávěn od úplného vzniku Bitcoinu až po aktuální současnost. Každý obrázek bude obsahovat popisek pro dané téma v daném časovém úseku. Více informací o projektu naleznete na webu BitcoiNFT.cz

Spolupráce s ostatními vývojáři

ChatGPT lze použít ke spolupráci s ostatními vývojáři například tím že generuje vysvětlivky ke kódu, komentáře a dokumentaci.

Je důležité poznamenat, že ačkoli ChatGPT může generovat funkční kód, nemůže zatím nahradit praktické cvičení a učení. K upevnění znalostí je nutné zkontrolovat vygenerovaný kód a implementovat řešení na vlastní pěst. Veškerý vygenerovaný kód by měl být před použitím v produkčním prostředí důkladně otestován a odzkoušen.

Zdroj: Cointelegraph, ChatGPT

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Bitcoin se blíží k 25 tisícům dolarů!

Další článek

Podvodníci se zaměřují na uživatele kryptoměn novým trikem